BÖTE Mezunları Bir Derece Alabilir!.. 10 bin lira artış

Kodla Büyü
her_dem' Alıntı:
Birgün bötelerde meslek liselerinde derse girecek.
Hocam Bizim için BÖTE'lilerin desteği çok önemli etrafınızda, sosyal medyadan, mail gruplarından vs ulaşabileceğiniz birileri varsa desteklerini alabilirsek. Bilgilendirip başvuru yapmalarını sağlarsak elimiz baya güçlenir. Yüzlerce binlerce başvuru karşısında MEB kullaklarını tıkamayı bırakmak zorunda kalacak. Sosyal medya haber kaynakları Bimer, Kamu denetçileri kurulu Sendikalar herşeyi hareket ettirmeye gücümüz yetecek çoğunluktayız... Yeterki katılım olsun herkes elini taşın altına koysun...

Sendikaya da dilekçe başvurdum;
...........................................SENDİKASI İLÇE TEMSİLCİLİĞİNE

İlgi: a) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 31/03/2015 Tarih ve 75850160-303.01.01/17167 sayılı “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü” konulu şahsıma gelen yazısı.

b) T.C. Devlet Personel Başkanlığının 16/01/2015 ve 31292642-045.02-302 sayılı görüş talebi

Sendikanızın ............ yılından bu yana üyesiyim. İlgi (a) ile şahsıma gelen yazı ile mezun olduğum bölümü Teknik eğitim yapan program ve bizi de “Teknik Öğretmen” kapsamında sayıldığına karar vermiştir. İlgi(b) ile Devlet Personel Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı görüş yazısının son paragrafında “Teknik Öğretmen” unvanına sahip personelin mezunu olduğu fakültenin “Teknik Eğitim Fakültesine” denk olup olmadığı konusunda YÖK tarafından değerlendirilmesi, denk olması halinde 657 sayılı kanuna göre bir derece verilmesi kararı verilmiştir.
Bu durumda Mezunu olduğum Ege Üniversitesi Eğitim fakültesindeki Okul Öncesi Öğretmenliğinden, Sınıf Öğretmenliğine kadar tüm bölümlerin YÖK tarafından teknik eğitim yapan bölüm sayması durumunda bir dereceyi hak edeceğim. İsmi geçen bölümlerin bu unvanı alması mümkün görünmemektedir. Bizim bölüm için tüm fakülteye Teknik eğitim fakültesine eş sayılması her bölümün ve öğrencilerinin teknik öğretmen olarak sayılması anlamına gelir. Bu da YÖK tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur.
Devlet Personel Teşkilatının verdiği kararın hakkaniyete uymadığını, beni ve benim durumumda olan Teknik Öğretmenlik unvanına hak kazandığı halde kazanabileceğim haklardan mağdur edildiğimi düşünmekteyim. Devlet Personel Teşkilatının her bölümü ayrı tutarak, sadece bölümün Teknik Eğitim yapan bölüm olduğu YÖK tarafından tespit edilmesi halinde bir derece verilmesine karar vermesi daha adil bir karar olur.
Bu hususta gereğinin yapılmasını arz ederim

pinaraytas' Alıntı:
keşke bu bölümü okumasaymışım dedim yine :((
Hocam gelenlerin çoğu bilmeden geliyor; ben Ege ünv'de okudum. Düz lise çıkışlıyım kıl payı Tıp'ı kaçırdım. Halbuki yaz eczacılık diş hekimliği daha bir sürü alternatif... Ama kısmet... Şimdi bu diyardan gidemeyeceğimize göre... Elimizden geleni yapacağız bölüm arkadaşları vs önümüze bir kaya koyuyorlar bir iki kişi ile hiçbir şey yapamayız!.. Ancak yüzlerce binlerce kişi karşısında ve YÖK'ün kararı sayesinde hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Hani partiler derler ya bir oy bir oy!.. Bizim durumda aynı herkesi bilgilendirip destek almak gruplara sosyal medyaya yazıp destek almak çok önemli etrafta tanıdık BÖTE'lilere yazalım konuların linklerini verelim başvuru yapsınlar olaki birinin bir siyasi, haberci vs tanıdığı vardır o zaman kayaya dozerle dalmış oluruz... Ancak herkes elini kolunu bağlarsa elimize birşey geçmeyecek!..

Geri