Az yakan araba tavsiye

Kodla Büyü
Genelde küçük arabalar daha az yakar. Fakat bizim bir arkadaşın eşinin dizel Hyundai Getz'i vardı. Küçük bir araba olmasına rağmen, ilginç bir şekilde sürekli çok yaktığından şikayet ederdi. Sonunda sattı.

Genelde küçük arabalar daha az yakar. Fakat bizim bir arkadaşın eşinin dizel Hyundai Getz'i vardı. Küçük bir araba olmasına rağmen, ilginç bir şekilde sürekli çok yaktığından şikayet ederdi. Sonunda sattı.
Benim elimdeki de getz satacağım evet km de 75 kuruşa kadar çıktığı oluyor.

Bisiklet :D Şaka bir yana küçük bir ilçeye tayin oldum. Okul-ev arasını yürüyerek katediyorum. En uygunu bu. Az yakan araba yoktur; pahalı yakıt vardır hocam.
Her araba aynı yakmıyorki hocam aralarında diğerlerine göre az yakanlar var ama çok ilgilenmediğim için bilmiyorum

Her araba aynı yakmıyorki hocam aralarında diğerlerine göre az yakanlar var ama çok ilgilenmediğim için bilmiyorum
Yeni nesil 0.9 ya da 1.0 motorlu araçlar şehir içinde çok yakmaz sanırım. Önceden 1.3 dizel Opel Corsa'm vardı. Yakıtı çok düşüktü. Onu da öneririm. Genelde Renault motorlarının az yaktığını söylerler. Clio filan olabilir sanırım.

Yeni nesil 0.9 ya da 1.0 motorlu araçlar şehir içinde çok yakmaz sanırım. Önceden 1.3 dizel Opel Corsa'm vardı. Yakıtı çok düşüktü. Onu da öneririm. Genelde Renault motorlarının az yaktığını söylerler. Clio filan olabilir sanırım.
Tamam hocam inceleyeceğim sağolun

dün i20'me depoyu doldurayım dedim. 44 kuruş zam gelirken pazartesi doldurmadım salı yine gelecek deyince doldurayım dedim zira bunu sonu yok diye düşündüm. 186 km yol yapmıştım şehir içi çeyrek depo sonmüştü. doldurdum 126-127 tl gibi durdu dolum. pompacı 130 tl'ye tamamladı. şehir içi 69 kuruşa gelmiş. ortalama 8.7 litre yazıyordu.

bundan evvel yine i20 dizel vardı o da yazılım güncellemesinden sonra şehir içi 8-9 litre falan yakıyordu. o manueldi bu benzinli. lpg yok araçta. fabrika verileri 8.2 falan gösteriyor. şu an normal diye düşünüyorum. yazın 7.5-8.5 aralığında geziyor tüketimi. arkadaşlardan bazılarının da dediği gibi az yakan araç yoktur pahalı yakıt vardır.

0.9 turbolu bu araçlar bile o kadar yakıyorsa az yakan araç bulmak zor gibime geliyor. birde kime göre neye göre az yakıyor. İstanbuldaki ile tarfiği daha olan bir şehirdeki yakıt tüketimi bir olmayacaktır.
Fiat 500 0.9 8V TwinAir Start&Stop (86 hp)Arabam Kaç Yakar | Yakıt Tüketim Ansiklopedisi, 3 Kapı (arabamkacyakar.com)
Renault Clio ENERGY TCe (90 hp)Arabam Kaç Yakar | Yakıt Tüketim Ansiklopedisi (arabamkacyakar.com)

Geri