aytemiz neden bu kadar ucuz?

Kodla Büyü

trfeg

Aktif Üye
arkadaşlar günlerdir aklımda olan bir soru var : aytemiz neden bu kadar ucuz yakıt veriyor. kullanan kişiler aracın performansı artıyor çok gidiyor gibi şeyler söylüyorlar aracım 170 bin oldu çekiniyorum da aslında biraz fakat fiyatı opet vs 30 kuruş hatta sendikaya 35 kuruş indirim yapıyor ve bakıyorum ki çok fazla şubesi var DİZEL için kullanan varsa yorumlarınız neler olur. piyasa bu kadar yüksekken sizce nasıl bu kadar uygun veriyor fiyatlar 5 lirayı geçtiğinden beri gözüm onlarda

Ben de merak ediyorum aslında. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Burada aytemiz in fiyatın diğerletiyle aynı. Ucuz değil.

Benzin ve dizeler bariz bir fark yok ama bazı bayilerde lpg de 25_30 krş. indirim oluyor.

Bir pompacı bana shell diye gidiyorsun ama bazı bayileri bibirinden farklı yakıt satıyo demişliği vardır. Hatta tahminlerime göre ikisinide denedim biri daha fazla götürüyormuş gibime geldi ama tabi kesin sonuçlar değil :)

Fiyat farkı genelde dizel ve lpg de fazla oluyor genelde. Çünkü bu yakıtlarda hile yapılması benzine göre çok daha kolay. Aytemizden yakıt almışlığım var ama sürekli değil. En iyisi o petrolden sürekli yakıt alan bir tanıdık varsa konuşup sorun yaşamamışsa ona göre almak. Aksi takdirde tasarruf yapayım derken çok daha büyük zarara uğrayabilirsiniz.
Petrol şirketinin isminden ziyade o istasyonu işleten kişilerin güvenilirliği daha önemli. Çünkü hileleri genelde istasyon sahipleri yapıyor. Tabi büyük markalar denetimi sıkı yaptığı için doğal olarak daha fazla güven veriyor.
Ben şahsen bulunduğum yerde yakıtı ucuz veren aynı istasyondan uzun süredir yakıt alıyorum bir sorunla karşılaşmadım. İstasyon önceden Alpetti şimdi lukoil oldu ama sahipleri aynı.
Bir de su katmıyorlardır diyen olmuş ama su katılsa anında arıza gösterir araç, su katamazlar bu yüzden.

lukoil,tp de indirimli veriyor ben en son eurodizel i 4.59 aldim.lpg de 2 89 idi. normalde mazot 5 lpg 3.1 gibi degisiyor. kar payindan kısiyorlarmis dedikleri o.

Ordu da ipragaz var 2.69 dan aliyorum. Cok da yol gidiyor. Kar marji arti istasyonun bulundugu arazinin de etkili oldugunu dusunuyorum sehir merkezine uzak yerler genelde hep uygun oluyor.

arkadaşlar günlerdir aklımda olan bir soru var : aytemiz neden bu kadar ucuz yakıt veriyor. kullanan kişiler aracın performansı artıyor çok gidiyor gibi şeyler söylüyorlar aracım 170 bin oldu çekiniyorum da aslında biraz fakat fiyatı opet vs 30 kuruş hatta sendikaya 35 kuruş indirim yapıyor ve bakıyorum ki çok fazla şubesi var DİZEL için kullanan varsa yorumlarınız neler olur. piyasa bu kadar yüksekken sizce nasıl bu kadar uygun veriyor fiyatlar 5 lirayı geçtiğinden beri gözüm onlarda
Hangi şehirdeki aytemizlerden bahsediyorsunuz?

Petrol şirketinin isminden ziyade o istasyonu işleten kişilerin güvenilirliği daha önemli. Çünkü hileleri genelde istasyon sahipleri yapıyor. Tabi büyük markalar denetimi sıkı yaptığı için doğal olarak daha fazla güven veriyor.
.
.
Bir de su katmıyorlardır diyen olmuş ama su katılsa anında arıza gösterir araç, su katamazlar bu yüzden.
Kesinlikle katılıyorum.

Hile yoksa ucuzluğun sebebi dökme gaz ve yakıt satışı yapmaları,
Pazarda çuvaldan satılan aynı kuruyemişin, markette daha pahalı olması durumu.

Son düzenleme:
Geri