Aynı internet ağını kullanan pc lerlerde dosya nasıl paylaşılır

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhabalar bizim beş biz bilgisayar aynı internet ağını kullanıyor ben bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapmak istiyorum bununla ilgili internette verilen adımları yaptım olmadı PC lerde ağ tanımlanamıyor hatası veriyor sürekli ben pc ler arası dosya paylaşımı yapmak istiyorum sorun nerde kaynaklıdır acaba

1-) bilgisayar isimleri farklı çalışma gurupları yani ağ adlarının aynı olması gerekli
2-) Ağ ve Paylaşım merkezine girip gelişmiş paylaşım seçeneklerinden ağ bulmayı, dosya yazıcı paylaşımını açmanız gerekli.

bunları yaptıktan sonra pc ler birbirini görmesi lazım. gördükten sonra klasör üzerine gelip sağ tuş özelliklerden paylaşım sekmesinden klasörlerinizi paylaşıma açabilirsiniz.

Son düzenleme:
1-) bilgisayar isimleri farklı çalışma gurupları yani ağ adlarının farklı olması gerekli
2-) Ağ ve Paylaşım merkezine girip gelişmiş paylaşım seçeneklerinden ağ bulmayı, dosya yazıcı paylaşımını açmanız gerekli.

bunları yaptıktan sonra pc ler birbirini görmesi lazım. gördükten sonra klasör üzerine gelip sağ tuş özelliklerden paylaşım sekmesinden klasörlerinizi paylaşıma açabilirsiniz.
Tamam hocam teşekkür ederim deneyeyeim bunu bir

Geri