Aynı ayda önce çıkış sonra giriş yapılması.

Kodla Büyü

f_dogan76

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir öğrenciyi başka okula nakil gittiği için 14 Eylül'de çıkış verdim. Bu öğrenci tuttu bizim okula tekrar geldi. Bundan dolayı da 28 Eylül'de işe giriş yaptım. Biraz önce e bildirgeye girdim. Bu öğrenci için sigorta giriş tarihi, sigorta çıkış tarihinden sonra olamaz diye hata verdi. Ne yapacağız?

ikinci işe girişi silebilirsiniz, silemiyorsanız bağlı bulunduğunuz sgk ilçe müdürlüğünü arayın telefonda bile hallediyorlar.
iptal olduktan sonra, diyelim ki 3 ekimde iptal oldu eylül prim ödemesini ona göre yaparsınız.
5-6 ekim tarihlerinde de tekrar işe giriş yaparsınız.

E bildirge ekranında aynı öğrenci için tek satırda giriş ve çıkış tarihi girince giriş tarihi, çıkış tarihinden sonra olamaz diye uyarı veriyor. Şöyle bir çözüm buldum sizce nasıl? Bu öğrenci için iki satır açıyoruz. Birinci satıra öğrencinin çıkış kaydını, ikinci satıra da giriş kaydını yapıyoruz ve hata almadan işlemi bitiriyoruz.

E bildirge ekranında aynı öğrenci için tek satırda giriş ve çıkış tarihi girince giriş tarihi, çıkış tarihinden sonra olamaz diye uyarı veriyor. Şöyle bir çözüm buldum sizce nasıl? Bu öğrenci için iki satır açıyoruz. Birinci satıra öğrencinin çıkış kaydını, ikinci satıra da giriş kaydını yapıyoruz ve hata almadan işlemi bitiriyoruz.
Olabilir gibi duruyor.
Ben bu tarz sorunlarla en az uğraşmak için, sene sonunda tüm öğrencilerin çıkışını yapıyorum, sene başında da staja gidecek olanların girişini yapıyorum diğerleri için Ekim ayını bekliyorum.

Bu sene bu işlerle uğraşmıyorum ancak muhtemelen 9. sınıfları biraz daha sonraya da bırakırdım.
Çünkü bu hafta bölümlere yerleştikten sonra, dışardan nakiller açılacak hatta okul içinde bölüm değiştirmelerde eokulda nakil gibi görünüyor.
Sgk girişi yapılan öğrenciyi, tekrar işe giriş yapma ihtimali var, dikkatli olmak lazım.

Geri