Aydın BTR rezaleti

Kodla Büyü
kemankes' Alıntı:
Aydın ET olmayan okullara görevlendirme yapmayacak. Peki bunun dayanağı var mı yok.Şifahi olarak görevlendirme yapmayın denmiş. Peki görevlendirmeleri neye göre yapacak. Mevcut yazıya göre yapması gerekmez mi?

Hocam giresundayım.aynı durum burdada var ve mağdur oldum.btr görevi vermediler bana. il koordinatörü ile konuştum.bakanlık yeni yazı gönderdi dedi.bende o yazıyı görebilirmiyim diye whatsapptan sordum il koor. cevap bekliyorum..

Ben başlığı açarken kimseyi suçlamak istemedim, özellikle il koordinatörünü. Tanımam etmem ama bence hatası bizlere bilgi vermemesi, kendinden kaynaklı bir sorun yoksa, desin ki bilgileri şube müdürü istiyor, ya da il müdürü görevlendirmeleri yazı gelene kadar yapma dedi. Bize bilgi vermediği için kendisi de zorda kalıyor. Bir açıklama koysa il mem sayfasına, ya da bilişim aydına, biz de idarelere gösteririz, hiç olmazsa sürekli sürtüşmeyiz. Umarım bu hafta bu iş çözülür artık.

Arkadaşlar bu Aydın ilindeki görevlendirmeyi yapacak arkadaşın telefonu var mı? Adı nedir? Ben bizzat görüşecem bakalım sıkıntısı neymiş?

acer50' Alıntı:
Ben başlığı açarken kimseyi suçlamak istemedim, özellikle il koordinatörünü. Tanımam etmem ama bence hatası bizlere bilgi vermemesi, kendinden kaynaklı bir sorun yoksa, desin ki bilgileri şube müdürü istiyor, ya da il müdürü görevlendirmeleri yazı gelene kadar yapma dedi. Bize bilgi vermediği için kendisi de zorda kalıyor. Bir açıklama koysa il mem sayfasına, ya da bilişim aydına, biz de idarelere gösteririz, hiç olmazsa sürekli sürtüşmeyiz. Umarım bu hafta bu iş çözülür artık.

:++:

Aydın için değil genel konuşuyorum, bu işin de suyu çıktı artık.

Neye cevap veriyor arkadaşım adamın elinde hangi ilçeye hangi okula ne kadar tahta takıldığına dair bilgi mevcut değil mi ilçelerden daha ne yazısı bekliyormuş.

Niye kadroyu sadece Aydın ilinde çalışanlara mı verecekler diğer illerde btr görevi alanlar kadro alamayacak mı

yildiray75' Alıntı:
kadro verceklermiş btrlere o yüzden gecikmiş...

Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum.
Kadro falan hikaye.
Yazının geleceği doğru. Şu anda Bakanlıkta imzadaymış. Yakında çıkar.

şaka yav ne kadrosu yılan hikayesine döndü bizim meslek artık dalgaya vuruyoz .. Allah dersi az olupta btr olmak zorunda kalanlara sabır versin. çok dersi olupta olanlarada sıkıntı yok onların rahatı yerindedir

Önümüzdeki haftadan itibaren görevlendirmeler sonunda yapılıyor. Bu hafta yine sadece ders saatlerine göre mesaiye gelmeye devam...

Sonunda bugün yazı geldi. Ama başlangıç tarihi olarak 19/10/2015 yazmışlar. 2 haftalık ek dersimizi kim verecek. İldekiler rahat nasıl olsa kendi ek dersleri işliyor.

dijireis79' Alıntı:
Sonunda bugün yazı geldi. Ama başlangıç tarihi olarak 19/10/2015 yazmışlar. 2 haftalık ek dersimizi kim verecek. İldekiler rahat nasıl olsa kendi ek dersleri işliyor.

Hocam, benim kadrom ilçe mem'de olduğu için gelen yazılardan haberdar olamıyorum.
Mümkünse gelen yazıyı buraya ekleyebilir misiniz?

Gelen yazıyı buldum, teşekkürler ;)

Başvuru için "Bilişim Aydın" sitesine üye mi olmamız gerekiyor?
Yoksa başvuru linkini ben mi göremedim?

serefogluh' Alıntı:

Merhaba hocam. Vakit kaybetmeden yarın sabahtan Aydın İl Milli Eğitimi ara ve eğitici formatör Onur beyi bağlamalarını söyle. Onur hocaya bilisimaydin.com için üyelik istediğini söyle BT Rehberliğine başvurmak için. Zaten o sana gerekenleri söyler.

atesh19' Alıntı:
Hocam sizi çok iyi anlıyorum. Bizim görevlendirmeler de bekliyor daha (izmir). Ama okul müdürüm arıyor hadi gel tahtaları halledelim diye, ayrıca öğretmen arkadaşlar da arıyor. İşgüzar ilçe mem deki şefler de müdüre diyor kadrolu öğretmenin okuldaki her türlü bilgisayar işini yapmak zorunda :D Ben de müdüre ırgat olmadığımı söyledim ve yapamayacağımı belirttim. Maalesef ki branşımız yalnızca işleri düştüğünde değer görüyor. Yakında hepimiz psikolojik destek alıcaz galiba :(
Müdüre de ki o şefe söyle bir resmi yazı yazsın okula. söylemesine gerek. yazıyı yazsın bütün işleri yapacağım diye belirt.

Savunan Adam' Alıntı:
serefogluh' Alıntı:

Merhaba hocam. Vakit kaybetmeden yarın sabahtan Aydın İl Milli Eğitimi ara ve eğitici formatör Onur beyi bağlamalarını söyle. Onur hocaya bilisimaydin.com için üyelik istediğini söyle BT Rehberliğine başvurmak için. Zaten o sana gerekenleri söyler.

Teşekkür ederim ;) Üyelik işlemlerimi tamamladım.

Başvuru yaparken okul isimlerinin yanındaki sayı neyi belirtiyor acaba? Okulların yanında genellikle (1) yazıyor ama bir tane okulda (8) yazılmış. Neyi ifade ediyor anlamadım?
Bir de bty öğretmeni olan bir okula başka bir öğretmenin btr olarak görevlendirmesi yapılabiliyor mu?

Hocam Bilişim hocası olan bir okulda eğer okulun kadrolu bilişim öğretmeni görevlendirme istememişse başka bir okuldan bir bt öğrtmeni yada o okuldan şartları sağlayan başka bir öğretmen görevlendirme alabilir. Bunun için ayrıntılı açıklama BTR öğretmeninin görev tanımlarında mevcuttur hocam.

www.bilisimaydin.com sitesinde sağ tarafta resmi yazılar linki var. Oradan BTR ile ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Okulumda BT sınıfı var ama henüz FATİH projesi uygulanmamış. Okula gelen resmi yazıda il ve ilçelerde ki okullar listelenmiş. O listede okulun adı yok. Bu yüzden olmaz diyorlar ama resmi yazıda "Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı bulunan okullarımızda" diye bir ibare var. Okulumda formatör olabiliyor muyum? Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

Hocam İst'daki durumu örnek verim size... Fatih projesi kapsamındaki tüm okullara görevlendirmeler tamamlandıktan sonra kendi okulunu tercih edenler okulunda kalabiliyor... Bence olabilirsin, olmalısın :)

Bu arada İst'da halaaa görevlendirmenin yazısı okuluma gelmedi :sleep:

Hocam liste sanırım FATİH projesi olan okullar. Yazıda FATİH projesi tamamlanan veya BT sınıf olan diyor. Aynı yazıda Hocamında dediği gibi ilk önce kurulumu tamamlanan daha sonra BT sınıf olan okullar diyor. İlk önce bu kurulumu tamamlanan okullara görevlendirme yapıp daha sonra BT sınıf olan okullara mı görevlendirme yapılacak?

Görevlendirmeler yapılmış ve onaya çıkmış.
Okuluna görevlendirme yazısı ulaşan olur ise lütfen pm'den paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ediyorum. :wink:

Şimdi baktım aydın bilişimde görev yeri yazıyor kendi okulunda gorevlendirilmisim ama okula resmi bi yazı gelmedi ancak şimdi mudur yardımcıları konuştum milli eğitimden okula yazı gelmesini beklenmeyecek demişler bilginize arkadaslar

ozlem22' Alıntı:
tekirdağda btr görevlendirmeleri geçen hafta yapıldı, neden diğer illerde sorun çıkartıyorlar ki? bu işin ilin insiyatifinde yürümesi de saçma zaten, Allah kolaylık versin diyorum.
hocam ben denizlideyim bizde 29 eylülde görevlendirildik. Bizlere toplantı da söylenen şey başka il ile mukayese etmeyin herkes kendi bildiği gibi yapacak bu işi dediler. Farklı il de olup mağdur olmak herhalde bizim ülkeye has bişey

Geri