Avea internet 1 Mb 7,5 TL

Kodla Büyü

agacan

Üye
Kasım ayının 25-28'i arası bulunduğum şehirden Adana'ya misafirliğe gittim. Bu süre zarfında haber siteleri, facebook mobil sayfalarını gezdim. Ve sadece 28 mb veri kullanmışım. Daha önce de kullanmıştım başka zamanlarda ama düşük bir miktar gelmişti. Faturada 200 TL avea internet görünce müşteri hizmetlerini aradım. Normal tarife olunca 4 Gb 39 TL ama paketsiz alınca 1 mb 7,5 TL (vergisiz) gibi komik birşeyler söylediler. Ve 199 TL olunca artık internet sınırsız oluyormuş. Bu da çok komik. Tüm arkadaşları uyarayım istedim.

bana bugün bir mesaj geldi aveadan aynen aktarıyorum."Hattiniza ait en guncel borcunuzum ogrenmek icin GUNCEL yazin 5555'e gonderin, ustelik ay icinde yapacaginiz ilk 2 sorgulamadan sonra tum sorgular UCRETSIZ. 0,99TL" daha öncesinde doğayı korumak için evlere gelen faturaları iptal ettirmiştik falan :roll: derler ya hani sinekten yağ çıkarmak diye... ayıp ya koca koca firmalar

Keşke mesajınızı önceden görseymişim. 1 ay önce i phone aldım. yanlışlıkla intenernete girmişim avea dan neyseki farketmiştim sonradan ve kapatmıştım. Şimdi faturayı görünce şok geçirdim. 126 tl..
kamuplus 300 kullanıyorum ve 40 tl den fazla ödememiştim hiç.

42 mb internet 87 tl tutmuş :? :eek:

bende geçen sene 11 bin mesaj almama rağmen 300 tl mesaj parası ödedim..

avea biraz sıkıntı yaşatıyor. Arkadaşta sms paketi aldığı halde yansıtmadıkları için iyi bir fatura ödedi.

atungad' Alıntı:
avea biraz sıkıntı yaşatıyor. Arkadaşta sms paketi aldığı halde yansıtmadıkları için iyi bir fatura ödedi.

bende bu şekilde mağdur oldum çok koydu 300 tl fatura ödemek

Ben de bedava mesaj hakkım olmasına rağmen 200 lira fatura gelmişti öğrenciyken. Bana tarifeyi yapan kadın yanlış yazmıştı biraz uğraştırdı ama parayı geri almıştım çok şükür...
Telefonlardan paket verisini kaldırmak lazım sadece kablosuz giriyorum ben geçmiş olsun..

Avea ya kesinlikle güvenmeyin. Geçen ay toplamda 400 TL fatura ödedim ve hattı kökten kapattım bir sinirle.
Mesaj paketim vardı onaylanmamış ve hiç haber verilmedi bana. Resmen adam düşürme yöntemiyle benden bu parayı talep ettiler.

mefete' Alıntı:
Avea ya kesinlikle güvenmeyin. Geçen ay toplamda 400 TL fatura ödedim ve hattı kökten kapattım bir sinirle.
Mesaj paketim vardı onaylanmamış ve hiç haber verilmedi bana. Resmen adam düşürme yöntemiyle benden bu parayı talep ettiler.
:eek:
aynen bu şekilde para kazanıyorlar demek ki..

Arkadaşlar şikayetvar sitesine yazın. Dikkate alıyorlar. Geçen yıl bende problem yaşadım cepte bayram tarifesiyle ilgili bi sıkıntı vardı ve sıkıntımı gidermiyorlardı. 19 tl gelmesi gereken fatura 40 tl civarında gelecekti. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım olumsuz sonuçlandı. Siteye şikayet yazınca onlar aradı ve kuzu kuzu halletti:)

avea fatura katlamakta çok mahirdir.Özellikle internete bağlanabilen yeni telefon alanlar bu konuda çok mağdur oluyorlar.

şimdiki fatura döneminde bende de sıkıntı var ve hala çözmeye çalışıyoruz diyolar ve her defasında benden laf işitiyorlar. benim ikiz 500 paketim vardı 500 sms ve 500 mb ücretsiz. ben geçen ay 92 mesaj atmışım ve 32 mb internete girmişim. müşteri hizmetlerine diyorum 32 mi büyük 500 mü yoksa 92 mi büyük 500 diyom cvp veremiyo. hatta geçen bana diyorki beyfendi itiraz ettiğiniz rakam büyük değil 90 lira için neden itiraz ediyorsunuz. kılıf bulamadılar haksız aldıkları paraya şimdi böyle diyolar. bende dedim ödemiyorum bakalım ne olcak.

Hocam aveada iken ben de internete girmeye korkuyordum Haziran ayında vodafona geçtim ve bi internetini deneyeyim dedim yolda google maps ile navigasyon özelliğini kullandım hemen kapattım. 2-3 defa daha tekrarladım arkasından bi sms geldi. 5tl lik internet kullandınız şu andan itibaren 23:59:59 a kadar sınırsız internette dolaşabilirsiniz yazıyordu ve akşama kadar internete girdim faturada da 5 tl kullandığım internetin 3 tl si indirim olarak yansıtmışlar :mrgreen: . 1 ay sonra 1 ay kullanabileceğim 1GB internet paketi gönderdiler. Hala ara ara denerim 1-2 tl lik ufak gezinti yaparım. Valla vodafona geçerken avea ya 70 tl ceza ödeyip geçtim ama iyiki geçmişim tarifemde 29tl ye 500 dk +1 Tl içinde 1000 dk hediye.. toplam 30Tl=1500dk

Avea'nın hiç bir bayramda kutlama mesajı attığına şahit olmadım anca zamansız saatlerde reklam mesajı atar sevmiyorum ama mecburuz işte..

şuan en iyisi vodofone. fatura stop var 5tl de günlük. +tarifeleri daha uygun benim 30 tl yi hiç geçmiyor.
aveya resmen sonuna kadar her türlü sömürüyor
türksell desen iyi çekiyor iyi çekiyor diyor ama fatura şahane uçurtturuyor

aynen 250 tl lik bir faturada bende var . 100 mb internet kampanyasına katılmıştım. İnternete bağlandım........ geçmiş olsun. hiç kabahat kendilerinde yok onra avea nın sadece konuşma kısmını kullanıyorum. İnternet bağlantı ayarlarının hepsini sildim :verymad: avea interent= fiyasko

Turkcell'de bana aynısını yaptı. Ama sonradan hattı kapattırıyorum dedim ve 110 TL lik faturayı 55 TL ye düşürdüler.

Telefon sistemlerini ogrenip birseyler yapmak gerek mitnick gibi.bedava net konusma filan.

bide 250 tl lik faturadan haberiniz yokken sizi arayıpta sizi 1 yıl aveada kalmak şartı ile şu kdar indirim yapalım deyipte tongaya düşürmezler mi. Hattımı kapatıyorum numarasıda hayal oluyor

DaMieN' Alıntı:
zzh' Alıntı:
hala aveadamısınız

Her yöne 500 dk + 1000 sms + 1 gb internet = 23 TL olduğu sürece evet...

sayın arkadaşım o rakamlara güvenme sana bi yerden kütletirler neye uğradığını şaşırırsın. Matematiğin iyi olup nekadar dakika sms internet hesabı yapıyorsan obaşka

Avea 500dk + 1000sms + 2gb hızlı gerisi 120kb olmak şartıyla sınırsız internet 31.50 varmı bundan daha iyisi?
Bir senedir kullanıyorum sorun yaşamadım.

arkadaşlar 1 gb net paketi yeterli olur mu. bende hatunu 500 dk heryöne+1000 sms+1 gb net 23 tl ye geçiricem. şimdi siz avea dan böyle bahsedince de bi kez daha mı düşünsem ki.

Geri