Avea 3G ile uygulamalar açılmıyor ?

Kodla Büyü

soouuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Daha önce vodafone kullanırken bugün avea'ya geçiş yaptım.Android telefonumda yüklü olan hiçbir uygulama internete bağlanmıyor.Sorunu nasıl çözebilirim?

:) pardon hocam eksik yazmışım.3G aboneliğimi başlattım.Tarayıcıdan bütün sitelere girebiliyorum ama uygulamalar üzerinden internete bağlanamıyorum.Yani facebook.com'a girebiliyorum sorun şekilde ama facebook uygulamasından giriş bile yapamıyorum.

hocam kullandığınız programlarda da belki ayar gereklidir.. hangi telefon olduğunu yazarsanız belki olan arkadaşlar yarımcı olabilir...

Galaxy ACE - S5830 programları kaldırıp tekrar kurmayı düşünüyorum ama wireless bağlantım yok şu an..Google Play de açılmıyor.

Çözümü buldum.Bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlara yardımcı olması açışından anlatayım.Avea varsayılan internet bağlantısını gprs ve wap olarak işaretliyor.Telefonumuzun ayarlarından AVEA ISP 'yi seçince sorun çözülüyor.

hocam ben tam anlayamadım. Geçtiğimiz günlerde Androidli bir telefon aldım. Aveadan 3g yi açtırdım ve internette gezip, uygulamaları yükleyebiliyorum. Şimdi bu 3g üzerinden olmuyor mu ?

soouuk' Alıntı:
Çözümü buldum.Bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlara yardımcı olması açışından anlatayım.Avea varsayılan internet bağlantısını gprs ve wap olarak işaretliyor.Telefonumuzun ayarlarından AVEA ISP 'yi seçince sorun çözülüyor.

Hocam aynı sorunu yaşıyorum, Aveadan gelen mesajdaki ayarları yaptım ama internette gezinebiliyorken, google maps, google play hiç birinde 3g'de iken bir şey yapamıyorum.

Avea ISP'yi seçin demişsiniz ama Bunu nereden yapıyoruz tam olarak? APN ayarlarında APN türüne mi bir şey yazacağız?

Rica etsem APN ayarlarınızın tamamını buraya yazar mısınız?

Benim telefonumda şu şekilde : Ayarlar-Kablosuz ve Ağlar-mobil Ağlar-erişim noktası adları-Avea ISP seçili olacak..

Geri