avast mı avg mi

Kodla Büyü

6fatma8

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar avast mı avg mi virüs programını önerirsiniz yorumlarınızı bekliyorum

Avast biraz daha stabil olabilir. Yanlız AVG nin son versiyone bana öncekinden daha iyi gelmişti. Bence AVG nin son versiyonunu deneyin.

Bence ikisi de değil hocam. Ücretsiz arıyosanız Microsoft Security Essentials öneririm. Ücretli alacaksanız Kasper öneririm.

ferdierdem55' Alıntı:
Bence ikisi de değil hocam. Ücretsiz arıyosanız Microsoft Security Essentials öneririm. Ücretli alacaksanız Kasper öneririm.
ücretsiz kullanacam ninite.com da var dediğiniz o sanırım

astro' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:

Sayın hocam,

Peşin hükümle konuşmadan isterseniz önce bir araştırın. Sizlere incelemeniz için gerekli bağlantıyı da vereyim:

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/

Kolay gelsin...
bu siteye göre en iyi xp için ücretsz indireb,leceğim avg görünüyor yanılıyormuyum

6fatma8' Alıntı:
astro' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:

Sayın hocam,

Peşin hükümle konuşmadan isterseniz önce bir araştırın. Sizlere incelemeniz için gerekli bağlantıyı da vereyim:

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/

Kolay gelsin...
bu siteye göre en iyi xp için ücretsz indirebileceğim avg görünüyor yanılıyormuyum

Değerlendirmeye genel olarak bakarsanız öyle ama ben kişisel tercih olarak Avast'ı öneririm (AVG'ye göre sağladığı ek koruma özelliklerinden dolayı). (Avira'nın arada bir ücretli sürüm reklamlarını göstermesinden hoşlanmıyorum! Yoksa Avira derdim...)

ben avast kullanıyorum lisans kodunu giriyorum ilk kurulumda sonra tüm güncelleme yapıyor.
ek korumada site engelleme var. team viver gibi diğer pc ye bağlanma var. bilgisayar acılmadan virüs taraması var.
hiç sıkıntı görmedim. nazar değmesin.

Birkaç tahtada avast vardı baktım belleğime virüs bulaşmış bende silip AVG yükledim. Avast flashdaki klasörleri gizleyip yerine ksayol ile virüsü çalıştıran virüsü silemiyo meslea

fatihpc' Alıntı:
Birkaç tahtada avast vardı baktım belleğime virüs bulaşmış bende silip AVG yükledim. Avast flashdaki klasörleri gizleyip yerine ksayol ile virüsü çalıştıran virüsü silemiyo meslea

Hocam avast'ın yanında USB disc security... Sıkıntısız çözüm... Okuldaki bilgisayarlara da bu ikiliyi kurdum ve 1 yıldır sorun yaşamıyorum çok şükür...

Okul için Avira Free + USB Disc Security
Ev için bunlara ilave olarak Comodo Free Firewall

esed in katılımsız bir kurulumu var. XP'de onu kullanıyorum. Güncellemeyi de yıllardır yapmaya devam ediyor. Öncesinde avast kullanıyordum fakat hiç memnun değildim. Avast ve AVG gibi antivirüsler başlı başına virüs gibi gelmişti bana :)

sanalomer' Alıntı:
esed in katılımsız bir kurulumu var. XP'de onu kullanıyorum. Güncellemeyi de yıllardır yapmaya devam ediyor. Öncesinde avast kullanıyordum fakat hiç memnun değildim. Avast ve AVG gibi antivirüsler başlı başına virüs gibi gelmişti bana :)

Hocam 2-3 yıldır avast kendini oldukça geliştirdi... Fırsatınız olursa deneyin göreceksiniz...

s_kajmeran' Alıntı:
sanalomer' Alıntı:

Hocam 2-3 yıldır avast kendini oldukça geliştirdi... Fırsatınız olursa deneyin göreceksiniz...
Olur hocam bir dahaki sistem kurulumunda deneyeceğim ben de merak ettim.

Hocam arkadaşlar 3-5 yıllık tecrübeleri ile konuşmuşlar bende fikrimi söyleyeyim. 7 senelik avira free kullanıcısıyım ne kadar diğerlerine yeltensem ağzım yandı. Nod32 kesinlikle değil. ( Asla bulaşmayın diyebilirim zaten ücretsiz değil ) Gördüm mü direk kaldırıyorum bari sistemi yormasın boşuna.
Avast ise açılışta tarama seçeneği sunuyor güzel bir özellik ama avast yüzünden uçan bilgisayar da gördüm. Genede avira değilse olabilir seçeneklerden.
Avg ile pek tecrübem yok. Pek fikir veremem ama avast yerine bu denenebilir.

Avira ise zaten şu usb disk security nin sağladığı özelliği sağlıyor direk autorun.inf dosyasını aksi belirtilmedikçe kitliyor. Bu yeterli bir koruma sağlıyor. Avira yüzünden çöken bir bilgisayar görmedim.

avg internet security 2013 kullanıyorum ve diyebilirim ki şimdiye kadarki kullandığım en iyi program. süper çalışıyor. tavsiye ederim. bu arada uzun süre avast kullandım.

Bazı virüsler avast'ı devre dışı bırakabiliyor.Çok kez başıma geldi.Orjinal NOD32 kullanıyordum.Lisans süresi dolunca,ilacını bulup kullanmaya devam ettim.Hala bir sıkıntı yok.Çok memnunum.

Geri