autorun.inf - d.com - v.cmd GÜNCEL BELA - VİRÜS

Kodla Büyü

kty38

Aktif Üye
SİLİNMİYOR .... GÜVENLİ KİPTE - FORMATLANINCA - BİÇİMLENDİRİNCE -VİRÜS PROĞRAMLARI İLE - KOMUTLARLA - NE YAPACAĞIZ . OKULUN BÜTÜN BİĞİSAYARLARINDA DOLAYSIYLADA EVLERİMİZDEKİ BİLGİSAYARLARDA USB BELLEKLERDE MALESEF SORUNA ÇÖZÜM BULAMADIK . BİLGİSİ OLANLARI PAYLAŞIMA BEKLİYORUM.... DEPFREZE - GÜVENLİK KARTLARI İŞGÖRMÜYOR C D E F BÜTÜN SÜRÜÇÜLERE YAPIŞIYOR . .... NERO VE WINRAR İLE GÖREBİLİYORUZ...YARDIM

KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞIM

KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞIM AMA İDARE EDİN İŞTE

açılmayan disklere çzöüm

kill_autorun ...kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• kill_autorun_vbs.rar
    399 bayt · Görüntüleme: 1,143
kardeş combofix diye bi program var alayını silip süpürüyor bizde fakültede aynı sorunu yaşadık combofix olmasa bitmiştik.

teşekkür ederim usb den silindi . bende bazı bilğilere ulaştım . yalnız silin dikten sonra tekrar cıkıyor.
birde şu ğizli dosya var

yo2mq6.exe bu nedir

combofix proğramına nasıl ulaşırım? gecenin bir vakti tırmalamayalım interneti varsa elinde adresi atarmısın hocam

combofix

combofix onarıyor ama combofixten sonra spyware doctor regedit de hatalar buluyor ve bunları spy olarak nitelenditiyor. Ayrıca combofix ardından MSdos türkçe karakter yapısı da bozuluyor.
DİKKAT EDİN DERİM.
Bu arada şu komut dosya silmenizde işinize yarar
del *.inf /f/a/q

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

BENDE ŞU BİLGİLERİ DERLEDİM

Bu yöntem Autorun.inf dosyasını kullanarak yayılan virüslerini temizlemek için geliştirilmiştir.(Win32/Small.F virüs)
Belirtileri:
1-bilgisayarımda C,D,E.. sürücülere çift tıklama yöntemi ile açılamaması, sağ tıklayıp aç deyince açılması
2- Sürücülere çift tıklama yöntemiyle açmaya çalışınca hata vermesi
3-Sürücülere sağ tıklayınca Normalin dışında menülerin olması
UYARI: Normalde sağ tuş menüleri şöyle sıralanır: Aç,Araştır,Ara.. şeklinde sıralanması lazım.
Virüs ihtimali olanlarda Auto, aç araştır şeklinde gidebilir. (Bunlar basit autorun.inf virüsleridir)
Yada anlamsız karakterler bulunabilir(Bunlar biraz daha zor Autorun.vbs virüsleridir)

ÇÖZÜM:(KATKILARINIZLA GELİŞTRİLEN SİL.RAR DEVAMLI GÜNCELLENİYOR)
1-
http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açılacaktır. sorun halledilmiş olması gerekir

2-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin. Doğru ve temiz ayar C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak )
ve
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)
ayrıca
HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)

Eğer sorun hala devam ediyorsa, Buraya bilgi verin çözüm yolu bulmaya çalışalım..
MART 2008: sorun Hala devam ediyorsa 5. SAYFADA 14 maddelik açıklamayı adım adım uygulayın

Edit: Açıklamada Güncelleme yapıldı + 2008 güncellemeyesi eklendi + Gizli dosyaları göster/gösterme sorunu için yama eklendi.
NOT: BURADA YAZILALAR XP İÇİN DENENMİŞTİR. DAHA VİSTA DA DENEYEMEDİGİM İÇİN VİSTADA ÇÖZÜM OLUR MU, TEST ETMEDİM.
Ocak 2008 Güncellemesi:
Win32/Delf.AAM truva atı sürücü ve flash disklerde bulunan klasörleri gizleyerek, klasör görünümnde 37KBlık dosyalar oluşturuyor. kullanıcılarda bunu klasör sanıp tıkladıgı and virüs yayılmaya devam ediyor. Bu truruva atının gizlediği dosyaların pasif olan gizlilik özellğini aktif edebilme özellği ek dosya olarak rar dosyasına eklenmiştir.

arkadaşlar birde bunları deneyin

Flash ve tasınabilir disklerden bulusan yeni bir virüs.Kurtulma yöntemi...Flash bellek almış olanlar bu konuya baksın.

Son Günlerin Moda Virüsü

Bittorrent.exe ye bağlı olarak sisteminizde olusan problemler icin çözüm yolu.Genellikle bu virüsü coğu antivirüs yazılımı bulup kaldırıyor fakat kullanıcılar silinmesine rağmen yeniden geldiğinden sikayet ediyorlar.Şimdi asıl olayda bundan sonra baslıyor altta anlatmıs olduğum uygululamaları yaptığınız taktirde herhangi bir sorun cıkacağını sanmıyorum.

YAPMANIZ GEREKENLER

Öncelikle sisteminizi güncellestirilmis bir antivirüs programı ile tarattığınızı varsayıyorum.Sonra altaki işlemleri yapınız.

1)Klasör seceneklerinden>görümüm sekmesine gelin>oradaki “Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle” seceneğinin yanındaki isareti kaldırın.Yine aynı görünüm sekmesinde olan Gizli Dosya Ve Klasörleri Göster Seceneğini aktif yapın.

2)Disklerin ana bölümünde bulunan autorun.inf veya baska uygulamalar varsa onları silin.Bu baska uygulamalar ne dersiniz işte bunlar: Bittorrent.exe,RavMonLog, msvcr71.dll ve AUTORUN isimleridir.

3)Eğer diskin ana dizininde bittorrent.exe varsa ve silinmiyorsa bunu görev yöneticisinden bittorrent.exe uygulamasını sonlandırın.

4) C:\Documents and Settings\administrator\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\ administrator \Local Settings\ Temporary Internet Files
C:\Documents and Settings\\ Kullanıcı adınızın yazdığı klasör ismi \Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\ Kullanıcı adınızın yazdığı klasör ismi \Local Settings\Temporary Internet Files
C:\Windows\Temp
C:\Windows\Prefect
klasörlerinin icindekileri silin.

NOT: 4.Maddeyi güvenli modda yaparsanız daha iyi olur.

5)Baslat>çalıştır>msconfig>başlangıc sekmesinde bilgisayarınızla alakası olmayan uygulumaları kaldırın.(Bittorrent.exe , ravmone.exe , ravmond.exe,temp32.exe , ravmanlog gibi uygululamaları bu sekme altında görebilirsiniz. )

6)Baslat>calıstır>regedit yazıp suradaki anahtarlara gidiyoruz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunOnce
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \RunOnceEx
Bu anahtarlarda 5. Mad bahsettiğim gibi sistemle alakası olmayan uygulamaları silin.Bu anahtarlardada Bittorrent.exe , ravmone.exe , ravmond.exe,temp32.exe ,ravmanlog gibi uygulamaları görebilirsiniz.

7)C:\Windows klasörünün ordaki bittorent.exe yi siliyoruz.

8)Baslat>calıstır>regedit yazıp suradaki anahtara gidiyoruz.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\MountPoints2\{2950b422-ab18-11db-b979-000fea561c7a} buraya gelip bunun alt klasörü olan shell isminde bir anahtar görüceksiniz.Onun altındaki auto ismi gecen tüm klasörleri silin. Onların altında command adlı klasörleri araştırın.İçindeki anahtarları ve değerleri kontrol edin. Bittorent.exe değerli klasörler varsa silin.Command adlı klasör yoksa dert etmeyin yapmanız gereken bir işlemde yok anlamana gelir.

Not: {2950b422-ab18-11db-b979-000fea561c7a} anahtar ismi sizin makinanızda farklı bir rakamla olabilir buna kafanız takılmasın oradaki shell alt klasörünü bulmanız gerekli.

9)Yine regedite gelip bilgisayarım simgesine bir kere tıklayın ve ctrl+F tusuna basarak bittorrent.exe yi aratıyoruz bulduklarımızı siliyoruz.F3 tusuna basarak aramayı tekrarlıyoruz bittorrent.exe tamamen yok olduğuna inandığınızda bu işlemi sona erdirebilirsiniz.(Kücük bir uyarı bittorrent ismini doğru yazdığınızdan emin olunuz.)
alıntıdır

çözümü buldum

çözüm basit okuldaki öğretmenlerden hemen hemen hepsinin usb belleklerinde bu virüsler var . sen temizliyorsun biri gelip takıyor flaşı gitti bilgisayar.... tün öğretmenlerin flaşlarını topluyorsun formatlayıp tam olarak temizliyorsun .. okuldaki bilgisayarları da teker teker temizliyorsun . sorun halledilmiş oluyor ..... yada bununla yaşamayı öğrenecez ... takmıycaz kafaya sorana da bişi olmaz deyip geçiştirecez . çok anlamıyana sistem dosyası o diyecez ... en kolayı bu aslında ...

yada bununla yaşamayı öğrenecez ... takmıycaz kafaya sorana da bişi olmaz deyip geçiştirecez . çok anlamıyana sistem dosyası o diyecez ... en kolayı bu aslında ...
hocam dediğin de haklı olabilirsin ama bu namert yüzünden 12 bin fotoğrafım bozuldu. fotoğraflar herşeyiyle yerli yerinde ama dosya yapıları bozulduğu için maalesef görüntülenemiyorlar. 1 hafta uğraştım düzeltmeye ama gitti bütün emekler boşa

Arkadaşlar ben de en başında bu flash belleklerden gelen virüslerle gerek okulda gerek evde çok uğraştım ki hala uğraşaduruyorum. Tüm bu tecrübelerime dayanarak sizlere diyorum ki. Bu virüsler ( trojan, worm v.s) stabile değiller. Sürekli yapı değiştiriyorlar ve bunlar basit autorun.inf virüsleri değil. Sisteminizde çok önemli bir dosyanıza bulaşan bir kaç satır kod sürekli bir trojan indiriyor bilgisayarınıza ve tüm virüs denemelerini sizin sisteminizde yapıyor. Bu virüslerden kurtulmanın en kesin yolu hiçbir antivirüs kullanmadan sistemi full formatlamaktır. Benim gibi arşivi olan arkadaşlarada önemli dosyaları bir Harddiske koyup böyle bir şey yapmalarını öneriyorum. 3-4 haftadır bu virüslerle yatıp kalkıyorum. Hem okulda hem burda. Kendilerini çok manyak bi şekilde gizliyorlar ve shell yapısına bulaşıyorlar. Her denediğiniz antivirüs programı size başka başka virüsler bulur ve tam silindi derken yine sisteminizde virüs olduğunu hissediyorsunuz.

Bu arada yukarda istekte bulunan bir arkadaş için Combofix'i upload ettim. Burdan alabilir.
Bende yararlı olmadığının altınıda çizeyim.

http://rapidshare.com/files/102583198/ComboFix.rar

Geri