aurdino başlangıç yardım!!

Kodla Büyü

sonayyy

Üye
arkadaşlar merhaba,
7. sınıf öğrencilerime arduino anlatacağım. ben de bu işe yeni girişiyorum. bazı sorularım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1- başlangıç seviye için hangi set uygundur?
2- klon mu almalı orjinal mi?
3- birden fazla set alabileceğim tavsiye edebileceğiniz. (yurt dışı hariç) web site var mıdır?
4- set alırken nelere dikkat etmeliyim?
5- iki sınıf toplam 30 öğrencim var. öğrencilerden para toplayarak set alacağım. sınıflar heterojen. herkes bu konuda yetenekli olamayacaktır. bu yüzden kaç öğrenci için bir set almak hem uygun hem mantıklı olur?
6- anladığım kadarıyla öğrenciler için en basiti mblok ile programlamak oluyormuş. tavsiye edebileceğiniz mblok ile arduino programlama anlatılan youtube kanalları, web siteleri var mıdır?

Hocam araştırmanızı yapın . Uygun fiyata almanız için ben yardımcı olabilirim.

Hocam robocombo , direnç.net , F1 depo , robodukkan gibi siteler daha ekonomik , ortaokul öğrencilerine mblock ile yapılan çok fazla etkinlik var ama.bir zaman sonra yetmez Arduino kodlamaya girersiniz , hazır kodlar var onlardan açıklayarak devam edersiniz , yalnız baslangic setlerinde pek sensör olmaz sensör seti de ileride alın bence

arkadaşlar merhaba,
7. sınıf öğrencilerime arduino anlatacağım. ben de bu işe yeni girişiyorum. bazı sorularım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
3- birden fazla set alabileceğim tavsiye edebileceğiniz. (yurt dışı hariç) web site var mıdır?
5- iki sınıf toplam 30 öğrencim var. öğrencilerden para toplayarak set alacağım. sınıflar heterojen. herkes bu konuda yetenekli olamayacaktır. bu yüzden kaç öğrenci için bir set almak hem uygun hem mantıklı olur?
6- anladığım kadarıyla öğrenciler için en basiti mblok ile programlamak oluyormuş. tavsiye edebileceğiniz mblok ile arduino programlama anlatılan youtube kanalları, web siteleri var mıdır?
1- set olarak değilde parça olarak almanız daha uygun. daha önce yazdığım mesajlarda belirtmiştim. https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ortaokul-ogrencilerine-arduino-egitim.163494/#post-1765010
2- klon yeterli.
3- f1depo, direnc.net, roboshop, n11 gibi sitelere bakabilirsiniz. bazı parçalar bazı sitelerde yüksek bazılarında düşük olabiliyor. Karışık şekilde sipariş verin.
4- ihtiyaçlarınız ve planınız. hangi sensörler, hangi uygulamalar vb.
5- hem maddi hem de birbirlerine yardımcı olma amaçlı 2 kişiye bir set yeterli oluyor.
6- mblock ortaokul için yeter. https://www.kitapyurdu.com/kitap/kod-bloklari-ile-arduino/422070.html&filter_name=ile arduino bu kitap işinizi görecektir.

1- set değil mblock ile kullanacağımız sensor ve modülleri alın
2-Arduino yu klon alın. Hem sağlam hem de eş zamanlı çalışmada mblock ile daha kararlı. 4 senedir kullanıyoruz biz.
3- firma olarak direnç.net hobi devre, Robolink,f1depo, robitshop firmaları uygundur. Robotistan tuzludur.robolink i arayın yardımcı oluyorlar. İndirim yaparlar ekstra
5 - Set sayısını ders yapacağın öğrenci sayısının yarısı şeklinde planla. Ama en fazla 10 sete yetişebilirsin. Çok zor olur. 8 ideal. Yani 16 öğrenci.
6- internet üzerinde mblock arduino diye aratırsanız YouTube üzerinden birçok ders çıkıyor.
Kolay gelsin

Hocam internette n11 sen arkadaş 150 TL ye set aldı araba malzemesine kadar vardı içinde. Netten siz hangi malzemeleri istiyorsanız onlara göre set fiyatlarına bakın derim. Bazı malzemeler hiç kullanılmıyor o yüzden boşa para vermiş oluyoruz. Eğer konu konu anlatacaksanız bir plan yapıp ona göre yol alın. Plandan sonra zaten hangi malzemeler lazım olur anlarsınız. Led ultrasonic sensörler çabuk bozulabiliyor alırken yedekli almanızda fayda var. Kolaylıklar dilerim. Bu arada lise öğrencisi Arduino ide anlatsanız anlarlar. Mblock ile bir yere kadar gidilir. Küçük yaş grubunda bile sonradan ideye geçiyorum ki projelerde kolay oluyor.

arkadaşlar merhaba,
İlk defa arduino gösterecekseniz kütüphane kullanılmayan basit devrelerle başlamalısınız, önce siz bir programram yaparak malzeme listesini çıkarabilirsiniz. 2 öğrenci için bir set yeterli oluyor. klon olması çok fark etmiyor hatta daha iyi pin kalıyor içinde bazen yeniden lehimleme yapmak gerekiyor onun için set olmasada bir kaç arduino kart fazladan alırsanız daha iyi olur.

Geri