atiker gold mu brc mi

Kodla Büyü

orlin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2009 aurisim var. tüp taktırmak istiyorum. atiker goldu çok öneriyorlar 1650 tl . brc 2300 tl .ikisini de kullananlardan fikir alabilirmiyim

ben de araştırmıştım biraz. 2005 model marea vardı. atiker goldu çok tavsiye ediyorlardı. o arabaya brc fazla gelir, o kadar para vermeye gerek yok diye atiker gold taktırdım. 1 yılı geçti sorunsuz kullanıyorum marealarda uyumsuzluk olabilir denmesine rağmen.
özetle brc ye gerek yok atiker gold iyi ve yeterli bence.

Atikeri kullanmadım ama bir çok arkadaşım şikayet ediyordu. 2000 model focus aracıma 2008 yılında BRC taktırdım (1600 TL). 90 bin km kullanıp aracı sattım bu süreçte herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bence aradaki farka değer Atiker çekişte düşmelere falan sebep oluyordu.

banada toyota hepsi ile uyumlu brc lüks kaçar gerek yok diyorlar.ama atiker ile ilgili şikayetleri okuyunca dusunuyo insan

atiker piyasaya golddan daha iyi bir ürün çıkardı, atiker grand.Aracımda mevcut ve şuan memnunum.BRC de iyidir kaliteli ve uzun ömürlüdür ama yazılım olarak eskidi.Atiker grand ve gold kitlerinin beyinleri aracın motor ışığı yandığında kalibrasyona belli oranda müdahale ederek ışığı söndürüyor.Taktırdığımdan beri iki kere ışık yandı ve kendi söndü.Ayrıca aracın yol bilgisayarında gösterdiği ortalama yakıt ile reelde tükettiği lpg miktarı arasında %5lik bir fark var.Yani lpg beyni kalibre yapa yapa şuan aracın yol bilgisayarıyla nerdeyse örtüşecek bir değere ulaştı.Ayrıca aracın kendi beyni de yol bilgisayarında lpg yakıtından dolayı ona göre bir kalibre gerçekleştirdi benzinde sürerken ölçtüğüm değerlerden daha fazla göstermeye başladı bu da aracın kendi beyninin kalibrasyonu ile lpg beyninin kalibrasyonu lpg yakıtına göre şekillenmiş oldu.Önceki aracımda brc düz bir sistem vardı ve yol bilgisayarı ile reel lpg tüketimi farkı %22 idi tabi eski bir kit olması ve kendini kalibre yapamaması sebebiyle bu kadar fark olması normal.Ama atiker gold ve hele hele grand ile sınıf atlamış.Son söz olarak en önemlisi de takacak ustanın tecrübesi.BRC taktırır pişman olabilirsiniz ya da atiker taktırır pişman olabilirsiniz burda takacak ustanın sizin araca ne kadar hakim olduğu önemli.

ikisinide servisle anlaşmalı yerlere yatıracam. o yüzden sıkıntı çıkma ihtimali az. mantık brc diyor cebim atiker grand :)

Usta LPG kiti kadar önemli. Bence usta içinde işçiliğini araştırmalısınız.
Birde model-kit uyumluluğunu da araştırın. Bazı marka modeller birbirlerini pek sevmiyor.

2 adet araç alıp lpg taktırıp kullanıp sattım çok şükür bi sıkıntı yaşamadım ilki landirenzoydu ikinciside brc. Ama lpg işinde gerçekten %70 usta %25 marka %5 te şans bence. Kısaca en önemlisi montaj ve ayarı yapacak usta. Atiker golddan ziyade grand ı övüyorlar tercihiniz atiker olacaksa da grand olsun derim ama naçizane tavsiyem brc. :+1:

türk olsun bizim olsun atiker grand. su an dizele geçtim bende uzun müddet kullanacaksanız lpg dönüşumu yapın derimm yoksa kar oranı az kalıyor

10 yıldır Atiker lpg kullanıyorum focus 2004 aracımda, benzinden daha güzel çalışıyor çok şükür. Tavsiye ederim.

takacak yer çok önemli ustalık çok çok önemli markadan önce takacak yerleri gidin gezin başka araca takarken izleyin, hocam naçizane tavsiyem içeride oturan vatandaşla konuşmayın çünkü oradaki adamın işi pazarlama ve işini iyi yapar genellikle oysa işi yapan dışardaki usta onlara sorun soracaklarınızı

brc kullandım en az 100000km gider dediler
80000km de çozuttu enjektörler öldü
komple söktüm atiker taktım 10000km geçtim çok memnunum
perfomans tüketim gayet ii
araç 2000model otm scenic

Grand'ı C4 aracıma taktırdım. Kasım ayından beri kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım. Araç 70 bin km'de idi. ilk defa atiker taktırdım, gayet memnunum, arıza ışığı yanmadı, ankara'da turkuaz oto var, orada makine mühendisi sahibi kendi ilgeliniyor, plan proje işleri kendileri yürütüyorlar. Ben taktırırken 1400 liraydı yeni çıkmıştı piyasaya. Benim aracımla birlikte 2015 model aurise'de taktılar.

Sayın hocam 2 markayı da kullanan biri olarak söylüyorum. Atiker'de Brc'de ustası iyi olunca sorun çıkarmaz. Bulunduğun bölge de ki yorumlara göre ustanı seç bence..

honda jazz 2012 CVT aracıma BRC Squent 32 taktırdım (birkaç aylık yeni model) 200 km dir çok memnunum. Çok hızlı geçiyor her hangibir sorun yok şükür. 2400 TL
şuan şehir içi 9litre LPG tüketimi var. Uzun yolda 6 litreye düşer büyük ihtimalle 6x3TL =18 kuruş :+1:
LPG şuan en mantıklı yakıt 8)

yasarcan' Alıntı:
honda jazz 2012 CVT aracıma BRC Squent 32 taktırdım (birkaç aylık yeni model) 200 km dir çok memnunum. Çok hızlı geçiyor her hangibir sorun yok şükür. 2400 TL
şuan şehir içi 9litre LPG tüketimi var. Uzun yolda 6 litreye düşer büyük ihtimalle 6x3TL =18 kuruş :+1:

Hocam 3 TL gaz nerede Konya merkezde 2.3 - 2.45 arası gaz bulunur. Absürt fiyat çeken istasyonlarda bile 2.7
Bu arada 6 lt şehir dışı tahmini çok iyi rakam

yasarcan' Alıntı:

2016 nisan ayında sıfır aldığım Corolla'da BRC Squent 32 kullanıyorum yeni bir model değil.

muallimtamer' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

2016 nisan ayında sıfır aldığım Corolla'da BRC Squent 32 kullanıyorum yeni bir model değil.
Jazz benzinde bile az tuketiyor lpg de dusunemiyorum.yalniz bu araclar cvt sanzimanli ve lpg li olunca performans kaybi cok oluyor.

orlin' Alıntı:
2009 aurisim var. tüp taktırmak istiyorum. atiker goldu çok öneriyorlar 1650 tl . brc 2300 tl .ikisini de kullananlardan fikir alabilirmiyim

2016 otomatik toyata aurisim var. Atiker gold taktırdım 1 yıldır hiçbir sorun yaşamadım. Depoyu doldurup geziyorum

samet43414' Alıntı:
orlin' Alıntı:

2016 otomatik toyata aurisim var. Atiker gold taktırdım 1 yıldır hiçbir sorun yaşamadım. Depoyu doldurup geziyorum

Hocam benim de 2015-Auris-1.33 um var 5-6 ay önce Atiker Grand taktım hiç bir sorun yok. Atiker Gold veya BRC ye hiç gerek yok, zaten Toyota nın motorları her türlü LPG kitine uyumlu. Yine de karar sizin eğer sizin Auris 1.6 ise belki Gold düşünebilirsiniz, pahalı araba pahalı kit hesabı :roll: :roll: :roll: ...

Şu anda 2016 Corolla 1.33 life aracımda BRC Squent 32 kullanıyorum memnunun. Servis Garantiyi bozmadan Brc taktığı için zorunlu kaldım.. Bana kalsa Atiker alırdım.

Kesinlikle BRC almalısıın. 2 toyota kullandım birinde BRC diğerinde atiker vardı.

BRC'yi 8 yıl kullandım hiç arıza vermedi hiç bir sıkıntı olmadı.
Ancak diğer arabamda ATİKER vardı. 2 yılda hem defalarca anlamsız arızalar verdi hemde motorda ciddi hasar oluşturdu. 2000 TL harcayarak yaptırabildim. Bunun yanında hayatımın 6 ayı sanayide usta peşinde koşarak geçti. Toyota yetkili servisler bile üzerinde LPG var diye bakmıyorlar. Arızayı bulabilen olmadı.

Yukarıdaki yorumlarıdaki okudum ama kullanıpta memnunum diyen arkadaşlar henüz yeni aktırmışlar atikeri. Biraz kullansınlar bakalım. 70 binde rektefe gerekebilir.

Re: Ynt: atiker gold mu brc mi

Nissan araçta Atiker Grand (1 yılı geçti 15bin km ve daha çok şehiriçi ) yakıtı kokluyor.

2007 model Mercedes B150 aracıma Atiker Gold taktırdım. BRC taktirmsdığım için pişmanım.

Geri