Atama ve Tayin Bekleyenlere Kötü Haber...

Kodla Büyü
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/83.html
Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

Yönetmelik çerçevesinde derslere göre norm güncellemesi yanlıştır.. Her BT öğretmeni, idarecisine bunu açıklamalı ve ders olsun olmasın, en az 15 saat ders girilmelidir ki 1 norm gelsin.

**melike**' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:
bu normu öğrenci sayısına bağlamadıkları sürece(rehber öğretmenlerinki gibi) biz norm fazlası olmaya ve sürünmeye devam ederiz.

bunun için bişeyler yapamaz mıyız?
en azından herkes derneğe üye olsa
sesimiz daha gür çıkar..

tüm bötelerin derneğe üye olup Ankara yolunu aşındırması gerekiyor. Ama en yaşlısı 35 yaşında olan sevgili zümrem öğrenci psikolojisini hala üzerinden atamamış olsa gerek ki büyüklerinin hala kendisi adına iyi bir şeyler düşüneceğini yerinden oturarak ve klavyenin arkasından beklemektedir.

g) (Değişik bent : 17/1/2011-2011/1331 B.K.K.) Aşağıda belirtilenlerden;

1) Ulusal projeler ile uluslararası çok taraflı ya da ikili olarak yapılan anlaşmalara veya protokollere göre proje uygulaması yapılan okul veya kurumlarda projenin uygulama süresiyle sınırlı olmak üzere ilgili alanın ders yüküne, sınıf, şube ve öğrenci sayısına ve il veya ilçenin nüfusuna bakılmaksızın bu projelerde görev alacak öğretmenlerin,

2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,

3) Taşımalı eğitim kapsamında öğretmenlerin okul ve kurumlara taşınması halinde bu eğitim kurumlarında görev alacak öğretmenlerin,

4) Yaygın eğitim enstitüsü, hizmet içi eğitim enstitüsü, mesleki ve teknik açık öğretim okulu, açık lise ve açık ilköğretim okulu, 1 inci, 2 nci ve 6 ncı akşam sanat okulları, halk eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, bilim sanat merkezleri ile benzeri kurumların eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından bu Yönetmelikte düzenlenmeyen yönetici ve öğretmenlerin,

norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

Artık idareciler il mem ve bakanlıktaki norm kadro güncelleyicileri bu maddeyi dikkate almaları gerekiyor. Bunu herkes anlatmalı

kendi okulumda hiç ders olmamasına rağmen 15 saat ders girdirdim ve norm fazlalıktan kurtuldum.
Ancak bu çözüm değil....

Geri