Atak-Windows 8.1

Kodla Büyü

turkeiland

Üye
Okulumuzdaki tahtalarda windows 8.1 kurulu Atak programı kurup tahtaları öğrenci kontrolünden çıkarmak istiyorum. Bazı arkadaşlar atak programının windows 8.1 de çalışmadığını yazmışlar. windows 8.1 de atak programını kurup deneyen var mı ? Cevaplar için teşekkür ederim...

Win 8’de çalışır mi bilmem ama atak programı usb içerisine bir dosya atıyor ve flaşa dosyaları gizleyen virüs bulaşınca çalışmıyor sonra öğretmenin usb belleğini temizlemeye uğraşıyorsunuz size ekstra is çıkıyor biz 250 tl ye flash belleğin seri numarası ile çalışan ve formattan virüsten etkilenmeyen bir program aldık rahat ettik.Ayni sorunlari yazarsanız piyasada programlar var size uygun olandan bir tane alın derim

Biz 1 senedir kullanıyoruz hocam. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar. Tek sorun öğretmen arkadaşların usb belleklerine genellikle kısayol virüsü bulaştırıp, tahtayı açamamaları. Ama tahtalardan yana bir sıkıntı henüz yok.

Bizde de win 8.1 kurulu ve atak çalışıyor hocam.. Flashlara kısayol virüsü bulaşmasını da ntfs ile biçimlendirip içindeki tek klasöre yazma izni verdim şimdilik bir sıkıntı yok sorunsuz kullanıyoruz.

Hocam flash diski ntfs ile biçimlendirip içine bir klasör oluşturuyorsunuz. daha sonra flasha sadece okuma yazma klasör içeriği listeleme gibi izinleri veriyorsunuz. oluşturduğunuz klasöre de bütün izinleri veriyorsunuz. böylece sadece flash içindeki klasöre yazabiliyorsunuz.daha önce forumda bununla ilgili konu açılmıştı.

Bugun atak i ebaadmin kullanici hesabina kurdum, diger kullanicilari sildim fakat fatih kullanici tekrar aktiflesti. Etkullanici da admin sifreyi girmeyince atak calismiyor. Nedeni ne olabilir?

Okuldaki 28 tahtanın tamamına win8.1 mersin imajı attım. Sonra Atak 1.09 kurdum, hergün 2-3 tahta kurtarma ekranına düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Sayın Hocam 2017 Ekim akından beri kullanıyorum. Tahtalarda yaptığım işlem basamaklarını yazıyorum.
1. İmaj yükleme
2. Klavyeyi Türkçe Q ayarlama
3. İlk açılışta yüklenen kullanıcıya Yönetici hakları verielcek (Denetim masasından)
4. otomatik güncellemeyi kapat: Otomatik üncellemeler kapatılmazsa Tool Time freeze yüklendiğinde ve tahtalar uzun süre açık kaldığında güncelleme alıyor ve yarıda kalıp kurtarma uyarısı veriyor.
5. Meb sertifikası kurulacak. ( Mozilla için ayrıca kurulacak)
6. ATAK kurulup ayarları yapılacak.
7.Tool Time freeze yükleme
8. Öğretmenler için oluşturulacak anahtar flash bellekler NTFS olarak biçimlendirilip Anahtar usb olarak ayarlanmalı. Bu ayarlamalardan sonra Anahtar flash bellekler virüslere karşı korumalı hale getirilmelidir. (özellikle kısayol virüsü için. Öğretmenlerin anahtar usb belleklere dosya atabilmeleri için flash içerisine 1 adet öğretmenin isminin verildiği yazma korumasız klasör oluşturulup Ntfs_drive_protection ile flash bellek yazma korumalı hale getirilmelidir.
2 aydır hiçbir problem yaşanmadı. Tıkır tıkır işliyor. Tahtalar 2. Faz Windows 8.1

Geri