ATAK+Deepfreeze

Kodla Büyü

gezegen10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çoğu arkadaşın akıllı tahtalarda deepfreeze kullandığını duyuyoruz ancak bunu lisanslı olarak mı temin ediyorsunuz bize kesin talimat olarak tahtalara kesinlikle korsan program kurmamamız söylendi?

Muhtemelen korsan kuruluyordur. Sonuçta
atmcomputer.com/asp/product/46385/Faronics-DeepFreeze-Enterprise-Windows-10-Kullanici-1-Yil-Destek-Paketi&view=2
adresindeki fiyata bakarsak, 10 bilgisayar için 1800 TL okulların bütçesi sarsacaktır.
Ancak dediğiniz gibi MEB'in kesin talimatı var. Bu yüzden yüklememek gerekir. Mümkünse üzerindeki netsupport protect'i kullanmak ya da deepfreeze benzeri programları ya da daha ucuza maledilebilecek ücretli programları araştırmak gerekir.

kullansak süper olacak da dertsiz başımıza dert de almayalım diyoruz zaten sayın hocam. virüsler için avast kuruyorum baya etkili evdede kullanıyorum baya geliştirmiş avast kendini microsoft essential bi işe yaramıyo

Bende uzun süre direndim lisanssız program kurmamak için, elimden geldiğince halletmeye çalıştım virüs problemlerini ama nereye kadar. Öğretmenlerin şikayetleri, öğrencilerin sınıfları düğün salonuna çevirmeleri, bunun gibi bir sürü sorun işte. Artık deepfreezeli ve ataklı imajları kuruyorum tahtalara. Rahatım çok şükür. Tanıdığım bir çok arkadaşım da aynı şekilde başa çıkamamış ve kurmuş durumda. Bu lisans problemini meb lisanslı bir virüs programı ile çözmedikçe, biz de bunları kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Hocam kolay gelsin bizden onceki bilisim hocasi deepfreeze sifresini unutmus atak yuklenince kapatip acinca deepfreeze siliyor ne yapmamiz lazim

Kendiniz v5 imajını bir tahtaya kurup ve devamında atağı kurup , timefreez programınıda kurduktan sonra imaj alarak tüm tahtalara kurabilirsiniz.

toolwiz time freeze ücretsizdi sanırım onu kullanabilirsiniz. Shadow defender çok başarılı ama bu da ücretli. Başka yollardan yüklersen görev çubuğu simgesi, masaüstü tooltip i herşey kapatılıyor. Başlat kısayolunu falan silersen kimse anlamaz bile varlığını. Program files dan gidip bulması lazım. Görev yöneticisi de atak yükleyince devre dışı kalıyor zaten.

Faz 2 tahtaya deepfreeze tarzı ücretsiz bir program kurup imaj almak istiyorum, öneriniz var mı?

Geri