ASUS ZENFONE 6 BEYAZ/KIRMIZI AKILLI TELEFON

Kodla Büyü
bu cihaz s4 ve note 2'nin rakibi ve çok makul fiyatı var ama hiç merak eden yok mu bu telefonu anlamadım :(

Ben kullanıyorum özellikle ekran boyutu için aldım. Performansından çok memnunum. Merak ettiklerinizi facebook ta ASUS Zenfone Serisi Türkiye Kullanıcıları Grubu olarak aratıp takip edebilirsiniz.

bende almayı düşünüyorum Apple a para kazandırmak istemiyorum artk :) benim bir arkadaşımda vardı inceledim hoşuma gitti benim dikkatimi çeken ses biraz azdı ve video da Apple a göre kalite biraz daha düşük gibi geldi. ama bağlantı hızı menüler arası geçişler tatmin edici ekran boyutunun büyük olması zaten en büyük avantajı

Hocam bende bu telefonu alacaktım fakat vazgeçtim ve zenfone 5 i aldım. 6 sı çok büyük geldi bana tablet gibi. 5 i bile büyük geliyor çünkü ekran 5 inç olmasına rağmen ekranın dışında kalan kasa kısmı bayağı büyük. bende lg g3 de var onunla karşılaştırdığımda (g3 ün ekranı 5.5 inç,zenfone 5 inki 5 inç) asus lg den daha uzun düşünün artık :) cepte çok zor taşırsınız onu söyleyim.. şimdi arayüz olarak incelersek asusun arayüzü ben tatmin etti açıkcası. ham android ile satmıyor firma kendi uygulamarı var. en iyi tarafı 2 güne bir güncelleme desteği vermesi. asus en kısa zamanda android 5'e güncelleyeceğini belirtti. kamerası tatmin edici şahsen benim için çokta önemli değil fotoğraf çekmesi. benim için hız önemli ve 2gb ram gayet yeterli. hoşuma gitmeyen yanı ise mobil ağ açıkken telefonun şarjı yarım günden biraz fazla gidiyor. 1 günü çıkartamazsını onu söyleyim. ama dün test ettim mesela mobil ağ hep kapalıydı 1 günü çok rahat çıkardı. umarım bunlar size yol gösterir. aldığınızda pişman olmazsınız parasına göre alınabilecek EN İYİ telefon onu söyleyim. ben 1 ay kadar araştırdım aldım ve pişman değilim. ha birde bu zenfone 5 in bir versiyonu daha var. 1 ay önce ülkemize girdi. bu bimde satılan cihaz. ONU almayın 100 tl eksik vereceğim diye birçok özelliği kısıtlanmış zenfone5 i almayın.

Yaklaşık 2 aydır Zenfone 5 kullanıyorum.Ben de 6 ile 5 arasında tereddütte kalmıştım ama 6 hakikaten büyük gelmişti.Biraz zevk meselesi bu; oyun oynarım,film izlerim vs. büyük ekran olsun havasında olanlar 6'yı tercih edebilir. Fakat 6'yı cebinde taşıyabileceklerini sanmasınlar. 5'in 6'ya göre iki farkı var.Ekran boyutu ve 6'da 16 mp olan arka kameranın 5'te 8 mp olması. Onun dışında bütün özellikleri aynı.Genel olarak telefonumdan çok memnunum, asus benim için zaten başlı başına bir güven simgesi. BİM işi Zenfone5(Lite modeli) e dikkat gerçekten, 100 lira ucuz diye yarı yarıya performanstan olmayın!

zenfone 2 bekle acelen yoksa hocam.

bende zenfone 6 vardı Pert oldu. Parasını geri aldım tamir edemediler. Zenfone 2 beklıyorum. telefonsuz kaldım 1 aydır bakalım zenfone 2 ne zaman gelecek

evt Hakkaten ASUS esaslı 1 firma
Bende GM Elite var
Bir daha Telf. değiştirirsem Zenfone düşünürüm.

darkprog' Alıntı:

bende zenfone 6 vardı Pert oldu. Parasını geri aldım tamir edemediler. Zenfone 2 beklıyorum. telefonsuz kaldım 1 aydır bakalım zenfone 2 ne zaman gelecek

hocam nasıl pert oldu o ne demek? biraz açıklama yapabilir misiniz? bende zenfone 2 düşünüyorum da çok iyi tel diyorlardı zenfone 6 için

1 hafta once hanima zenfone 5 aldim ben s4 kullaniyorum 1.5 yil oldu ve su an bazen donmalar yasiyorum ozellikle internet tarayicisi acikken.. zenfone 5 i begendim ekrani hassas kullanimi guzel fiyati ucuz s4 gozumden dustu... zenfone 6 daha iyidir..

zodiac' Alıntı:
bu cihaz s4 ve note 2'nin rakibi ve çok makul fiyatı var ama hiç merak eden yok mu bu telefonu anlamadım :(

Bu telefon mu S4ün rakibi olacak?
Galaxy S4'e göre;
2,8 kat yavaş (2x2Ghz - 4x1,6Ghz+4x1,2Ghz)
1,5 kat ağır (196gr - 130gr)
1,25 kat kalın (9.9mm - 7.9mm)
2,25 kat düşük çözünürlüklü ekrana sahip (1280x720 - 1920x1080)
1,8 kat daha az ekran keskinliği var (245dpi - 441dpi)

Yani yukarıdaki özelliklerde attığı farkı toplarsak 2,8+1,5+1,25+2,25+1,8=9,6 kat
Asus Zenfone 6, 800TL değerinde ise
Galaxy S4 800x9,6=7600TL olması gerekiyor :roll:

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Asus-Zenfone-6-A600CG-vs-Samsung-I9500-Galaxy-S4

c1han' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Galaxy S4'e göre;

Yani yukarıdaki özelliklerde attığı farkı toplarsak 2,8+1,5+1,25+2,25+1,8=9,6 kat

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Asus-Zenfone-6-A600CG-vs-Samsung-I9500-Galaxy-S4
..
5" telefon ile 6" telefonu kıyasla sonra daha hafif ve daha ince diye övün.
Hocam telefon karşılaştırmalarını boyutlarına göre yapıyorsan, 8 elma ile 2 armutu karşılaştırıyorsan (Exynos + Cortex ile İntel Atom) o kullandığınız avatarı değiştirip TARTI resmi ekleyin derim
...
Telefonların kağıt üzerindeki özellikleri ile gerçek performansları maalesef aynı değil. Kamera değerleri her ne kadar aynı görünsede (iki telefon da 13Mp) kesinlikle ve kesinlikle kemara için telefon alıyorsanız samsung asus tan çok daha kailtelidir derim. Ama diğer durumlarla ilgili olarak telefonların kıyaslaması kağıt üzerinde değil BEKLENTİ / ALINAN VERİM değerlendirmesine göre yapılmalıdır.
Mesela ben telefonla çok fotoğraf çekmem. o yüzden kameranın daha iyi çekip yapması BENİM İÇİN ÖNEMSİZ bir özelliktir. Ama siz BELKİ selfie çekmekten hoşlanıyorsunuzdur ve kamera sizin için EN ÖNEMLİ özelliktir.
Mesela ben RADYO dinlemeden yapamam. ama s4 te radyo yok. ne yapıcaz !!! bu s4 ü kötü telefon mu yapar? Tabiki hayır.
o zaman iyi telefon yada kötü telefon kişinin istediği özellikleri içerip içermediğine bakılarak değerlendirilir
bu arada rakip olamaz dediğiniz telefon varya s4ü bırakıp zen6 ya geçenleri görmek isterseniz okuyun lütfen
.
http://forum.donanimhaber.com/m_95992868/tm.htm
...
Bir kullanıcı telefon alacakken önceliklerini belirler ve bu öncelikleri içeren KENDİSİNE EN UYGUN telefonu almalıdır.

Buzdolabi ustunden dustu tezgaha carpti ve buzdolabi arkasına girdi ama ekran kirilmadi aeka kapakta derin bir çizik olustu sıkıntı yok dedim yazılım ucmus kendi k2ndine kapanip açılıyor birini ariyordu dokumatik uçtu
zodiac' Alıntı:
darkprog' Alıntı:

hocam nasıl pert oldu o ne demek? biraz açıklama yapabilir misiniz? bende zenfone 2 düşünüyorum da çok iyi tel diyorlardı zenfone 6 için

Hic dusunmeyın arkadaslar, ben kullanıyorum ve harıka bır telefon.. Samsung pazarlamacılarına kanmayın sız, samsungun aynı ozellık telefonlerı 1500 tl den asagı degıl. sarjı cok ıyı gıdıyor Asus un..ekran buyuk dıyenlere de soluyeyım cok rahat alısılıyo ve abartıldıgı kadar da buyuk degıl. hızı super, kamerası harıka.. Ben teknosa paraf kampanyası vardı bı ara 625tl ye almıstım.. Ama bu fıyatta ıyı kesınlıkle kacırmatın derım.Asus 5 hakkında bısey dıyemem ama asus 6 cok ıyı. ANCAK SUNU DA SOLUYEYIM KI HAZIRANDA BU ZENFONE 6 NIN YENI URUNU GELIYOR BILGINIZE.. 64 BIT OLANLARI YANI..

bu samsung ya da ıphone ovuculerı ben hep stockholm sendromuna yakalanan hatuna benzetıyorum.. Tecavuzcusune aşık olan kadın var ya hanı..
Samsung kadar kazık bır marka bilmiyorum ben, kesınlıkle ederının ıkı katı fıyata mıllete gecırıyorlar telefonları ve o magdurlar da yenı magdurlar eklemeye calısıyor adeta..
3 tane Samsung kullandım bır tanesı mı ıyı olmaz yahu..Hepsı farklı model ve farklı fıyat.. Hepsı cöp.. Emın olun zenfone 6 yı aldım Iphone 5 ı olan bır arkadas soyle bıras kullandı ve uste para ıstemeden basabas degıselım dedı kabul etmedım. ustelık ıphone alalı daha 6 ay felan olmustu, fıyatını bılmıyorum ama 1200-1300 felandır dıye tahmın edıyorum. Samsung u hıc konusmuyorum bıle.. Adamlar arge ye yaptıkları milyon dolarlık harcamayı sızden cıkarıyorlar ıste kabul edın. ederı o oldugu ıcın degıl, masraflarına sızı ortak etmek ıcın...

sancaktepe' Alıntı:
Hic dusunmeyın arkadaslar, ben kullanıyorum ve harıka bır telefon.. Samsung pazarlamacılarına kanmayın sız, samsungun aynı ozellık telefonlerı 1500 tl den asagı degıl. sarjı cok ıyı gıdıyor Asus un..ekran buyuk dıyenlere de soluyeyım cok rahat alısılıyo ve abartıldıgı kadar da buyuk degıl. hızı super, kamerası harıka.. Ben teknosa paraf kampanyası vardı bı ara 625tl ye almıstım.. Ama bu fıyatta ıyı kesınlıkle kacırmatın derım.Asus 5 hakkında bısey dıyemem ama asus 6 cok ıyı. ANCAK SUNU DA SOLUYEYIM KI HAZIRANDA BU ZENFONE 6 NIN YENI URUNU GELIYOR BILGINIZE.. 64 BIT OLANLARI YANI..
..
hocam aynı telefonu kullanmıyoruz herhalde !!! bende zen6 kullanıcısıym. Telefonu abarttığınız kadar değil. Yukarıdaki mesajlarınızda şikayet ettiğiniz forum dilinde FunBoy diye tabir edilen telefona aşık kişilerden olmaya gerek yok.
Zen 6 nın kamerası kesinlikle Samsung s4 ten note 2 den daha kötü. Çok daha fazla noice veriyor. Otomatik çekim modu iyi değil. Manuel çekim modları ile çok daha iyi performans alabiliyorsunuz. Ama çok kötü de değil. ORTALAMANIN ÜZERİNDE bir kameraya sahip
..
Ben kötü yanlarını söyleyeyim
- Hoparlörün dışa verdiği ses fazla değil. Ama kulaklık çok iyi
- Bildirim LED' i diye geçen mesaj geldiğinde yanıp sönen led çok belirgin değil
- Bazı telefonlarda gösterge pil seviyesini yanlış gösteriyor (Ama telefonu belirtildiği şekilde şarj ederseniz sorun yaşamıyorsunuz)

Ben telefonu bu sorunlarını bilerek aldım. Çünkü yukarıdaki sorunlar benim için önemli değildi. Alma nedenlerim
+ Büyük ekran. (Navigasyon / Video izleme amacıyla kullanılrdığında çok daha fonksiyonel
+ Fiyat / Performans ürünü (2GB ram, 16Gm dahili bellek, İntel işlemci, 128GB harici bellek desteği)
+ 3300Mah pil. Kullanım alışkanlıklarına göre değişen ama her halukarda günü rahat çıkartablieceğiniz, fazla aktif kullanılmadığında 2-3 gün şarjı giden bir android
+ ZenUI ile akıcı bir menü yapısı
+ Telefonun arkasında duran güçlü bir firma
+ Güncelleştirme desteği. (Nerdeyse her hafta ya sisteme ya asus uygulamalarına güncelleme geliyor. Nisanda Android 5.0 Lolipop alacak. ASUS bu güncellemeyi zen4 dahil tüm telefonlarına verecek. Diğer firmalar gibi sadece amiral gemilerine değil)

BaRBaRYaN' Alıntı:
c1han' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Galaxy S4'e göre;

..
Hocam telefon karşılaştırmalarını boyutlarına göre yapıyorsan, 8 elma ile 2 armutu karşılaştırıyorsan (Exynos + Cortex ile İntel Atom) o kullandığınız avatarı değiştirip TARTI resmi ekleyin derim
...
Telefonların kağıt üzerindeki özellikleri ile gerçek performansları maalesef aynı değil. Kamera değerleri her ne kadar aynı görünsede (iki telefon da 13Mp) kesinlikle ve kesinlikle kemara için telefon alıyorsanız samsung asus tan çok daha kailtelidir derim. Ama diğer durumlarla ilgili olarak telefonların kıyaslaması kağıt üzerinde değil BEKLENTİ / ALINAN VERİM değerlendirmesine göre yapılmalıdır.
Mesela ben telefonla çok fotoğraf çekmem. o yüzden kameranın daha iyi çekip yapması BENİM İÇİN ÖNEMSİZ bir özelliktir. Ama siz BELKİ selfie çekmekten hoşlanıyorsunuzdur ve kamera sizin için EN ÖNEMLİ özelliktir.
Mesela ben RADYO dinlemeden yapamam. ama s4 te radyo yok. ne yapıcaz !!! bu s4 ü kötü telefon mu yapar? Tabiki hayır.
o zaman iyi telefon yada kötü telefon kişinin istediği özellikleri içerip içermediğine bakılarak değerlendirilir
bu arada rakip olamaz dediğiniz telefon varya s4ü bırakıp zen6 ya geçenleri görmek isterseniz okuyun lütfen
.
...
Bir kullanıcı telefon alacakken önceliklerini belirler ve bu öncelikleri içeren KENDİSİNE EN UYGUN telefonu almalıdır.

Hocam dikkat ettiysen rakibi diyen ben değilim. zodiac arkadaş s4 ve note2 nin rakibi dediği için bu özellikleri yazdım.
Zaten ben de biri elma biri armut diyorum. İkisi aynı kategorinin telefonları değil.

c1han' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
c1han' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Galaxy S4'e göre;

..
...
.
...

Hocam dikkat ettiysen rakibi diyen ben değilim. zodiac arkadaş s4 ve note2 nin rakibi dediği için bu özellikleri yazdım.
Zaten ben de biri elma biri armut diyorum. İkisi aynı kategorinin telefonları değil.
...
hocam 2 rakibi birbiri ile kıyaslarken üstün yönleri ile kıyaslarsın. örneğin birinde 2gb ram vardır diğerinde 3gb ram vardır. bu bir üstün özelliktir kıyaslanabilir.
ama siz biri 5" diğeri 6" olan iki cihazı HAFİFLİK bağlamında kıyaslarsanız komik olur. ikiside 5" olsaydı o zaman ağırlık kabul edilebilir bir ölçüt olurdu...
anlatmak istediğim bu...

Geri