Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

asus X550C laptop anakart

Konu, 'Sistem Önerileri' kısmında nurmehmet tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. nurmehmet

nurmehmet Üye

Arkadaşlar merhaba
    Bilgisayarin harddisk ışığı 2 saniye yanıp sönüyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Deşarj yöntemini denedim olmadı. Bios entegresini söküp yeni yazılım artık ram leri kontrol ettik harici ram takıp öyle denedik olmadı. Böyle bir sorunla karşılaşan veya elinde belittigim anakart modeli olan varmı?

2. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

Bildiğim kadarıyla bu anakartta üzerine etegre şekilde ram modülleri mevcut. Bu ram modüllerinden birisi arızalanmışsa yeni ram taksanız bile görüntü vermez anakart. Önce anakart şemasından bu ramlarin iptal edilmesi gerekir. Sonra yeni ram takarak denemelisiniz. Aşağıda benzer sorunu olan bir anakart videosu var. İzlemenizi tavsiye ederim.

3. HSBA

HSBA Site Gezgini

Hocam benim masa üstünde de aynı sorun vardı ölçtük biçtik yapmadığımız kalmadı en son kartın devrelerini elle kontrol ederken küçük bir mosfetin çok ısındığını farkettik ama buralarda bulamadım-dan dolayı anakartı değiştirmek zorunda kaldım .

4. nurmehmet

nurmehmet Üye

@namaldish cevap icin teşekkür ler. anakart da entegre uzerindeki ram modüllerini anakart şemasında bulup iptal ettik ve harici soket ile yeni ram taktik olmadı tek çare anakart i değiştirmek olacak gibi

5. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

harici ekran kartlı modelse elinizdeki anakart UMA yöntemini deneyin isterseniz. büyük ihtimalle ekran kartı arızası var anakartta..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal