Asus servisini kullanan var mı?

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
Asus servisini kullanan var mı hiç, servisle temasa geçemedim 2 gündür İstanbul Ankara cevap vermiyorlar sağolsunlar... ne yapacağım :(

daha dün bir arkadaş asus servisine bir bilgisayar gönderdiğini söylemişti 2 haftada gelmiş onlarda şaşırmış duruma
ama bilgisayar yurtdışından gelmiş değişik bir makinaydı söylediğine göre servis bizim arkadaşı iş adamı falan zennetmiş hemen sorunu halletmişler

nasıl gönderdiğini, nasıl irtibata geçtiğini biliyor musun acaba? ben telefonla ulaşamıyorum, biriyle irtibata geçmeden direkte göndermek istemiyorum!

Hocam birara ASUS teknik servisden bilgi istemiştim onları sizinle paylaşayım:
----------------------------------------------------------------------------------------
Sahip olduğunuz ****bakım merkez servisimize gönderebilir ya da hafta içi 09:00 – 17:30 arasında getirebilirsiniz. Servisimizin iletişim bilgileri aşağıdaki şekildedir.
ASUS TÜRKİYE
Adres : ALEMDAĞ CAD. MASALDAN İŞ MRK. NO:46 D:1 KISIKLI ÜSKÜDAR/İST
Telefon : 0216.524 30 00
Fax : 0216.521.52.64
UPSKargo İle Gönderimler İçin anlaşma numaramız :34K859
Asus açık adresine karşı ödemeli olarak(garantili ürünlerde) yollayabilirsiniz.
Cihazın içindeki önemli bilgilerinizin yedeğini mutlaka alınız
Ürünü orijinal kolisi ile ya da destekli bir koli ile yollamanız gerekmektedir. Orijinal kutu haricindeki kolileriniz kargo sigortası kapsamında değildir.
Ürünün Seri Numarasını not ederseniz teknik servis detaylarını öğrenmenizde yardımcı olacaktır. Ürünle ilgili sorunu, bir kağıda not edip bilgisayarın içine bırakmanız işlem kolaylığı açısından daha iyi olacaktır...
Ürününüz teknisyenlerimiz tarafından incelendikten sonra garanti dahilinde ise ücretsiz bakım ve onarımı yapılacaktır. Garanti dışı ürünler için, tarafınıza ücret bildirimi yapılacaktır, 3 iş günü içerisinde onay gelmezse müdahale edilmeden geri yollanacaktır.
--------------------------------------------------------------------------------------
İnşallah yardımcı olabilmişimdir hocam.

bilisimci61' Alıntı:
Asus servisini kullanan var mı hiç, servisle temasa geçemedim 2 gündür İstanbul Ankara cevap vermiyorlar sağolsunlar... ne yapacağım :(

hocam googladan asus teknik servis diye aratırsan seninle aynı drumda olan bir çok kişinin olduğunu göreceksin. :) Allah sabır versin sana :) . sırf bu yüzden asus kesinlikle almıyorum ve tavsiye de etmiyorum.

15 dakika falan sürekli ararsanız telefonunuz bağlanabiliyor.Onun dışında herhangi bi sıkıntı yok servis yönünden.Arızalı ürünü UPS ile gönderiyosunuz ve sorunu çözüp tekrar size gönderiyorlar.Eger 1 ay içinde sorun çözülmezse size sorunsuz şekilde yeni pc veriyorlar.

Asusun Alemdağ daki serivisine laptop gönderdim kasada çatlak vardı. Benim hatamdan kaynaklanan çatlaklarda vardı. Bir hafta içinde Erzurum dan gönderim ve elime ulaştı. Sorun bekliyordum beni mahçup ettiler. Sen kasayı kırmışsın deyip geri göndermediler. Kasanın hepsini yenilediler. Helal olsun

ASUS kadar teknik servisi berbat bir marka daha görmedim ne arasan ulaşırsın, ne ilgilenirler bıktım bir daha ASUS mu tövbe...

:+1:
bana tam 44 gün sonra (30 iş gününün dolmasına 1 gün kala) gönderdiler.
belirttiğim arızaların hepsini yapmışlardı garanti kapsamında ama yinede tövbe.
telefon yok, bilgi veren yok, eksik gelen yada değişen parçalar olabiliyor.

Ben de ocak ayında filan bilgisayarımı(notebook) şarj yuvasında olan bir sorun nedeniyle asusun servisine göndermiştim.Önce ben de sürekli aradım ama ulaşamadım ama daha sonra aramaktan vazgeçip bilgisayarın üzerine yapıştırdığım nota adımı, soyadımı, adres bilgimi ve bilgisayardaki arızayı yazdım ve gönderdim. 2 hafta içinde elime ulaştı bilgisayar.Bu süre zarfında destek@asus.com.tr adresine mail göndererek bilgisayarımın yapılma durumunu sordum.Cevapları da gayet hızlı bir şekilde geldi. Yalnız bilgisayarımın garantisi olmadığı halde tamir edilen bilgisayarla birlikte gelen faturada borcumun olmadığını gördüm.Bunun üzerine yine mail gönderdim ama borcumun olmadığı söylendi. Ben de anlamadım ama fazla da üstelemedim.Size tavsiyem benim yaptığım gibi yapmanız...

Ben de not düşmek istedim. Yukarıda bahsedilen konular tam olarak doğru mudur yoksa abartılı mıdır bilemem ama bilmeyenler için söylüyorum Asus'un PC Bileşenleri (Anakart, VGA, ..vs) tüm servisi Çizgi Elektronik firmasına iattir ancak NoteBook ürünleri ithalatı ve/veya servisi konusunda biz çalışmıyoruz.

Hani bazı arkadaşalar Asus ile Çizgi'yi bir tutuyorlar da ondan söyledim.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Ben de not düşmek istedim. Yukarıda bahsedilen konular tam olarak doğru mudur yoksa abartılı mıdır bilemem ama bilmeyenler için söylüyorum Asus'un PC Bileşenleri (Anakart, VGA, ..vs) tüm servisi Çizgi Elektronik firmasına iattir ancak NoteBook ürünleri ithalatı ve/veya servisi konusunda biz çalışmıyoruz.

Hani bazı arkadaşalar Asus ile Çizgi'yi bir tutuyorlar da ondan söyledim.
Niyazi Bey ASUS'un itibarını sarsan zaten NotoBooklarıdır. Bu ikisinin birbirinden ayrı olduğunu da çoğu kişinin bildiğini sanmıyorum.

MAKİNAM ELİME GELDİ AMA KLAVYE ÇALIŞMIO BAĞZI TUŞLARI GERİ GÖNDERDİM BU SEFER 20 GÜN DEĞİL 1 GÜNDE GERİ GÖNDERDİLER :)

Geri