Asus N550JV-CN127H NOTEBOOK modelleri

Kodla Büyü
Asusları hep sevmişimdir ama genelde harddiskleri hep 5400rpm ve usb adetleri 3 tane oluyor. Fiyatı diğer markalardan biraz pahalı oluyor. Kalitesi bazı modellerinde fark etsede genelde üstün tarafı yok. Günümüzde en dikkat edilmesi gereken husus alım sonrası hizmet. Önceden asus servisi güvenilir denilirdi ama servisi hakkında da olumsuz yorumlar artmaya başladı. Bence bir artısı kalmadı artık. Fiyatı uygunsa al, değilse aynı özellikli başka markaya bak. Benim gözümde asus, msi, lenova bir grup casper, exper, acer bir grup. hp yi hiç sevemedim:d toshiba kalıbına göre çok pahalı. sony pahalı ama kalıbı eder, paran varsa al:D

2 ay önce vatandan 2740tl civarına "ASUS N550JV NOTEBOOK CORE İ7 2.40GHZ-12 GB-1TB(5400rpm)-15.6 full hd-4GB ekran kartlı" olan modelini aldım. çok memnunum açıkçası. ekran kartı full özelikte bazı oyunlarda kasılma yaptı, sonra güncelleme yaparak sorunu çözdüm. ısınma problemi yok. sarjı ortalama kullanımda 2-3 saat arası gidiyor. kasarak 4-5 saati buldurmak mümkün. kasası kaliteli sadece menteşe kısmını kaplayan plastik çok kötü. ekranın full hd olması çok güzel. touch pad sola çok yakın olduğu için ergonomi açısından biraz sıkıntı yaşatıyor bazen yanlışlıkla temas oluyor. açılışı çok hızlı, fakat malesefki 5400rpmlik harddiski vasat kalıyor.
sonuç olarak ben verdiğim paranın hakkını verdiğini düşünüyorum. sonuçta kaliteli bir notebook, markası ve servis hizmetinin düzgün olması artıları.
bence imkanınız varsa alın pişman olmazsınız hocam

Bence piyasada bulunabilecek en iyi F/P ürünlerinden. Daha önce de Asus kullandım ve memnun olduğum için N50JV CN211-D modelini aldım. Sabit disk bilgisayarın hızını düşürmüş onun dışında çok memnunum. Özellikle çoklu dokunmalı touchpadi çok sevdim. Ekranın Full-HD olduğunu da unutmamak gerek.

Geri