Asus F3S Ekran sorunu...

Kodla Büyü

arifa19

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okuldaki bir arkadaşımın pc si... ekrana açılışta hiçbir şey gelmiyor, siyah ekran var...
cd taktım... f2,f8,f11, Del denedim değişiklik yok... projeksiyona taktım yine bir şey gelmiyor... başka çözüm aklına gelen var mı...

Açıldıktan sonra biraz bekleyince windows açılış müziği geliyor ama ekran siyah...(ekran aydınlatmasını da denedim olmadı)

hocam bu laptopta ekranla ilgili bir özellik var mı... ekran ı iptal etme gibi....

ekranı iptal edebilirsiniz şöyle vga kablosuyla harici bir monitöre bağlarsınız FN+F4 veya F5 e basarsınız görüntüyü kendi monitöründen keser harici moitöre vaya bağladıysanız projeksiyona verir.

hocam asus f3 serisi bilgisayar bende de vardı ve ayn sıkıntı bende de yaptı sorunun kaynağı ekran kartının gitmesi ve on bord olunca yeni bir ekran kartıda takılamıyor. sonuç geçen sene 750 tl ye tamir parası istendi. :(

arkadaşın yaşadığı gibi sorun ekran kartındaysa geçmiş olsun demekten başka elden bişey gelmez hocam ama siz dediklerimizi bi deneyin

explorer.exe çalışmıyor olabilir mi?Bir arkadaşın bilgisayarında da ekran karanlıktı ve böyle çözmüştüm . Bir deneyin isterseniz.

ctrl+shift+esc ile görev yöneticisini açıp dosya->yenigörev(çalıştır)-> explorer yazıp enter a basın

Effective61' Alıntı:
explorer.exe çalışmıyor olabilir mi?Bir arkadaşın bilgisayarında da ekran karanlıktı ve böyle çözmüştüm . Bir deneyin isterseniz.

ctrl+shift+esc ile görev yöneticisini açıp dosya->yenigörev(çalıştır)-> explorer yazıp enter a basın

hocam ekran karanlıkken bu işlemleri nasıl yapacak ?

gezegen10' Alıntı:
Effective61' Alıntı:

hocam ekran karanlıkken bu işlemleri nasıl yapacak ?

Hocam verdiğim cevapta zaten ekran karanlığından bahsettim. Aynı arkadaşın ki gibi windows açılış sesi geliyordu ama ekran karanlıktı. Böyle bir sorunla karşılaştım ve böyle çözdüm. Sonuçta arkadaş farklı çözümler arıyor. Bu da bir sorun çözümü. Yoksa ekran kartında da kaynaklı olabilir...

Hocam bu modelin ekran kartı problemli malesef. Bende de ekran 6 ya bölünüyordu. Sorunun kısa süreliğine basit bir çözümü var.
Öncelikle pili çıkartın. Arka kapağı sökün(büyük kapağı). Sonra fanları sökün. Ekran kartının bulunduğu yere ve çevresine fön makinasını tutun(3-5dk arası). Ben bu şekilde ekranı kurtarmıştım. Ama sorun daha sonra da devam ediyor haberiniz olsun. Kolay gelsin.

Geri