Asus Bilgisayar

Kodla Büyü

aybr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar Arkadaşlar. Asus 509F bilgisayarıma garip bir şeyler oldu. Akşam tez çalışması vardı işlemlerimi yaptım kapattım. Sabah açtığımda bilgisayar direk bios ekranı açıldı. F10 ile 3 4 defa tekrar başlattım ama nafile.
Bir şekilde bilgisayarı açtım yedeklerimi aldım. 2 3 word ve 3 pdf dosyası ile çalışırken mavi ekran verdi kapandı. Tekrar açtım bellek dolu hatası verdi. Crtl+s ile kaydetmiyor. Yükleme yapmak istediğim zaman %53e geliyor. Mavi ekran verip kapanıyor. Bazı programları kaldırmaya izin vermiyor. Masaüstündeki Bazı dosyaları siliyorum kapatıp açınca dosyalar geri geliyor. Yeni kaydettiğim dosyalar siliniyor. Defreez programı kesinlikle yok.

Harddisk ömrünü tamamlıyor olabilir.

Mart ayında aldım hocam. 250gb Kıngston ssd var üzerinde bilgisayarcı arkadaşa götürdüm o da imaj atamadı. Burada win10 yayınlayan arkadaşın imajı da atamadım. Garanti devam ediyor. Bugün servise gönderdim bakalım kaç güne gelir.

Bir sorum daha olacak ama asus servis arızalı parçayı değişim sonucunda almak isterseniz ücret bilgisi ister misiniz diye soruyor. Arızalı parça satışı yapabilir mi?

Geri