astra j kasa landirenzo yağlı sistem lpg kullanan?

Kodla Büyü

brvysl

Aktif Üye
astra j arabama landirenzo yağlı sistem lpg taktırmayı düşünüyorum ki opelin anlaşması da var yani garanti devam edecek. Kullanan arkadaşlar var mı ? nasıl performansı

Bende çok araştırdım, sonra tırsıp vazgeçtim, yılda 10bin kmyi de geçmeyince boşverdim. Benim astra 1.4 Turbo, önermiyorlar, magnezyum subaplar yüzünden, açıkçası ben sorunsuz kullanıyorum diyende var, ben subapları yaktım diyende internette.

ahmetismet' Alıntı:
Bende çok araştırdım, sonra tırsıp vazgeçtim, yılda 10bin kmyi de geçmeyince boşverdim. Benim astra 1.4 Turbo, önermiyorlar, magnezyum subaplar yüzünden, açıkçası ben sorunsuz kullanıyorum diyende var, ben subapları yaktım diyende internette.
subap olayı malesef benzinde kullansan da başına gelecek hocam yeni arabalar malesef böyle çıkıyo :(

AlimertX' Alıntı:
bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

Benim de merak ettiğim bir soru var hocam, o aracın ocağa incir ağacı dikecek cinsten benzin tüketimi olduğunu bilerek alıp sonra LPG kiti peşinde koşmanın merakı içerisindeyim...

unknownrealmman' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:

Benim de merak ettiğim bir soru var hocam, o aracın ocağa incir ağacı dikecek cinsten benzin tüketimi olduğunu bilerek alıp sonra LPG kiti peşinde koşmanın merakı içerisindeyim...

Evet piyasada ki diğer bazı araçlara göre şehir içinde çok yakıyor ama abarttığınız kadar ocağa incir ağacı dikecek falan değil.. şehirler arası yolda bana göre gayet normal yakıyor.. sorunuza gelince yılda 10.000 km geçmediğim için bu aracı aldım hiçte pişman değilim aracımdan çok memnunum... LPG mevzusuna gelince olsa da olur olmasa da bnm için eğer bir sıkıntı yaratmıyorsa taktırırım sıkıntısı varsa taktırmam çokta önemli değil..

aracım astra değil ama landi kullanıyorum...evo serisi...çok memnunum...özellikle shell den alırsanız gazı kesinlikle benzin gibi gidiyor...uyumu süper...tavsiye ederim...

AlimertX' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:

Evet piyasada ki diğer bazı araçlara göre şehir içinde çok yakıyor ama abarttığınız kadar ocağa incir ağacı dikecek falan değil.. şehirler arası yolda bana göre gayet normal yakıyor.. sorunuza gelince yılda 10.000 km geçmediğim için bu aracı aldım hiçte pişman değilim aracımdan çok memnunum... LPG mevzusuna gelince olsa da olur olmasa da bnm için eğer bir sıkıntı yaratmıyorsa taktırırım sıkıntısı varsa taktırmam çokta önemli değil..

Bendede astra var bu araç şuan piyasadaki benzinli araçlar içinde en az yakan araç. Merak ediyorum hangi araç benzinde şuan 40 krş yakıyor. Çoğu lpg li araçlar bile şehir içi 35 krş görüyor bu araç benzinde en az yakan araçtır. Şehir dışında ölçtüm 32 krş

Araç aslında hiç de öyle ocağına incir ağacı dikecek kadar yakmıyor. Basarsan ya da şehir içi yoğun trafikte hemen her benzinli gibi 40-50 kuruş yakıyor. uzun yolda ise sabırlı bir kullanım sonucu 25 kuruşa indirebildim, ortalama 30-35 kuruş, şahinden az yakıyor... :D

hhtc' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:

Bendede astra var bu araç şuan piyasadaki benzinli araçlar içinde en az yakan araç. Merak ediyorum hangi araç benzinde şuan 40 krş yakıyor. Çoğu lpg li araçlar bile şehir içi 35 krş görüyor bu araç benzinde en az yakan araçtır. Şehir dışında ölçtüm 32 krş

Polo 1.4 benzinde tamamen şehir içi 38 kuruş hocam.

performans başlarda hissedilmez 10 bin km devir sonra hissedersin düşüşü özellikle klima açıkken. yılda 10 bin altı yapıyorsan tavsiye etmem lpg hocam fazla yapıyorsan ve ağırlıklı olarak ş.içi ise zaten sübaplarda sıkıntıda çeksen belli süre sonra yakıtta etmiş olduğun tasarrufu düşününce parasını çıkartmış oluyorsun. ş.dışı uzun yol ağırlıklı kullananlar için lpg benzin sürat yapmadıkça fark oluşturmaz fazla gerekte yok bence.

1.4 turbolu ise yağlamalı 1.6 ise normalini taktır keyfine bak. o subaplar seni 50 bin km götürür

yeter ki kalibrasyonu güzel yapsınlar araç fakir karışıma düşmesin

erhan4252' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:

Polo 1.4 benzinde tamamen şehir içi 38 kuruş hocam.

hocam polayla, astra j kıyaslanmaz çok fark var çok en basit astra j 1300 kg

arkadaşlar öncelikle şu lpg konusunda aşağılayıcı yaklaşan arkadaşlara biraz laf söylemek istiyorum, gidin biraz araştırın, almanyada mercedes bmw ve ingilteredeki sheroke jipler bile fabrika çıkışı lpg li çıkıyor. audi şu an proje aşamasında. dünya devleri bu işi fabrika çıkışı yapıyor bizim buradaki zeki ukala öğretmen arkadaşlarımız hala artist artist konuşuyor. ayrıca mal benim para benim ferrari yi alır asfaltta değil köyde at niyetine kullanırım sana ne, sana sadece kullanıp kullanmadığın, kullanıyorsan fikrini soruyorlar...
hocam sıvı lpg sistemleri var. lpg motora aynı benzindeki gibi direk olarak sıvı şekilde geliyor, dolayısıyla sıvı olduğu için soğutma sağlıyor artı sıvı olarak geldiğinden dolayı sıkışma oranı olmadığı için araçlarda 7-8 beygirlik artış sağlıyor. benim aracım 2008 model mercedes c180, vialle sıvı lpg sistemini taktırdım ve 30000 km oldu kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yaşamadım, bu sıvı sistemi wolkswagen tsı fsı motorlar için üretildi öncelikli olarak ve magnezyum piston kullanan astralar için ise birebir. insignia sahibi ve astra sahibi 5 arkadaşım kullanıyor, ortalama 35000 km yol yaptılar hiç bir sıkıntı yaşamadılar. Ayrıca internette araştırırsanız göreceksiniz, wv scirocco ya taktılar, araç fabrika çıkışı 180 beygir, sıvı lpg sisteminde güç testinde 189 beygir gösteriyor. prins marka sıvı lpg sistemleri şu an sadece kia ve wolksvagen marka araçlara takılabiliyor, vialle ise hemen hemen bütün araçlara, ki bu iki markayı araştıracak olursanız ikiside hollanda malı ve ikiside dünya devi...

Geri