astra hb mi sedan mı?

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar 2008-2009 modellerden bi astra almak istiyorum dizel,

hb mi yoksa sedan mı tavsiye edersiniz? kullanan arkadasların yorumlarını bekliyorum.

bende kararsızım aslında ama bunların hbleri daha fazla tutuluyor galiba,

boteakif hocam senin arac kac model? memnunmusun? dizel mi?

aakcakaza' Alıntı:

benim kayın aldo 2000 model 17 bin tl ve tüplü

107914264984066_1.jpg

sayın hocam
her iki kasadan arabaya sahip arkadaşlarım var
bagaj hacmi bence önemli,
şöyle anlatayım,
2011 temmuz ayında tatile gittik, hb bagaja 1 çocuk koltugu, 1 çocuk arabası ve 2 valiz zor sığdı,
tatil dönüşü sedan da denedik 2 çocuk koltuğu, 2 çocuk arabası ve bayaaa bi boş alan kaldı.
tercih senin

aakcakaza' Alıntı:
hocam ben 2008-2009 ve dizel dusunuyorum, tup işine bir daha hayatta girmem :)

anladım 23 ekim günü bizim arkadaşlardan birine aldık 2012 astra classic sedan enjoy plus hb ilew arasında kaldı ama şimdi bunu aldığına çok memnun 41.750 tl aldı.

3EE23AFE2EB04469BA0E80365CC80D05.jpg

aakcakaza' Alıntı:

Hocam ben eylül başı gibi aldım arabayı ve ilk arabam. 2005 model 1.4 benzinli ve şimdilik bir sorun yok çok şükür

Adnan hocam 2010 temmuzda arkadaşa sıfır aldık, birçok kere de beraber yola gittik geldik, şimdi 25 binlerde ve gördüğümüz bir sorun yok.
Araç hb. 6 vites olması yakıtta süper avantaj. 110-120 km hızda 4.0 lt gösteriyor ve devir saati 2000-2200 civarında. Sadece ilk kalkışta ağır kalıyor 1.3'ten dolayı o kadar.

hocam 2007 model opel astra hb bir arabam var. arabadan çok memnunum. hb olmasını özellikle istemiştim. fakat şu anda iki çocuktan sonra bagaj konusu gerçekten büyük bir sıkıntı olmaya başladı. onun dışında hiç bir sıkıntı yok. kesinlikle çok sağlam. kapılar kapanırken çıkan tok sesi diğer pek çok markada duyamadım. o yüzden opeli tavsiye ederim.

sedan konusuna gelince kararsızım. arabalardan çok anlamam ama duyumlarıma göre ( yanlış da olabilir emin değilim) sedan sadece türkiye için üretilmiş. hb karoser üzerine yapılmış, türkiyede ki sedan tercihinin çok olması nedeniyle yapılan bir modelmiş. bu yüzden aerodinamik konusunda sıkıntıları olduğunu söylüyorlar.

deneyimleriniz için tesekkurler ardkadaslar,

benim için bagaj önemli ama hb cok daha güzel gorunuyor o ayrı,

birde sedan biraz daha ağır ve motor güçleri aynı (1.3 cdti) hp biraz daha serdiri gibi me geliyor.

acaba hb ile sedan arasında shnbrs hocamın dediği durumlar varmı?

Bence sedan bagajdan dolayı çok sıkıntı çekersiniz ilerde birde iki çocuk var demişsiniz hem sedanın tipi de çok güzel

sedanın karizması yok
HB tabiki.
bagajı da neredeyse aynı. hb olduguna bakmayın. evi taşıdım yazın, koltukları yatırıp.

Bende 2003 sedan var dı.Enyoy model full olan.bu gün akşam üzeri sattım arkadaşlar .ev veya arsa alacam.ama kesinlikle sedan bence görüntüsü süper duruyor.astra azda yakıyor. binilir bence

bende 2008 hb var.. sedan biraz yaşlı işi gibi geliyor bana açıkçası. o yüzden kesinlikle hb diyorum. sedanın tek avantajı bence bagajı. ama hbin de çok küçük sayılmaz bagajı. görüntü itibariyle de zaten tartışılmaz hb derim.

deliboran' Alıntı:
sayın hocam
her iki kasadan arabaya sahip arkadaşlarım var
bagaj hacmi bence önemli,
şöyle anlatayım,
2011 temmuz ayında tatile gittik, hb bagaja 1 çocuk koltugu, 1 çocuk arabası ve 2 valiz zor sığdı,
tatil dönüşü sedan da denedik 2 çocuk koltuğu, 2 çocuk arabası ve bayaaa bi boş alan kaldı.
tercih senin
1 er tane sığsa yeter zaten be hocamm

Vallah hacım bence hb al sana o yakışır.Dizel hb de çok da küçük değil bagaj senin işini görür.
Birde 6 ileri ivites olması yakıtta çok tasarruf sağlıyor.135 ile hız sabitlersen uzun yolda 4 lt mazot yakıyor sen hesapla artık gerisini.

bencede genç dinamik olan hb tabiki 1.3 cdti 2008 falan temiz az km de bulmak zor bulursan bana da haver :)

35 yaş altı, bekar yada evli çocuksuz ise hb doğru seçim :)) Karizmalı araba :D

Yaşlı ve çocuklu olunca da sedan kasa :D

Geri