astra 1.3 enjoy vs focus 1.6 tdci trend

Kodla Büyü

syangela

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu iki dizel araçtan birini almak istiyorum. 27000 tl'ye kadar çıkabilirim maksimum. 2006-2007 model ve 100000+ km'ye tekabül ediyor. sizlerin de görüşlerinizi almak isterim. teşekkürler.

hocam 2007 Focus 1.6 dizel kullanıyorum. Arabayı almadqn önce birkaç seçenekten biriside astra 1.3 dizeldi. Aracın görünümü şekli şemali güzel ama 1.3 motor o aracı çekmiyor. Rampada, kalkışta, yokuş yukarı bayılıyor araba atak değil. 2. viteste zor çıktığım rampayı focusla 4. viteste canavar gibi çıkıyorum.
Trend Focusların en kurusu donanım olarak. Eğer 27bin bütçeniz varsa üzerine 3-4bin daha koymaya çalışın ghia (full) alırsınız, km'de 60-75bin arası bulabilirsiniz. 100bin km deyince aracın triger bakımı, şusu busu yaklaşık 500-600 lira masrafı olur.

tdci motor her anlamda cdti motordan üstündür. focus trend baz modeldir, collection yada ghia(makyajdan sonra titanium oldu sanırım) tavsiye edebilirim.

teşekkür ederim değerli yorumlariniz için. hard_sert hocam tam da benim düşüncelerimi yazmış. valla ne zor işmis ya. onlarca marka, yüzlerce model bi sürü ıvır zıvır var. baktıkça kafası karışıyor insanın.

Geri