ASP YARDIM

Kodla Büyü

ozharput

Aktif Üye
ASP de aşağıdaki kısımda hata verdi. Bulamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum..

<a href="<%=busayfa%>?islem=ogrenciduzenleislemtamam&sinifi=<%=kayit("sinifi")%>&kimlik=<%=kayit("kimlik")%>&numarasi=<%=kayit("numarasi")%>&adi=<%=kayit("adi")%>&soyadi=<%=kayit("soyadi")%>"><image src="duzen/Duzenle.png" border="0"></a>&nbsp;

Bu linke tıkladığımda aşağıdaki ogrenciduzenleislemtamam kısmında şu hatayı veriyor.

Microsoft JET Database Engine (0x80040E14)
'kimlik=' sorgu ifadesi içindeki Sözdizimi hatası (eksik işleç)
/asp_sitem/ogrenci.asp, line 426

426. satırkayit.Execute(sorgu)

<a href="<%=busayfa%>?islem=ogrenciduzenleislemtamam&sinifi=<%=kayit("sinifi")%>&kimlik=<%=kayit("kimlik")%>&numarasi=<%=kayit("numarasi")%>&adi=<%=kayit("adi")%>&soyadi=<%=kayit("soyadi")%>"<image src="duzen/Duzenle.png" border="0"></a>&nbsp;

<image den önceki küçüktür işaretini kaldırıp bir dene...gerçi ben kaldırdım bunu al yapıştır bir...

acustic27' Alıntı:
<a href="<%=busayfa%>?islem=ogrenciduzenleislemtamam&sinifi=<%=kayit("sinifi")%>&kimlik=<%=kayit("kimlik")%>&numarasi=<%=kayit("numarasi")%>&adi=<%=kayit("adi")%>&soyadi=<%=kayit("soyadi")%>"<image src="duzen/Duzenle.png" border="0"></a>&nbsp;

<image den önceki küçüktür işaretini kaldırıp bir dene...gerçi ben kaldırdım bunu al yapıştır bir...

hocam ordaki küçük işareti a href tagına ait. onu silmek olmaz.

<input type="submit" value="KULLANICI KAYDINI DÜZENLE" name="submit" style="font-family: Verdana; font-size: 8pt; color: #000000; border: 1 solid #000000" class="form">
bu şekilde gönderdiğimde soyun yok. Ama yukarıdaki neden çalışmıyor çözemedim hala?

ozharput' Alıntı:
ASP de aşağıdaki kısımda hata verdi. Bulamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum..

<a href="<%=busayfa%>?islem=ogrenciduzenleislemtamam&sinifi=<%=kayit("sinifi")%>&kimlik=<%=kayit("kimlik")%>&numarasi=<%=kayit("numarasi")%>&adi=<%=kayit("adi")%>&soyadi=<%=kayit("soyadi")%>"><image src="duzen/Duzenle.png" border="0"></a>&nbsp;

Bu linke tıkladığımda aşağıdaki ogrenciduzenleislemtamam kısmında şu hatayı veriyor.

Microsoft JET Database Engine (0x80040E14)
'kimlik=' sorgu ifadesi içindeki Sözdizimi hatası (eksik işleç)
/asp_sitem/ogrenci.asp, line 426

426. satırkayit.Execute(sorgu)

Kod:
&kimlik=<%=kayit("kimlik")%>&
kısmında bulunan kayit("kimlik") verisinin gelip gelmedigini bi kontrol et hocam. linki tıklamadan evvel o verinin dolu geldiğinden emin olun. ya da sql cumleniz icerisinde bunun dolu oldugundan emin olun. ve okuma işleminde
request.queryString("kimlik") şeklinde okuma işlemi yapın

Geri