Asp.net mi yoksa PHP mi

Kodla Büyü

mebbis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar web tasarım konusunda birisini öğrenmek için çalışacağım. yani yeni başlayacağım.
sizce hangisini ve niçin seçmeliyim.
BBnet ailesi olarak ve bu ailenin bir bireyi olarak görüşleriniz benim için önemli.
Sizce hangisi daha verimli ve kullanışlı olur.

bu tartışmanın sonu gelmez hocam.
hangisini seçersen seç seni bezdirecek direnç noktaları olcaktır . sabırlı olup azmi elden bırakmazsan kazanırsın. Bahsettiğim bezdirici, illah ettiren noktalar bütün programlama dilleri için geçerli. Tercih senin. Ben asp.NET ile c# kullanarak çok şey öğrendim hatta portal bile yaptım. ama şuan php ile devam diyorum . framework lere bayılıyorum ihtiyacım olunca joomla için bileşen yazıp direk hedefime ulaşıyorum
Allah yardımcın olsun.

Oldum olası programlama konusunda Microsofttan uzak duruyorum. Geliştirme ortamları ücretli, sunucular lisanslı v.s. v.s.

PHP daha özgür, kodlama açısından da daha profesyonel ve teknik diye düşünüyorum. Asp ve asp.net bir çok şeyi kütüphanelendirerek kolaylaştırmaya çalışıyor ancak bu kendi özel alt yapılarınızı geliştirmeye kalktığınızda yeterince kaynak bulamamanızla sonuçlanabiliyor.

Tabi ki bir de dilin size ne kadar uyacağı var. Biraz da tercih meselesi. 10 yıldır PHP... Heralde mezarda son bulacak :mrgreen:

Geri