Asp.Net 4 Eğitim Seti(Visual Studio 2010 C# ile)

Kodla Büyü

Php-Mysql den vazgeçeyim mi?

• evet vazgeç, asp.net 4 çok daha iyi.

Oy: 26 48.1%
  • hayır vazgeçme.

Oy: 28 51.9%

• Kullanılan toplam oy
    54

yasarcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar sizlerle birşeyi paylaşmak istiyorum daha doğrusu yıllardır süren bir kararsızlığımı,

öncelikle şunu söylemek isterim ki fanatik bir açık kaynak kodcuyum, bugüne kadar php dedim mysql dedim linux dedim freeBSD dedim, dedim de dedim.. pek de birşeyler ortaya koyamadım bu konularda.
tamam php mükemmel bir dil sade ve hızlı, açık kaynak olması, hostinglerinin ucuz olması, internette birçok scripte ücretsiz olarak ulaşabilememiz ve daha birçok artı php yi kullanmamızda etkili. MySQL deseniz o da çok iyi bir veritabanı ve herşeyden önce ücretsiz. tüm bunlar php-mySQL i tercih etmemizdeki nedenler.

ama geçen bir bilgisayarda Visual Basic 2010 yüklü olduğunu gördüm ve açıp biraz kurcalayım dedim. Kurcalayınca çok hoşuma gitti php de saatlerce uğraşarak yazdığımız birçok şey bir tıkla sayfaya eklenebiliyordu. C# gibi güçlü bir dille de bu işi yaparsanız ortaya mükemmel sonuçlar çıkacağı kesin.

şimdi sorum şu php-MySQL den vazgeçeyim mi? (bana küserler mi)

mc_delta_t-albums-php-mysql-picture318-php.jpg

http://urun.gittigidiyor.com/Asp-Net-4- ... 1#aciklama

eğer vazgeçersem bu eğitim setini alıp bu konuda ilerlemeyi düşünüyorum.. :?: :?:

asp ve asp.net ile bir müddet uğraştım. php ile uzun zamandır ilgileniyorum. her 3 dilin de özelliklerini iyi biliyorum. php'den vazgeçme tabi ama neden bunun yanında asp.net ile de ilgilenmeyesin ki. php'nin oop mantığını anlamışsan asp.nette zorlanmazsın tabi. algoritma oluşturmada iyiysen, oop'ye yabancı değilsen, veritabanı yönetiminde de iyiysen asp.net'te orta düzeye gelmek 3 ayı alır ancak. iki dilin de kendine göre avantajları var. takım tutar gibi dil seçilmez...
asp.net'in ide'si çok gelişmiş tabi ama php'yi hamallık olarak görenler (tam aksine php daha esnek bir dil.) php'de oop kodlama yapmıyordur, ide olarak zend kullanmıyordur eminim bundan.
mesela asp.nette veritabanı işlemleri çok rahat, php'de ise bir kere veritabanı sınıfı kodladığın zaman bir dahaki veritabanı işlemleri, çocuk oyuncağı oluyor. ya da güvenlik konusunda sınıflarla çalışmıyorsanız hamallık yapıyorsunuz demektir zaten :D

bırakacağım hocam ne hayrını gördük ki..
millet .net ile bir iki tık hemen sistemi kuruveriyo php de bu işler biraz daha uzun sürüyo
üstünlük olarak tabikide php-mySQL derim ama, asp.net 4 e kesinlikle geçeceğim

yasarcan' Alıntı:
millet .net ile bir iki tık hemen sistemi kuruveriyo php de bu işler biraz daha uzun sürüyo
hocam her iki dili bilmekte fayda var ama php bırakılır mı hiç ;)
böyle konuştuğuna göre spagetti kodlama yapıyorsun ve php'nin nimetlerinden haberin yok bence :lol:

Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
böyle konuştuğuna göre spagetti kodlama yapıyorsun ve php'nin nimetlerinden haberin yok bence :lol:

peki rüzgara karşı hocam ne yapmak lazım
bizden coder olurmu bu saatten sonra?

ne PHP ne ASP yaşasın GÖZTEPE :D
...
hocam kodlama ve hız bakımından PHP + MySQl ikilisi üzerine tabiki yok.
fakat bakıyorum ASP hosting 20 lira ama aynı özelliklerde php hosting 40 lira
birde sözde açık kaynak kod kullanıyoruz.
...
hocam sonuçta iş sende bitiyor. algoritma mantığın iyiyse ister ASP olsun ister PHP bir şekilde herşeyi yapıyorsun. millet 2 tıkta yapıyor fakat sen onu 2 tıkta yapana kadar millet göz ucuyla yapmaya başlayacak. o yüzden bence bildiğin yolda devam et....

yasarcan' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

niye olmasın ki :)
hocam asp.nete başla bence ama php'yi bırakma. ihtiyaca göre dil kullanırsın, istersen ileride uygulamalarını masaüstüne de aktarabilirsin. asp-asp-net-f174/net-egitim-seti-c-visual-studio-asp-t21718.html bende bu set var, indirip izlemeye başlamanı tavsiye ederim. kariyervideo.com 'da da güzel dersler mevcut.
birçok c# asp.net kitabım var asp-asp-net-f174/asp-net-kitabi-tavsiyesi-t40020.html , elimdekilerden en çok beğendiklerim türkmen kitabevi c# builder .net başlangıç rehberi ve pusula yayınları her yönüyle c#. şu ikisi de yeni çıkmış, biraz inceleyebildim kitapçıda, beğendim. http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=448701 http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=460256 yakında alırım ;)
php konusuna gelince oop 'ye alış bir an önce, istersen framework de kullanabilirsin alıştıktan sonra (mesela codeigniter). php ile ilgili birçok makale/blog/forum sitesi mevcut, sürekli takip ettiğim siteler var. bir forumda başkasının konusuna getirilen çözümler bile birşeyler kazandırır sana. hazır koddan çok uygulamanın algoritma mantığını anladıktan sonra işin kolaylaşır. asp.net'te de php'de de yapacağın uygulamaların algoritması aynı. sadece yazacağın kod değişiyor. her fonksiyonu, yordamı bilmene de gerek yok, temel olanları bilirsin yeter. php manual'e girip rahatça yardım alabilirsin. ingilizcen varsa kaynak konusunda hiç sorun yaşamazsın. baktığım php e-kitapları genelde ingilizce oluyor.
özellikle asp.net ile haşır neşir olduğum zaman php'de kodları karıştırdığım oluyordu, ya da bazen fonksiyonun nasıl kullanıldığını, aldığı parametreleri unutuyordum. manuale bakınca direk çözüm gözüküyordu. ya da zend'de fonksiyonu yazdığın an tamamlama yapıyor, alabileceği parametreler gözüküyor.
oop'ye alışkın değilsen ilk başlarda c#'da zorlanabilirsin. nesne tabanlı programlama yaptıkça göreceksin ki işlerin kolaylaşacak, yaptığın uygulamaları birçok projende kullanabileceksin, sürekli geliştirebileceksin uygulamalarını, projene bir başkası baksa bile rahatça geliştirebilecek. algoritma, oop ve veritabanı mantığını kavradıktan sonra başka dillere geçiş yapmakta zorlanmayacaksın
kolay gelsin :)

Hocam şöyle..Ben Aslen Kendim Php düşünüyorum..ama etrafta kimse sordumsa Asp.Net diyoda başka bişi demiyor..Bende Size de sormak istedim.
sorumda şu;
İkisininde Artıları vardır muhakkak ama Birinin yapıpda Diğerinin yapamadığı birşey yoktur değilmi??

mustafayilmaz28' Alıntı:
Hocam şöyle..Ben Aslen Kendim Php düşünüyorum..ama etrafta kimse sordumsa Asp.Net diyoda başka bişi demiyor..Bende Size de sormak istedim.
sorumda şu;
İkisininde Artıları vardır muhakkak ama Birinin yapıpda Diğerinin yapamadığı birşey yoktur değilmi??

hocam asp.net işin içinde olunca arkanda koskoca microsoft olmuş oluyo kurumsal anlamda destek çok daha fazla para getirisi de php den iyidir diye düşünüyorum.
birçok e-bilet satış sitesi asp.net

mustafayilmaz28' Alıntı:
sorumda şu;
web konusunda yok tabi. ikisini de öğrenmekte fayda var. ihtiyaca göre dil kullanırsın. freelance çalışanlar genelde php kullanıyor. kurumsal sitelerde asp.net kullananlar az değil. biraz da ne yapmak istediğine bağlı...

asp.net'i visual basic dil kodlarıyla kullanmamızı anlatan bir eğitim seti yokmu illa C# mi öğrenmeliyiz.. bilen varsa bana özel mesaj atsın yada bu mesajı yanıtlasın lütfen.. yani ben program yapar gibi web sitesi yapmak istiyorum.. mümkünmü.. ir eğitim seti almalıyım.. tavsiye? bu mesajı alıntılı yanıtla yada özel msj at lütfen..

Yıllardır forumlarda bu konuları okudum. Artık ne yazacağımı bende şaşırdır. söz konusu olan asp.net ile php olunca artık söyleyecek pek etkileyici şeyde kalmadı.
Ama genede şunlar php için güzel artılar
* örnek kaynak kod bol miktarda var
* takıldığın konuyu aramayı bilirsen (anahtar kelime bulmak bazen zor oluyor) kesinlikle yüzlerce güzel örnek var
* php ye başlarken bir nebze hamallık gibi belir ama ilerledikçe hazır sınıfları kullandıkça hamallık biter hızlanırsın
* asp.NEt te ise çok hızlı bir giriş yapar sonra duvara toslarsın. tırmalar durusun . vertabanı olarak ms sql seçmezsen bu hız olmaz unutmamak lazım .Çünkü diğer veritabanları için dataconnector nesnesi yok ve kodlarla işini hallediyorsun.(son versiyonu bilmiyorum ama MS koymaz zaten)
peki bu duvarta toslama duygusunasıl başlar derseniz. Şöyle bir örnekle anlatayım sen herşeyi ; vt bağlantılarını , veri listelemeyi , eklemeyi silmeyi bikaç fare tıklaması ile eklediğin nesnelerle yaparsın ve çatır çatır çalışır. Sonra bu rahatlık seni etkiler . Bir gün nesnelerin testeklemediği kodlarla yapmak gereken birtakım istekler gelince veya ortaya çıkınca işte ozaman neyapacağını şaşarısın zira kodlar olmadan belli bir seviye gelen siten artık senden kod yazmanı ister duruma gelmiştir. Arama motorlarına ne yazacağını bile bilemezsin . Mesala metin editörü ile (FCK olabilir veya benzeri) haber giridiniz ve bunu listelerken html kodlarını temizlemek istiyorsunuz ? neyaparsınız ? bu basit sorun aslında . Peki bu metin içindeki image yollarını alıp birinci image yolunu ayır bir alana ikincisini ayrı bir alana kaydetmek isterseniz. Bilenler için zaten basit olan bu sorunları yapan bir webcontoller yok maalesef kodlarla yapacaksınız.Peki veri listelerken miktarın 10 dan düşük olduğu satırı kırmız göstermek isterseniz. Mesla öğrenci notu 2 den düşük ise o satır kırmızı olması istenirse ? Böyle beklenmedik durumlar karşısında hazırlıklı olmak için kesinlikle kodlarla çalışarak webcontrolerin yaptığı işlemeler yapmayı bilmeli ama kullanırken web controlleri kullanmalısınız

Yukarda yazdıklarım belki abartılı gelmiş olabilir ama ben bizzati yaşadım. Bu yazdıklarım kimler için geçerli derseniz tabiki kod yazmadan site yapayım diğenler için . Eğer ihtiyaçlarınız sadece veri eklemek ve veri listemek gibi rutin şeyler ise sorun çıkmaz ama derinlemesine iş yapacam diyorsanız. Sakın c# sız yola çıkmayın muhakkak kodlarla işlemler nasıl haloluyormuş öğrenin.(vb .net ile maalesef çok kısır örnekler ve paylaşımlarvar çok büyük oranda c# kullnıyorki sorunlarda çözümlerde c# merkezli)

Önceden beri bu konuda yazdığım değişmez cümlemi yazmak istiyorum.
- Seçtiğiniz dil hangisi olsursa olsun en büyük engel sıkıntıya gelemeyip çabucak pes etme isteğiniz olacaktır.

Ayrıca benzer konu için daha önce yazdıklarımı inceleyebilirisniz.
http://www.bilgisayarbilisim.net/asp-asp-net-f174/asp-mi-asp-net-mi-t38697.html

Valla arkadaşlar web programcılığı dalını açtık mecburiyetten de olsa öğrenmeye başladım ikisini de. Ama bu ssaaten sonra web coder olur mu benden bilmem. Hiç olmazsa öğrencilere anlatacak kadar öğrenmeye çalışıyorum. İkisini de bilmek zorundayım yani anlayacağınız. Öğrenciler de bilmek zorunda çünkü web programlama şirketlerinin yarısı PHP yarısı ASP kullanıyor. Bazıları da ASP den hala ASP.NET e geçmemiş durumda. ASP.NET (Visual Basic-VB.NET tabanlı) videolar varsa paylaşırsanız sevinirim.

Valla arkadaşlar web programcılığı dalını açtık mecburiyetten de olsa öğrenmeye başladım ikisini de. Ama bu ssaaten sonra web coder olur mu benden bilmem. Hiç olmazsa öğrencilere anlatacak kadar öğrenmeye çalışıyorum. İkisini de bilmek zorundayım yani anlayacağınız. Öğrenciler de bilmek zorunda çünkü web programlama şirketlerinin yarısı PHP yarısı ASP kullanıyor. Bazıları da ASP den hala ASP.NET e geçmemiş durumda. ASP.NET (Visual Basic-VB.NET tabanlı) videolar varsa paylaşırsanız sevinirim.

yasarcan' Alıntı:
mustafayilmaz28' Alıntı:
sorumda şu;

hocam asp.net işin içinde olunca arkanda koskoca microsoft olmuş oluyo kurumsal anlamda destek çok daha fazla para getirisi de php den iyidir diye düşünüyorum.
birçok e-bilet satış sitesi asp.net

kesinlikle katılıyorum asp.net kullandığında arkanda KOOOOOcaman bir dev oluyor. sen her zorlandığında o DEVe telefon açıp telefon desteği alabiliyorsun, hatta telefonda anlamam diyorsun evine kadar gelip yardım ediyorlar :)

güldürme beni hocam ya. adamlar nesine destek veriyorlar bunun. adamların destek verdiği tek şey VisualStudio programı. onunda asp bilmek yada öğrenmekle ilgisi yok.

para getirisine gelince işler hiçte senin bildiğin gibi değil. sen istenileni istendiği şekilde yaptıktan sonra millet ASP mi PHP mi hiç bakmıyor. hatta PHP olması çok daha işlerine geliyor. MsSQL veritabanı için ekstra ücret ödemeleri gerekmiyor.

Rüzgara karşı hocamın da söylediği gibi önemli olan ALGORİTMAYI çıkartabilmek.

Burda düşünmen gerekecek tek bir şey var. Bu dillerden herhangi bir tanesini sadece WEB uygulamaları için mi öğrenmek istiyorsun ? Yoksa Windows Masaüstü Uygulamaları da (örneğin bir muhasebe programı gibi) geliştirmeyi düşünüyormusun ?

PHP yada ASP.NET web kısmında farketmiyor. ama asp.net kullanırsan hem programa hemde dillere aşinallık kazanıyorsun. o yüzden windows uygulamalarına geçiş yapmak sana daha kolay gelebilir.

Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

hocam asp.nete başla bence ama php'yi bırakma. ihtiyaca göre dil kullanırsın, istersen ileride uygulamalarını masaüstüne de aktarabilirsin. asp-asp-net-f174/net-egitim-seti-c-visual-studio-asp-t21718.html bende bu set var, indirip izlemeye başlamanı tavsiye ederim. kariyervideo.com 'da da güzel dersler mevcut.
birçok c# asp.net kitabım var asp-asp-net-f174/asp-net-kitabi-tavsiyesi-t40020.html , elimdekilerden en çok beğendiklerim türkmen kitabevi c# builder .net başlangıç rehberi ve pusula yayınları her yönüyle c#. şu ikisi de yeni çıkmış, biraz inceleyebildim kitapçıda, beğendim. http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=448701 http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=460256 yakında alırım
php konusuna gelince oop 'ye alış bir an önce, istersen framework de kullanabilirsin alıştıktan sonra (mesela codeigniter). php ile ilgili birçok makale/blog/forum sitesi mevcut, sürekli takip ettiğim siteler var. bir forumda başkasının konusuna getirilen çözümler bile birşeyler kazandırır sana. hazır koddan çok uygulamanın algoritma mantığını anladıktan sonra işin kolaylaşır. asp.net'te de php'de de yapacağın uygulamaların algoritması aynı. sadece yazacağın kod değişiyor. her fonksiyonu, yordamı bilmene de gerek yok, temel olanları bilirsin yeter. php manual'e girip rahatça yardım alabilirsin. ingilizcen varsa kaynak konusunda hiç sorun yaşamazsın. baktığım php e-kitapları genelde ingilizce oluyor.
özellikle asp.net ile haşır neşir olduğum zaman php'de kodları karıştırdığım oluyordu, ya da bazen fonksiyonun nasıl kullanıldığını, aldığı parametreleri unutuyordum. manuale bakınca direk çözüm gözüküyordu. ya da zend'de fonksiyonu yazdığın an tamamlama yapıyor, alabileceği parametreler gözüküyor.
oop'ye alışkın değilsen ilk başlarda c#'da zorlanabilirsin. nesne tabanlı programlama yaptıkça göreceksin ki işlerin kolaylaşacak, yaptığın uygulamaları birçok projende kullanabileceksin, sürekli geliştirebileceksin uygulamalarını, projene bir başkası baksa bile rahatça geliştirebilecek. algoritma, oop ve veritabanı mantığını kavradıktan sonra başka dillere geçiş yapmakta zorlanmayacaksın

Meydan müsait. İyi güzel taktik, teknik veriyorsunda şu PHP ile kodladığın profesyonel sitelerin adreslerini ver de bi de biz bakalım hocam. Biraz feyiz alalım. İlim irfan öğrenelim :)

suatozt' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

birçok c# asp.net kitabım var asp-asp-net-f174/asp-net-kitabi-tavsiyesi-t40020.html , elimdekilerden en çok beğendiklerim türkmen kitabevi c# builder .net başlangıç rehberi ve pusula yayınları her yönüyle c#. şu ikisi de yeni çıkmış, biraz inceleyebildim kitapçıda, beğendim. http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=448701 http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=460256 yakında alırım

Meydan müsait. İyi güzel taktik, teknik veriyorsunda şu PHP ile kodladığın profesyonel sitelerin adreslerini ver de bi de biz bakalım hocam. Biraz feyiz alalım. İlim irfan öğrenelim :)
..
bu kadar SAÇMA bir soru görmedim. İYİ YEMEK YAPMAYI BİLİYORUM diye YEMEK YAPMA ZORUNLULUĞUM varmı ?
birde atasözümüz vardır biliyorsundur herhalde NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE...
insan bişeyleri çok iyi bilebilir ama her yerde bu bilgileri sunacak diye bir kural yok. sana 300 liraya site yaptıran birine EŞSİZ bir kodlama yapmanın mantığı yoktur herhalde.

ayrıca arkadaşın yorumlarını incelersen dillerden birini kötüleyip diğerini yüceltmediğini aksine 2 dilinde ARTI yönlerini göstererek kıyaslama yaptığını görürsün.
bilen birini yermek yerine kendi bilgilerini ortaya koysan çok daha yararlı olur görüşündeyim...

niye olmasın ki
..
bu kadar SAÇMA bir soru görmedim. İYİ YEMEK YAPMAYI BİLİYORUM diye YEMEK YAPMA ZORUNLULUĞUM varmı ?
birde atasözümüz vardır biliyorsundur herhalde NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE...
insan bişeyleri çok iyi bilebilir ama her yerde bu bilgileri sunacak diye bir kural yok. sana 300 liraya site yaptıran birine EŞSİZ bir kodlama yapmanın mantığı yoktur herhalde.

ayrıca arkadaşın yorumlarını incelersen dillerden birini kötüleyip diğerini yüceltmediğini aksine 2 dilinde ARTI yönlerini göstererek kıyaslama yaptığını görürsün.
bilen birini yermek yerine kendi bilgilerini ortaya koysan çok daha yararlı olur görüşündeyim...

Arkadaşım ben arkadaşı kötülemek maksadıyla söylemedim bunu.
Arkadaşımız bir iş başvurusuna gitse ve şu forumda yazdıklarının onda birini söylese (ki zaten fazlasını konuşturtmazlar) "Tamam hocam iyi hoşta, şu yaptığın, ya da içinde bulunduğun projelerden bir bahset derler."

Arkadaş için söylemiyorum. Bizim en büyük problemimiz bu. Konuşmayı severiz ama proje geliştirmekten pek haz etmeyiz.

ASP.net, PHP vs.vs. bunlar araçtır. bunları kullanarak birşeyler yapabiliyorsan bunlar önemlidir. Yoksa sizin amacınız ASP.net, PHP öğrenmek ise 5 yıl da geçse ortada birşey göremezsiniz. Amacımız, dil öğrenmek değil proje geliştirmek olmalı. Dil öğrenmek zaten beraberinde gelir.

arada arkadaşın yaptığı projeleri hala merak ediyorum :)

Hocam PHP vazgeçilebilecek bir dil değil. Unutmayın ki bir iki tıkla yaptığınız işlerde sorun çıktığında çözmek için kodlamadan uzun zaman harcıorsunuz. Ayrıca eklenen kodara bakdığınızda bir çok gereksiz kodunda eklendiğine göreceksiniz.

suatozt' Alıntı:
ASP.net, PHP vs.vs. bunlar araçtır. bunları kullanarak birşeyler yapabiliyorsan bunlar önemlidir. Yoksa sizin amacınız ASP.net, PHP öğrenmek ise 5 yıl da geçse ortada birşey göremezsiniz. Amacımız, dil öğrenmek değil proje geliştirmek olmalı. Dil öğrenmek zaten beraberinde gelir.

arada arkadaşın yaptığı projeleri hala merak ediyorum :)

yukarıda söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. bende bana gelen öğrencilere aynı tavsiyeyi veriyorum. bir proje belirleyip proje bazlı ilerleyin diye.

Ama iş bilgi sınamasına gelince daha öncede söylediğim gibi bildiklerimi kullanabileceğim bir İŞ yada onun için gerekli ÜCRETİ VEREN henüz çıkmadı. Milletin 200 liraya site yaptırmaya çalıştığı bir piyasada bildiklerimi gösterecem diye kasmanın da anlamsız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca PROJE dediğimiz şey tek taraflı bir şey değil. her ne kadar projeyi biz hazırlıyor olsakta onun ücretini ödeyen müşteri kısmı da var. şu ana kadar hiç beğenmediğim tasarımları sırf müşteri öyle istedi diye uyguladığım zamanlar oldu mesela. o projedeki tasarımın kötülüğü BENCE; benim bilgi düzeyimi değil, müşterinin verdiği ücreti ve benden istediğini yansıtıyor diye düşünüyorum

suatozt' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
Rüzgara Karşı' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

hocam bu foruma pek girmiyorsun herhalde, son 1 yıl hariç sürekli yazışırdım burada, birçok kişiye web programlama konularında yardım etmişimdir. (eski hesabım silindi) övünmek için söylemiyorum, benden hesap sorduğun için söylüyorum !
ayrıca 1.5 sene önce yaptığım e-ticaret yazılımını da burada tanıtmıştım. geçen sene lys'ye girdiğim için pek uğraşmadım bu işlerle. domainin süresini uzatmadığım için site aktif değil. ama yazılımın özelliklerini özelden mesajla yollayacağım sana. yakın zamanda yazılımı güncelleyip yayınlamayı da düşünüyorum, o zaman online olarak da tanıtacağım burada. 3 sene önce phpbb gibi forum sistemi de kodlamıştım.

suatozt' Alıntı:

Burada kimse kimseyle bilgi yarışında bulunmuyor. Kimse de at koşturmaya çalışmıyor. Herkesin amacı bilgi paylaşımında bulunmak. Kimse ne kadar çok bildiğini göstermek zorunda değil. Rüzgara Karşı' hocamızın php ile kodladığı ve burada da paylaştığı e ticaret sitesini inceleme fırsatım oldu. Çok az sitede gördüğüm özellikler mevcuttu sitenin içinde ilk defa facebookta gördüğüm işlevsel özellikler, yazılımı online güncelleme gibi...
Burada taş atmadan önce duvara toslamamak için daha duyarlı olmalıyız.
Biraz da seni görelim biz de senden ilim irfan öğrenelim :)

Geri