Asp.Net 4 Eğitim Seti(Visual Studio 2010 C# ile)

Kodla Büyü

Php-Mysql den vazgeçeyim mi?

• evet vazgeç, asp.net 4 çok daha iyi.

Oy: 26 48.1%
  • hayır vazgeçme.

Oy: 28 51.9%

• Kullanılan toplam oy
    54
BaRBaRYaN35' Alıntı:
PHP yada ASP.NET web kısmında farketmiyor. ama asp.net kullanırsan hem programa hemde dillere aşinallık kazanıyorsun. o yüzden windows uygulamalarına geçiş yapmak sana daha kolay gelebilir.

Aslında asp.net tercihindeki en önemli sebeplerden biri yukarıdaki. 7 yıldır asp.net ile ilgilenen biri olarak şunu söyleyebilirim eğer dinamik web sayfaları geliştirmek istiyorsanız kesinlikle kod bilmelisiniz. hatta kodlamayı hızlı kontrollere tercih etmelisiniz. Kodlama ile yapamayacağınız iş yok. Bir düzeyden sonra kendi kütüphanelerinizi, controllerinizi geliştirmeye başlarsınız. .Net 4.0 gerçekten en pek çok işlevimiz kolaylaştı. Php de frameworkler ile pek rahatsınız. Ancak asp.net i esnek görememek kodlamadaki yetersizliğinizden kaynaklanır. Artık php ve asp.net kıyaslamasını bırakalım. Linux un .net i çalıştırdığınıda düşünürsek neden olmasın deyip asp.net denemek gerekir. Sakın asp ile asp.net i bir birine karıştırmayalım.

OOP mantığına hakimseniz gerek nesnelerle, gerekse oluşturduğunuz web kullanıcı kontrolleriyle spagetti code karmaşasında kurtulursunuz. Ayrıca konuyu açan arkadaşım php mysql i yıllardır kullanıyorum demişsin. O zaman asp.net bir kere dene asp.net c# işbirliği ile güzel işler başarabilirsin.

asp.net te mysql bağlantı sorunlarına gelince eğer gerçekte 3 katman mimarisine hakimisen veya aşinasan rahatlıkla ObjectDataSource lar yardımıyla dilediğin veritabanını rahatlıkla kullanabilirsin. Ki bu veritabanı bağlantılarını 1 kere tanımlaman yeter.

ijklmno' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
Meydan müsait. İyi güzel taktik, teknik veriyorsunda şu PHP ile kodladığın profesyonel sitelerin adreslerini ver de bi de biz bakalım hocam. Biraz feyiz alalım. İlim irfan öğrenelim :)

Burada kimse kimseyle bilgi yarışında bulunmuyor. Kimse de at koşturmaya çalışmıyor. Herkesin amacı bilgi paylaşımında bulunmak. Kimse ne kadar çok bildiğini göstermek zorunda değil. Rüzgara Karşı' hocamızın php ile kodladığı ve burada da paylaştığı e ticaret sitesini inceleme fırsatım oldu. Çok az sitede gördüğüm özellikler mevcuttu sitenin içinde ilk defa facebookta gördüğüm işlevsel özellikler, yazılımı online güncelleme gibi...
Burada taş atmadan önce duvara toslamamak için daha duyarlı olmalıyız.
Biraz da seni görelim biz de senden ilim irfan öğrenelim :)

Arkadaşım niye bu kadar alınganlık gösteriyorsunuz anlamadım. Ben sadece bir merakımı dillendirdim. Arkadaşıma da teşekkür ediyorum. Gayet güzel bir üslubla yaptıklarını anlatmış. Özelden de mesaj atmış. Ben de özelliklerini inceleme imkanı buldum geliştirdiği yazılımın. Kendisine teşekkür ediyorum. Çalışmalarının devamını diliyorum. Yoksa kimse kimseye taş atmıyor. Bişey de yarıştırmıyor.

Seni görelim demişsin. Benim herhangibir başlık altında her hangibir konuyla ilgili iddialı söylemlerimi görürsen o zaman o konuyla ilgili yaptıklarımı sorar, ilim irfan öğrenme arayışına girersin. SAygılar

suatozt' Alıntı:
ijklmno' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
Meydan müsait. İyi güzel taktik, teknik veriyorsunda şu PHP ile kodladığın profesyonel sitelerin adreslerini ver de bi de biz bakalım hocam. Biraz feyiz alalım. İlim irfan öğrenelim :)

Burada kimse kimseyle bilgi yarışında bulunmuyor. Kimse de at koşturmaya çalışmıyor. Herkesin amacı bilgi paylaşımında bulunmak. Kimse ne kadar çok bildiğini göstermek zorunda değil. Rüzgara Karşı' hocamızın php ile kodladığı ve burada da paylaştığı e ticaret sitesini inceleme fırsatım oldu. Çok az sitede gördüğüm özellikler mevcuttu sitenin içinde ilk defa facebookta gördüğüm işlevsel özellikler, yazılımı online güncelleme gibi...
Burada taş atmadan önce duvara toslamamak için daha duyarlı olmalıyız.
Biraz da seni görelim biz de senden ilim irfan öğrenelim :)

Arkadaşım niye bu kadar alınganlık gösteriyorsunuz anlamadım. Ben sadece bir merakımı dillendirdim. Arkadaşıma da teşekkür ediyorum. Gayet güzel bir üslubla yaptıklarını anlatmış. Özelden de mesaj atmış. Ben de özelliklerini inceleme imkanı buldum geliştirdiği yazılımın. Kendisine teşekkür ediyorum. Çalışmalarının devamını diliyorum. Yoksa kimse kimseye taş atmıyor. Bişey de yarıştırmıyor.

Seni görelim demişsin. Benim herhangibir başlık altında her hangibir konuyla ilgili iddialı söylemlerimi görürsen o zaman o konuyla ilgili yaptıklarımı sorar, ilim irfan öğrenme arayışına girersin. SAygılar
hocam ona bakarsak benim de bilgim hakkında bir sözüm olmamasına rağmen "meydanı boş bulmuşsun, iyi taktik veriyorsun da hadi göster icraatlarını" dedin hatırlarsan...

vazgecme hocam. su an asp.net bu kadar guzelse bunun sebebi php'nin guzelligindendir.
misal ie6 ile ie7 arasinda 5-6 sene fark var. alternatifler olmayinca adamlar istedikleri gibi at kosturuyorlar. benzer seyler asp icinde gecerli.
benim gonlum her zaman php'den yana.

Geri