Askerlik ve kademe ilerlemesi

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar teknik öğretmenim 08/12/2010'da 8/1 olarak atandım. stajyerliğimin bitmesine 1 hafta kala (01/12/2011 tarihinde) askere gittim. stajyerliğimi dondurdular bu 1 hafta yüzünden :x neyse kısa dönem yaptım ve haziranda gelip hemen göreve başladım. ve geldikten 1 hafta sonra stajyerliğim kalktı. buraya kadar tamam..

fakat kademe ilerlememi yapmadılar ve oyaladılar sürekli. halen de peşinde koşmasam kimsenin umrunda değil. ben de dilekçe vermeye karar verdim. bu durumda;

1- özlük modülümdeki aşağıdaki hizmet sürelerinden hangisi esas alınacak?
2- bundan sonraki terfi tarihlerimin de erteleneceği şeklinde yorum yapanlar var bu doğru mudur?
3- eğer memuriyete esas olan geçerliyse 08/12/2012 tarihinde toplam 2 kademe almış ve 8/3'e yükselmiş olmalıyım doğru mudur?

Memuriyete Esas : 1 Yıl 11 Ay 8 Gun
Emekliliğe Esas: 1 Yıl 5 Ay 7 Gun (askerlik sebebiyle 6 ay geride)
Öğretmenliğe Esas: 1 Yıl 5 Ay 7 Gun (askerlik sebebiyle 6 ay geride)

teşekkürler..

hocam askerden gelince dilekçe yazman gerekli ... yazdıysan kademeni zaten yapmama gibi şansları yok

terfi tarihi sabittir .. ne zaman göreve başladıysan o gün terfin gelir..

kısa dönem sayılmaz hocam.... ondan vermemişler yeni gördüm...

hocam ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım.İlçeye dilekçe yazdım bunun için, ilçe de "terhis belgesinin fotokopisiyle beraber, askerliğin terfiiden sayılması için dilekçe yazarak tekrar gönderin" diye dilekçeyi geri gönderdi...ben de terhis fotokopisiyle tekrar dilekçe yazdım gönderdim, bekliyoruz...

arkadaşlar bende 6 aralık 2010 da atandım 2011 ağustosta asker öğretmen oldum şu an halen 9/1 gözüküyor mebbiste
buda normal mi? ne yapmam lazım

Hocam ilk memuriyete esas sayılır zaten askere gitsenizde memur sayılırsınız ben tam bir yıl yaptım askerliği uzun dönem asteğmen olarak onun kademesinide aldım.
kademe ilerlemesinde
31/07/2012 83.Madde Görev içinde askerlik 8/1 düştüm
83 maddeyi araştırın görev içinde askerlikte kademe ilerlemesini sağlar yani bir ay sonra 8/3 olmanız lazım

Geri