Askeri öğretmen hafta sonu ıl dısı acılden rapor

Kodla Büyü

belemir-05

Üye
Askeri öğretmen hafta sonu ıl dısına cıkıp ıl dısına cıktıgı yerın acılınden hafta sonu rapor alabılır mı?

ıl dısı hafta sonu acılden rapor alma hakkımız var degıl mı? normal devlet hastanesınden bahsedıyorum.alamazsın dıyen varda hocam mevzuata baktım yok tabırıne daha dogrusu duzgun acıklama goremedım.

alın alın raporları, asker öğretmenlik sayenizde yakında kaldırılır. kışlada askerlik yapanları düşünün biraz.

share hocam cocukları mahrum etme ve ısten kacma yok.sorumla yanlıs anlasıldım.mecburen hafta sonu acılden rapor alma durumu var.yonetmelık olarak serbest mı dıye ogrenmek ıstıyorum.
share hocam tepkınızı normal karsılıyorum cunku cevremde sızın bu tepkınızı vermeye neden olan ogretmen arkadaslarım var maalesef.

belemir-05' Alıntı:
share hocam cocukları mahrum etme ve ısten kacma yok.sorumla yanlıs anlasıldım.mecburen hafta sonu acılden rapor alma durumu var.yonetmelık olarak serbest mı dıye ogrenmek ıstıyorum.
share hocam tepkınızı normal karsılıyorum cunku cevremde sızın bu tepkınızı vermeye neden olan ogretmen arkadaslarım var maalesef.

öncelikle tepkime olgunlukla karşılık verdiğiniz için teşekkür ederim. hocam 5 sene evvel asker öğretmenlik yaptım, bizden önce rapor alıp gidenler o kadar çokmuş ki asker öğretmenlere müthiş bir önyargı ile bakıyorlardı. 1 gün dahi rapor almadım ben. sınırda nöbet tutan arkadaşlarım vardı, bana maaşımı almak ve herşeyden öte sivil olmak bile yeterdi. ama bunun kıymetini bilmeyen nankör meslektaşlarımız var.sonrada vatan millet sakarya muhabbeti yaparlar. memleketini en çok seven işini en iyi yapandır.

haklısınız hocam.cok sukur ısten kacmak ıcın rapor almadım.acılden olan raporu ıstısna olarak kabul edıyorum.en ıyı zamanı getırıp cocuklara zarar vermeyecegım gunu ayarlamam ısımıde yapmam gerekıyor.sorumudua o yuzden sordum.helal olmaayn para bı yerden cıkıyor.
soru ıcın bılgınız var mı ?

memur için il dışı çıkış izne tabi idi, son khk ile kalktı sanırım. yani ha bulunduğunuz yerden ha başka yerden rapor almışsınız önemi yok. idare ile aranız iyi ise zaten hiç sorun olmaz.

ıl dısından hafta sonu acılden alınan raporu okul mudurumuze verecegız degıl mı?
mudur raporu mebbıse ısledıkten sonra ılce mebe yolluyor mu yoksa rapor ılce mebe gıtmeden okulda mı kalıyor?

hocam memurların hafta sonu il dışına çıkışlarındaki izin zorunluluğu kaldırıldığı için istediğiniz hastanenin acil bölümünden rapor alabilirsiniz. Sadece hafta içi polikilinikten aldığınız rapor için sıkıntı çıkarmak isterlerse çıkarabilirler. Asker öğretmenlerin mebbis bilgilerini sadece eski okulları düzenliyebiliyor onun için mebbisle ilgili bir durum yok sadece izin formu dolduruyorlar. çoğunlukla onuda doldurmuyorlar bile. Özlük dosyanız olmadığı için Asker öğretmenken aldığınız raporlar genellikle siz ayrıldıktan sonra yırtılıp atılıyor...

ufermıs hocam ben kendı okulumdayım.mudurde benım gıbı fazla bılgısı yok.ızlenılmesı gereken yol söyle mi?
raporu mebbıse ısleyecek,ılce mebe raporu vermeden okulunda raporu saklayacak.

share_' Alıntı:
alın alın raporları, asker öğretmenlik sayenizde yakında kaldırılır. kışlada askerlik yapanları düşünün biraz.

sen hiç rapor almadın diye asker öğretmenlik bugüne kadar devam etmiştir zaten rapor almalar başladı mı iptal olur asker öğretmenlik kesin sırf kendini önplana çıkarmak için yapılmış bir yorum :verymad:

hozgulen hocam arkadas fıkrını soyluyor.kalbını bılemeyız.
hocam konuyla ılgılı sızın bılgınız var mı?

hocam diğer öğretmenlerin mazeret izinleri için doldurulan bi form var, mebbisten alınıyor çıktısı ama siz zaten mebbiste aylıksız izinde gözüküyosunuz.

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mev ... elgesi.pdf

bu formu doldurup sizin raporuda ekleyip ilçe MEMe gönderiyorsunuz onaylıyorlar. Fakat sistem her yerde farklı hocam. İsterseniz siz ilçe şube müdürünüze bi sorun. Sonuçta ilerde size sıkıntı çıkarabilecek kişiler ilçe MEM dekiler... Onlar nasıl istiyorsa öyle yapın ki sonradan sıkıntı yaşamayın...

belemir-05' Alıntı:
hozgulen hocam arkadas fıkrını soyluyor.kalbını bılemeyız.
hocam konuyla ılgılı sızın bılgınız var mı?

il dışı acilden alınan raporlar da sıkıntı yok bütün öğretmenler için bu geçerli idarenizi haberdar edin raporunuzu da geldiğinizde teslim edersiniz bir sıkıntı olmaz

Geri