Askere ne götürülecek...

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 5'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/GÖLKÖY
GÖLKÖY KASTAMONU
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12 Ağustos 2012

Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri İL J.K.LIĞI/Şanlıurfa
-------------------------------
internette bunu buldum ama ne kadar doğru spor ayakkabısı falan?
http://www.jandarma.tsk.tr/egitim/egtbrlic.htm
JANDARMA EĞİTİM BİRLİKLERİNDE ACEMİ EĞİTİMİ YAPACAK YÜKÜMLÜLER İÇİN BİLGİLER

YÜKÜMLÜLERİN BİRLİĞE TESLİM OLURKEN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER İLE ÖZEL EŞYALAR:

Sevk pusulası,

Askerlik cüzdanı,

Nüfus cüzdanı,

Sürücü belgesi,

Doktor raporu (rahatsızlığı varsa),

Bonservis, lisans belgeleri, özel yetenek ile ilgili belgeleri

yükümlülerin beraberlerinde bulundurmaları gerekmektedir. Erlerin kayıt kabul işlemleri esnasında sivil elbiseleri alınarak birlikte muhafaza edilir. Cep telefonu, radyo, volkmen vb. malzemeler kışlaya sokulmaz. Ayrıca;

Tıraş malzemeleri (jilet, tıraş sabunu, tıraş fırçası vb.),

İç çamaşırı (beyaz-haki),

Çorap (siyah),

Spor ayakkabısı, spor kıyafeti,

Terlik,

Dikiş takımı (iğne, iplik),

Havlu (el-yüz, banyo),

Diş fırçası ve macunu,

Tırnak makası

Siyah ayakkabı boyası ve malzemesi

Pijama vb.

malzemeleri beraberlerinde getirebilecekleri gibi, bu malzemelerin tamamını piyasaya göre daha ucuz olarak birliklerin kantinlerinden temin edebilirler.

Ben de jandarma olarak yaptım

İç çamaşırı (beyaz-haki),
Çorap (siyah),
Spor ayakkabısı,
spor kıyafeti,
Terlik,
Diş fırçası ve macunu,

Bunları ilk gün devlet veriyor zaten sana. Hepsi tek tip ve kaliteli . Ben götürdüğüm eşorfmanları ilk gün dışında hiç giymedim - standart olanı giymek gerekiyor zaten ortalıkta dolaşırken. çorap ve iç çamaşırı 2 adet veriyorlar - o yüzden yedek götürmeniz lazım.

bir deftere telefon numaralarını yaz,konuşmak için kart al,bol bol yeşil don,yeşil atlet,siyah uzun çorap gerisini devletten alırsın hayırlı tezkereler:)

bol bol siyah bot çorabı , bol bol yeşil don, bol bol yeşil atlet, traş takımı, diş fırçası, birde telefon kartı
birkaç çarşı için kıyafet(acemide oda gerekmez) gerisi herşeyi veriyorlar zaten spor ayakkabı banyo havlusu yüz havlusu vs vs veriyorlar
acemilikten sonra olayı anlar kendin belirlersin ihtiyaçlarını.

Bir de şunu hatırlatayım : Acemiliğiniz bitene kadar çarşıya çıkmanız yasak - yani "ihtiyaçlarımı haftasonu dışarı çıkınca alırım " diyemiyorsunuz. Dışarı çıkan askerlerden rica edebilirsiniz - ya da kantinden alabilirsiniz.

Geri