asker öğretmenlik zorunlu hizmet

Kodla Büyü

mus82

Site Gezgini
yeni yönetmelikte asker öğretmenlik

MADDE 31 – (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğüne tabi öğretmenlerin, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler zorunlu çalışma süresinden sayılır.

(2) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görevli iken askerlik hizmetini yapmak üzere aylıksız izne ayrılanlardan, askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin askerlik süreleri zorunlu çalışma süresinden sayılır.

hocam eğer askerlik yaptığınız yer doğu görevi olarak geçiyorsa sayılıyor mesela ığdır ,tunceli vs... gibi

geçmiyorsa sayılmıyor mesela gaziantep gibi

ASKER ÖĞRETMENLİK ZORUNLU HİZMETTEN SAYILIYORMUŞ
MADDE 14 –4
Yurt dışında geçirilen süreler ile askerlik dâhil aylıksız izinli olarak geçirilen süreler, atamaya esas hizmet süresinin hesabında dikkate alınmaz. Ancak, askerliğini Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin, resmî görevle yurt dışına gönderilenlerin ve eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikalarda görev alanlardan 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikası Kanunu kapsamında aylıksız izinli sayılanların bu süreleri atamaya esas hizmet süresinin hesabında dikkate alınır.

MADDE 31 – (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğüne tabi öğretmenlerin, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler zorunlu çalışma süresinden sayılır.

mus82' Alıntı:
ASKER ÖĞRETMENLİK ZORUNLU HİZMETTEN SAYILIYORMUŞ
MADDE 14 –4
Yurt dışında geçirilen süreler ile askerlik dâhil aylıksız izinli olarak geçirilen süreler, atamaya esas hizmet süresinin hesabında dikkate alınmaz. Ancak, askerliğini Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin, resmî görevle yurt dışına gönderilenlerin ve eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikalarda görev alanlardan 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikası Kanunu kapsamında aylıksız izinli sayılanların bu süreleri atamaya esas hizmet süresinin hesabında dikkate alınır.

o madde değil

MADDE 31
(2) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görevli iken askerlik hizmetini yapmak üzere aylıksız izne ayrılanlardan, askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin askerlik süreleri zorunlu çalışma süresinden sayılır.

karınca52 hocamın dediği gibi...

Ya kafam allak bullak oldu :S

Halk ağzıyla biri anlatabilir mi? Uzağım ben yönetmelik falan :S

Şimdi.4 eylül 2007 de göreve başlamıştım Ağrı doğubayazıtta... geçen agustosta askere gittim, şuan askeri öğretmenim (Ağrı doğubayazıtta), Bu askerlikte askeri öğretmenlikte sayılıyorsa ve il dışı atamalarda 15 eylül baz alınacaksa ben il dışı tayin isteyebiliyor muyum? :S

Valla sıkıldım kafam patladı. Bilen biri evet isteyebilirsin, hayır olmaz isteyemezsin gibi bişey desin, ne derseniz inanacağım kafam ağrıdı artık :S

Yurtdışında görevlendirilen öğretmenler için 15 eylülde göreve başlayacaklar isteyebilir diyor ancak askerlik durumunu bulamadım. Gerçi yurtdışı görevlendirmeler aylıksız izin usulü olmuyor, askerlikte, öğretmen aylıksız izine ayrıldığı için isteyemez sanırım.

s_kajmeran' Alıntı:
Ya kafam allak bullak oldu :S

Halk ağzıyla biri anlatabilir mi? Uzağım ben yönetmelik falan :S

Şimdi.4 eylül 2007 de göreve başlamıştım Ağrı doğubayazıtta... geçen agustosta askere gittim, şuan askeri öğretmenim (Ağrı doğubayazıtta), Bu askerlikte askeri öğretmenlikte sayılıyorsa ve il dışı atamalarda 15 eylül baz alınacaksa ben il dışı tayin isteyebiliyor muyum? :S

Valla sıkıldım kafam patladı. Bilen biri evet isteyebilirsin, hayır olmaz isteyemezsin gibi bişey desin, ne derseniz inanacağım kafam ağrıdı artık :S

:S

arkadaşlar peki benim bir sorum olacak,ben şubat atamasında ve mart 15 de kadroya geçtim ve ağustosta askere gittim ve şu an asker öğretmenim.bu öğretmenlik yaptğım süreç stajerliği kaldırıyormu ,yoksa bu görev bitip eski görev yerime gidip orada bir yıl kaldıktan sonramı kalkacak stajerlik,bu arada temel ve hazırlayıcı eğitim semminerlerini aldım,eğer bu görevi doğu hizmetinden sayıyolarsa stajerliğide kalldırmaları gerekmiyormu? :?

Şu yönetmelik işi karmakarışık bir durum oldu. Yetkili bir ağız çıksa da sorulara açıklama getirse. Ben de yönetmeliğe uzak biriyim buna rağmen biraz merak edip okudum ama tam doğru anladım derken başka yerde yanıldığımı anlıyorum. Engin tecrübelerinize göre göre birisi şu soruyu yanıtlabilir mi: Ben 2008-2009 1. dönemi 2. bölgede bir ilde sözleşmeli çalıştım sonra 2. bölgeden başka bir ile kadrolu atandım ve bu öğretim yılının 2. döneminde orada da çalıştım şimdi 2009-2010 eğitim-öğretim yılında asker öğretmenim bir doğu ilinde.Yönetmeliğe göre sanırım sözleşmeliyi ve askerliği de saysak bu öğretim yılı sonunda toplam zorunlu hizmette 2 yıl çalışmış olacağım.Birçok kişinin söylediğine göre zorunlu hizmet affı da olmuş bu durumda doğal olarak benim durumumdakiler de zorunlu hizmetten muaf olmuş olacaklar eğer böyleyse sözleşmeli ve askerlik zamanlarının zorunlu hizmetten sayılmasının geçmişe bir faydası yok anlamına gelmez mi? Asıl merak ettiğim soru şu; askerliği saymazsak kadrolu olarak son çalıştığım ilde görev sürem 4 ay 21 gün. Benim öğrenim özüründen il dışına tayin isteyebilmem için ne kadar süre daha çalışmam gerek ve özür durumu hariç ne kadar çalışmam gerek yanıtlayana şimdiden minnetimi sunuyorum.

Agensus' Alıntı:
arkadaşlar peki benim bir sorum olacak,ben şubat atamasında ve mart 15 de kadroya geçtim ve ağustosta askere gittim ve şu an asker öğretmenim.bu öğretmenlik yaptğım süreç stajerliği kaldırıyormu ,yoksa bu görev bitip eski görev yerime gidip orada bir yıl kaldıktan sonramı kalkacak stajerlik,bu arada temel ve hazırlayıcı eğitim semminerlerini aldım,eğer bu görevi doğu hizmetinden sayıyolarsa stajerliğide kalldırmaları gerekmiyormu? :?

bununla ilgili bir madde yok yönetmelikte..bu yüzden bu yönetmeliğe göre yorumlamak biraz yanlış olur...Hangi yönetmelikte geçiyor bilmiyorum ama asker öğretmenken stajyerliğin kalkmaz, asker öğretmelikten dönüşünüzde ilk göreve başladığınız ay ve gün itibariyle adaylığınız kaldırılır.

mus82' Alıntı:

hocam bende seninle aynı durumdayım.Bir kere artık zorunlu hizmetten muafsın ancak bulundun ilde 3 yıl görev yapmış sayılmıyorsun çünkü askerlik görevi hizmet yılına eklenmiyecek zorunlu hizmet yükümlüsü olsaydık eski yönetmeliğe göre o zaman zorunlu hizmet süremizden sayılacaktı.Mecburen 3 yılımızı doldurmak zorunda olacağız.
Saçma sapan bir olay işte ne yapalım.

fa.ruk44' Alıntı:
Agensus' Alıntı:

bununla ilgili bir madde yok yönetmelikte..bu yüzden bu yönetmeliğe göre yorumlamak biraz yanlış olur...Hangi yönetmelikte geçiyor bilmiyorum ama asker öğretmenken stajyerliğin kalkmaz, asker öğretmelikten dönüşünüzde ilk göreve başladığınız ay ve gün itibariyle adaylığınız kaldırılır.

teşekkürler hocam sağolun...

2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

(3) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan öğretmenler, bu yükümlülüklerini tamamladıkları tarihten sonraki ilk yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

bu iki madde çelişmiyormu
ilk maddede üç yıl kalıyorum
ikinci maddede af geldiyse hemen tayin istiyom.
hangisi doğru

Arkadaşlar benim de bi sorum olacak.

2007 Şubatta Van-çaldırana kadrolu olarak ilk atamam yapıldı.Geçen yıl aynı okulda asker öğretmendim.Şu an askerlikle beraber 3 yıl doldu.bu askerlik fiili öğretmenlik olarak sayılacak mı?yoksa askerliği çıkarıp 3 yılı doldurmam mı istenecek?
Yani ben bu mayıs döneminde 1. Bölge isteyebilecek miyim?

Teşekkür ederim.

şimdide asker öğretmenlik zorunlu hizmetten sayılır ama hizmet süresinden sayılmaz diyorlar. bu nasıl iş anlamadım doğru mu acaba. :shock:

özygt' Alıntı:
mus82' Alıntı:

hocam bende seninle aynı durumdayım.Bir kere artık zorunlu hizmetten muafsın ancak bulundun ilde 3 yıl görev yapmış sayılmıyorsun çünkü askerlik görevi hizmet yılına eklenmiyecek zorunlu hizmet yükümlüsü olsaydık eski yönetmeliğe göre o zaman zorunlu hizmet süremizden sayılacaktı.Mecburen 3 yılımızı doldurmak zorunda olacağız.
Saçma sapan bir olay işte ne yapalım.
sana katılmamak elde değil

29 AĞUSTOS 2007 BİNGÖLDE GÖREVE BAŞLADIM 1 AĞUSTOS 2009-1 AĞUSTOS 2010 ARASI ASKER ÖĞRETMENLİK NE ZAMAN TAYİN İSTEYEBİLİRİM ACABA?
ŞİMDİ BEN 29 AĞUSTOS 2011 de 3 yılımı dolduracam.O vakitte il dışı atamalar kapalı.Ne olacak ben 2012 mayısta atamaya başvuracam.Benim doğu görevi hani affedilmişti.2007 de atan 2012 de yer değiştir doğu görevi oldu sana 5 yıl ADALET mi AFFETSEN NE YAZAR AFFETMESEN NE?

Benim de cevabını merak ettiğim bi soru aslında asker öğretmenlik son çalıştığımız görev yerinde hizmetten sayılmayacaksa ne anladım ben bu işten? Uzayda mı yaptık biz bunu.

coderfree' Alıntı:
Benim de cevabını merak ettiğim bi soru aslında asker öğretmenlik son çalıştığımız görev yerinde hizmetten sayılmayacaksa ne anladım ben bu işten? Uzayda mı yaptık biz bunu.

hocam adamlar maasını veriyo hizmet puanını veriyo gorev suresinden de saymıyıversinler olmaz bise :) bende asker ogretmenim bende cok sukur

Yulian hocam o hadi neyse de şu stajerlikten bari saysalardı süper olacaktı :) o zaman yazın özür grubundan bişeyler yapabilirdim. Ona şükret buna şükret, yakında köyün imamıyla şükür duasına çıkarız :)

coderfree' Alıntı:
Yulian hocam o hadi neyse de şu stajerlikten bari saysalardı süper olacaktı :) o zaman yazın özür grubundan bişeyler yapabilirdim. Ona şükret buna şükret, yakında köyün imamıyla şükür duasına çıkarız :)
nasıl yani stajerlikten sayılmıyormu mesela stajerliğin 3. ayında asker öğretmen olarak askere gittim. 1 yıl asker öğretmenlik yaptım geldiğimda hemen stajerliğim kalkmazmı askerlikten önceki 3. aydan mı devam edeceğim gün saymaya ???

ckayatr' Alıntı:
coderfree' Alıntı:
nasıl yani stajerlikten sayılmıyormu mesela stajerliğin 3. ayında asker öğretmen olarak askere gittim. 1 yıl asker öğretmenlik yaptım geldiğimda hemen stajerliğim kalkmazmı askerlikten önceki 3. aydan mı devam edeceğim gün saymaya ???

Bilen varsa ve cevaplarsa bende sevinirim????

Geri