Asker öğretmenin okuldaki görevi ne zaman biter

Kodla Büyü

aydingns

Üye
Arkadaşlar daha önce asker öğretmenlik yapan yada konu hakkında bilgisi olan biri sorumu yanıtlarsa sevinirin bizim okuldaki görevimiz 8 haziranda mı yoksa 1 temmuzda mı bitiyor?

İlköğretimde 30 Haziranda biter. Lisede Telafi sınavları bitince. Yani normalden hiçbir farkı yok. ancak 31 Temmuzda görev yaptığınız ilçeye gidip tezkere almanız gerekiyor ve daha sonra kadronuzun olduğu ilçeye gidip 15 gün içinde göreve başlatma işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. hepsi bu kadar.

Bu yıl seminer döneminin uzun olması ile biraz karışık.
Okul idarenizle konuşursanız yardımcı olacaklardır.

2010 da asker öğretmendim. Okullar 18 Haziranda kapanmıştı. 21-30 Haziran arasını kapsayan 10 günlük bir rapor alıp gelmiştim. Eğitim dönemi süresince hastalanmam haricinde rapor kullanmadığım için idare sorun çıkarmamıştı.

aydingns' Alıntı:
tam net değil herhalde yinede teşekkür ederim
Hocam gayet net. Resmiyette 31 Temmuz 2012'de biter. Eğer okul müdürünüz, ilçe milli eğitim müdürünüz falan gıcıksa 30 temmuzda bile ayrılamazsınız(rapor getir hocam derler). Lisede olanlara seminer dönemi diye birşey yok, yumuşak, iyi bir müdürünüz varsa 8 haziranda gidersiniz. İlköğretimde iseniz seminer dönemine de katılır, 30 haziran'da gidersiniz. 31 temmuzda da tezkerenizi almaya gelip 15 gün içinde asıl kadronuzun olduğu okulda işlemlerinizi başlatırsınız.

yasarsahbaz' Alıntı:
aydingns' Alıntı:
Hocam gayet net. Resmiyette 31 Temmuz 2012'de biter. Eğer okul müdürünüz, ilçe milli eğitim müdürünüz falan gıcıksa 30 temmuzda bile ayrılamazsınız(rapor getir hocam derler). Lisede olanlara seminer dönemi diye birşey yok, yumuşak, iyi bir müdürünüz varsa 8 haziranda gidersiniz. İlköğretimde iseniz seminer dönemine de katılır, 30 haziran'da gidersiniz. 31 temmuzda da tezkerenizi almaya gelip 15 gün içinde asıl kadronuzun olduğu okulda işlemlerinizi başlatırsınız.

sonuçta herşey idarede bitiyor. ben askerliğimi halk eğitim merkezinde yapmıştım. adamlar 31 temmuza kadar tutacaklardı :) 26 haziranda zor kurtuldum... :lol: :lol: :lol:

Arkadaşlar, benim normalde kadrom meslek lisesinde, şu anda ise ilköğretimde asker öğretmenim, beni de seminer döneminde bekletirler mi acaba?

zaphere' Alıntı:
Arkadaşlar, benim normalde kadrom meslek lisesinde, şu anda ise ilköğretimde asker öğretmenim, beni de seminer döneminde bekletirler mi acaba?

idareyle arana bağlı , müdür iyiyse git der ...

karinca_52' Alıntı:
zaphere' Alıntı:

idareyle arana bağlı , müdür iyiyse git der ...

idareyle aram iyi fakat ilçe milli eğitime çok bağlı bizim müdür, mazeret izni için bile önce ilçe milli eğitim müdürüyle konuşmamı istemişti. umarım bekletmezler seminer döneminde..

yasarsahbaz' Alıntı:
aydingns' Alıntı:

Hocam abartmışsınız yok isterlerse 31 temmuza kadar kalmak zorundasınız falan.Asker öğretmenler normal öğretmenlerin izin yönetmeliğine tabidirler.Yani 1 temmuzdan sonra sizi kimse orda tutamaz milli eğitim müdürü de dahil.Yönetmelik değişemediği sürece tabiki,ama idareyle aranız iyiyse daha erken gidebilirsiniz.

koki777' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
aydingns' Alıntı:

Hocam abartmışsınız yok isterlerse 31 temmuza kadar kalmak zorundasınız falan.Asker öğretmenler normal öğretmenlerin izin yönetmeliğine tabidirler.Yani 1 temmuzdan sonra sizi kimse orda tutamaz milli eğitim müdürü de dahil.Yönetmelik değişemediği sürece tabiki,ama idareyle aranız iyiyse daha erken gidebilirsiniz.
Haklı olabilirsiniz.

idareden idareye değişir okula bile uğramadan askerlik yapanları duymuştuk tabi şehir efsaneleri çok

Öğretmenler aynı arkadaşım, ilköğretimde 1 temmuzda biter ama iş müdüründe biter, benim müdür raporunu al git dedi, bir aksilik çıkmazsa 9 haziranda dönüyorum eve...

Geri