asker öğretmen terhis sonrası mebbis durumu...

Kodla Büyü

deniz774

Aktif Üye
arkadaşlar ben terhis işlemlerimi 1 temmuzda hallettim fakat sistemde hala asker öğretmen olarak görünüyorum... benle aynı durumda olan var mı ? ya da bu konu hakkında bilgisi olan?

31 temmuz son gün değil mi nasıl 1 temmuz da hallettiniz? 31 temmuz son gün olduğundan da işlenmemiş olabilir bu arada, malum il içi il dışı...

ben 31 temmuzda ilişiği kestim 1 temmuzda başladım. daha işlenmedi ama 1 haftaya kadar işlenir merak etme.

ben o gün başlattım yer değiştirme başvurusu yapacağım için eğer acele ediyorsanız elden götürün evrakları arkadaşlar

temmuzla ağustos birbirine girmiş :D
şaka bi yana hocam mem deki arkadaşların keyfi yeterse kaldırırlar mebbisten.

arkadaşlar 31 temmuzda terhis olduk hepimiz......memdekilerin işlemesini beklemeden ben hallettim kendi durumumu mebbisten...okulun şifresini bilmenin avantajları işte girdim aylıksız izinler kısmına göreve döndü 1 ağustos 2012 yazdım...şuan görevdeyimm....ohh ne ala :))))))

1 ağustos yazmak istemiştim... saolun cevaplarınız için sanırım sistemdeki "aylıksız izinde " ibaresinin kalkması biraz zaman alacak gibi...

hocam onu kendi okulunuz da düzeltebilir aslında...aylıksız izinler kısmında göreve döndü kısmına bir tik atacak dönüş tarihini 1 ağustos 2012 yazcak o kadar...

blueand' Alıntı:
hocam onu kendi okulunuz da düzeltebilir aslında...aylıksız izinler kısmında göreve döndü kısmına bir tik atacak dönüş tarihini 1 ağustos 2012 yazcak o kadar...

il onaylamadan olmuyor hocam malesef ben terhis günü evrakları elden teslim ederek yürütmüştüm ve 1 ağustosta başladım

doğrudur hocam okulunuz göreve başlama yazınızı yazdığı vakit il eninde sonunda onaylar.ama mebbis yetki bakımından okulunuz da bunu halledebilirr onu demek istiyorum.

Hocam ayrıca mebbisten kişisel bilgiler modulünü inceleyin. Hizmet sürelerine bakın. "Emekliliğe esas hizmet süreniz", "memuriyete esas hizmet sürenizden" askerlik süresi kadar azsa terhis belgenizle beraber ilçeye gidin. Normalde okul terhis belgenizi ilçeye gönderir. İlçe de ile gönderir. İl ise askerlik sürenizi (asker öğretmenlik süresi) emekliliğe esas hizmet süresine ekler. Eğer eklemezlerse emeklilik bir yıl geç olabilir demektir. Yani asker öğretmenliğinizin emeklilikten sayılması gerek hocam. Benimkini ben 1 yıl sonra gidip kendim ilden düzelttirdim terhis belgemle.

hocam ben de şöyle bir durum var.
8 ay kadar sözleşmeli çalıştım sonra kpss puanımla kadroya geçtim, 16/06/2010 tarihi kadroya geçiş tarihim.
Sonra 1 yıl asker öğretmenlik yaptım.
Bugün itibariyle mebbiste hizmet sürem böyle görünüyor.
İşin özeti şu ;
Memuriyete Esas :Asker Öğrt + Kadrolu Süre
Emekliliğe Esas :Asker Öğrt + Kadrolu Süre + Sözleşmeli Süre
Öğretmenliğe Esas :Kadrolu Süre

Soracağım ise: Sözleşmeli geçen süreyi kadrolu gibi saydıramıyor muyuz? Yapabilen var mı?

Ekli dosyalar

• görev süresi.PNG
    görev süresi.PNG
    15.6 KB · Görüntüleme: 3,243
gkhankz' Alıntı:
hocam ben de şöyle bir durum var.
8 ay kadar sözleşmeli çalıştım sonra kpss puanımla kadroya geçtim, 16/06/2010 tarihi kadroya geçiş tarihim.
Sonra 1 yıl asker öğretmenlik yaptım.
Bugün itibariyle mebbiste hizmet sürem böyle görünüyor.
İşin özeti şu ;
Memuriyete Esas :Asker Öğrt + Kadrolu Süre
Emekliliğe Esas :Asker Öğrt + Kadrolu Süre + Sözleşmeli Süre
Öğretmenliğe Esas :Kadrolu Süre

Soracağım ise: Sözleşmeli geçen süreyi kadrolu gibi saydıramıyor muyuz? Yapabilen var mı?

Maalesef hocamm..Onu ilk başta öğretmenliğe Esas süreden saydılar ama bu bakanımız o meseleye de el attı..Sözleşmeli çalıştığınız(KHK ile geçmeyenler) süreleri öğretmenliğe esas süreden saymıyor..Bu yıl içerisinde değiştirdiler o olayı.KHK ile(yani kendilerinin geçirdikleri imajı veriliyor) geçenlerde sıkıntı yok.

Diğer hocamın dediği şu şekilde düzeltilebilir.Aylıksız izinler(yurtiçi askerlik) bu izin kısmında okulun mebbisinden girildiği zaman "Emekli Keseneği Ödenmiş " şeklinde işaretlenmesi gerekiyor.

Bu şekilde askerlik süreniz emekliye ve memuriyete sayılıyor.

2012 den kalan hocalarım var mı acaba...
2023
Öğretmen askerlik çıktı. Kadroluyum. Tek merak ettiğim, öğretmenlik yaptığım süre hizmet(tayin) süremden sayılacak mı?

Geri