Asker Öğretmenlik Yapanlar Bakabilir mi?

Kodla Büyü

k0d3r

Üye
Hocalarım selam,

Çok şükür bana da burdur yolu göründü, herkesin askerliğinin kolaylıkla geçmesini dilerim şimdiden.
Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bazı sorular var, bu sorulara cevaplar gelirse eminim birçok kişi faydalanacaktır.

1.) Burdur'da eğitim göreceğimiz süre kesin olarak 2 hafta mıdır, yoksa değişebiliyor mu?
2.) Yemin töreninden sonra serbest miyiz? Yani o 2 haftalık eğitimden sonra Ağustos'un sonu ya da Eylül'ün başı oluyor, okullar ise genelde eylül'ün ortasında açılıyor, o 2 haftalık boşlukta izinli miyiz? Eve gidebiliyor muyuz?
3.) Asker öğretmenlik sırasında haftasonları şehir dışına çıkabiliyor muyuz? Sömestr tatilinde memlekete gidebiliyor muyuz?
4.) Bir de okullar haziran ayında kapandığında yine eve gidebiliyormuyuz, sonuçta seneye 31 temmuz'a kadar askeriz ama aradaki o boşlukta ne yapıyoruz?
5.) Bir de asker öğretmen arkadaşlar genelde ev mi tutuyorlar gittikleri yerlerde yoksa öğretmen evlerinde filan mı kalıyorlar.

Teşekkürler.

1-- 30-31 ağustosa kadar eğitim var
2-- burdurdan ayrıldıktan sonra göreve en fazla 10 gün içinde başlamalısın
3-- normal öğretmen gibi tatil durumun var
4-- seminer dönemi sonunda ayrılabilirsin görev yerinden ayrıca oradan ayrılırken vekalet verirsen kalan işlemleri oradan birisi senin adına takip eder

ofkar' Alıntı:
1-- 30-31 ağustosa kadar eğitim var
2-- burdurdan ayrıldıktan sonra göreve en fazla 10 gün içinde başlamalısın
3-- normal öğretmen gibi tatil durumun var
4-- seminer dönemi sonunda ayrılabilirsin görev yerinden ayrıca oradan ayrılırken vekalet verirsen kalan işlemleri oradan birisi senin adına takip eder

Teşekkür ederim hocam cevaplarınz için. 31 ağustosta eğitim bittikten sonra en geç 10 gün içinde başlamalısın yazmışsnız ya, bu noktada genelde izlenen yöntem nedir. Yani asker öğretmenlerin geneli ne yapıyor, evlerine dönüp bir kaç gün sonra görev yerlerine mi gidiyorlar yoksa o süreyi sonuna kadar kullanıyorlar mı. Bunu sormamın sebebi, böle kabak gibi erkenden oraya gidip tek başıma kalmayım :)

Bir de asker öğretmen arkadaşlar genelde ev mi tutuyorlar gittikleri yerlerde yoksa öğretmen evlerinde filan mı kalıyorlar.

1 Eylül'de göreve başlarsın. Aksi halde maaşından kesinti yaparlar. Eğer ilköğretimde isen seminerlerden toplantılardan dolayı okulda olacaksın.
Amma velakin müdür iyi bir insansa göreve başlatıp, 10 gün sonra gel diyebilir. Tabi burada senin de hünerlerini sergilemen lazım :)
Önce hocam öğretmenevine bir yerleşirsin. Sonra ortama bakarsın uygun bir ev arkadaşı görürsen eve çıkarsın. Aksi halde öğretmenevinde yada pansiyonda kalmaya devam.

anadoluman' Alıntı:
1 Eylül'de göreve başlarsın. Aksi halde maaşından kesinti yaparlar. Eğer ilköğretimde isen seminerlerden toplantılardan dolayı okulda olacaksın.
Amma velakin müdür iyi bir insansa göreve başlatıp, 10 gün sonra gel diyebilir. Tabi burada senin de hünerlerini sergilemen lazım :)
Önce hocam öğretmenevine bir yerleşirsin. Sonra ortama bakarsın uygun bir ev arkadaşı görürsen eve çıkarsın. Aksi halde öğretmenevinde yada pansiyonda kalmaya devam.
Hocam merhaba, lise öğretmen iyim

şöyle yapacaksın 3 eylülde başlayabilirsin göreve çünkü 1 eylül c.tesine gelior.Göreve başlar başlamaz rapor al 15 günlük felan seminer dönemini geçir.Daha sonra da maaşından kesinti olmayacağı için aralarda da rapor alabilirsin.Yıl içerisinde kotan nedir bilemiyorum 90 gün sınırı olabilir

1) Ağustos'un bittiği son Cuma yemin töreni olur, bu böyledir, bu yıl şanssızlığınıza tam 31 ağustosta bitiyor, yani mecbur 31 ağustos'a kadar askerlik yapacaksınız. Biz 26 ağustos'ta bitirmiştik.

2) 1 Eylül'den itibaren 15 gün içinde başlaman gerekiyor, 1 eylül'de başlarsan 1 buçuk maaş yatar(15 eylül'de) 15 eylülde başlarsan 1 maaş yatar. Ara tarihte başlarsan 1 maaş artı + o kadar gün yevmiyesi yatar.

3) Asker öğretmen yönetmelik icabı normal öğretmenlerin bütün izin ve haklarına sahiptir, ekstradan 90 gün rapor alabilme şansı vardır, Sabah 08.00 Akşam 17.00 mesai saatleridir, dersim bitti, çeker giderim olmaz. Dolayısıyla her haftasonunu gezerek başka şehirde geçirebilir, hatta o şehirden rapor alıp asker öğretmenlik yaptığın okula fax'layıp, hafta içi de gezebilirsin. Sömestr'da tabiki tatildesin.

4) Resmi olarak 1 temmuz'da tatile girilir. 1 temmuzdan 31 temmuz'a kadar resmi olarak tatildesin, gidip gezebilirsin, kimseye hesap vermezsin. Fakat okulların kapandığı haftadan 30 hazirana kadar olan yaklaşık 2 haftalık süre için müdürden izin almak ya da rapor çakmak sana kalmış birşey.

5) Ben eve çıkmıştım, çünkü 150 TL kira veriyordum. Canavar gibi yaşadım :D Özellikle Gaziantep gibi yerlerde topluca yaşayan asker öğretmenler oldu. Size asker öğretmenlik çıkan yerde 3-4 tane asker öğretmen olursa beraber çıkarsınız, ufak bir yerse tek yaşar ya da okulun öğrenci pansiyonu varsa pansiyonda bellettmen görünüp orada kalırsınız. Yeme içme derdiniz olmaz.

6) Bu maddeyi ben ekliyorum, "ben bilişimciyim, bana ihtiyaçları var, bensiz devran dönmez, bu benim görevim değil, hani nerde yönetmelikte böyle birşey yazmıyor, siteyi yapmam, bilgisayara bakmam, senin anlamadığın e-okul işlerinde sana yol göstermem" demeyin sakın. Ben demedim, beni 1 haziranda topla tüfekle uğurluyorlardı nerdeyse. Çalışkanlığımdan dolayı plaket verip gönderdiler, maaş, yolluk gibi 31 temmuz'da uğraşılacak şeyler için asla beni oraya çağırmayıp ilçe mem özellikle ilgilendi. Önceki asker öğretmen yönetmelik diye tutturduğu için 31 temmuzda 1000 km yol getirip bi imza attırmışlar. Uzun lafın kısası, ezilmeyin ama iyilik yapan iyilik bulur.

goldenboy' Alıntı:
şöyle yapacaksın 3 eylülde başlayabilirsin göreve çünkü 1 eylül c.tesine gelior.Göreve başlar başlamaz rapor al 15 günlük felan seminer dönemini geçir.Daha sonra da maaşından kesinti olmayacağı için aralarda da rapor alabilirsin.Yıl içerisinde kotan nedir bilemiyorum 90 gün sınırı olabilir

Bu rapor alma konusu sıkıntı yaratır mı?

Geri