Asker Öğretmenlik yapanların hizmet puanları 2010-2011 ???

Kodla Büyü

jugglor

Üye
Merhaba.
Bugün sene başından bu yana devam eden hizmet puanımdaki yanlışlığı düzelttirmek için MEM'e gittim. (yanlışlık dediğim de şu: 1 Ağustos'ta Yedek Subay yazılı sınavına girdiğim İzmir'in puanını verdiler bugüne kadar..) Neyse puan düzeltildi 1 Ağustos-1 Eylül 2010 tarihleri için Acemiliği yaptığım Burdur hizmet puanı, 1 Eylül'den bugüne kadar da asker öğretmenlik yaptığım Van ili'nin puanını verdiler. Ancak Van ili için hizmet puanı 14 görünüyor ve özlüğe senelik 14 puan üzerinden işlediler.. Halbuki, yeni yönetmeliğe göre çalıştığım kurum 22 puan veriyor senede, onu geçtim Van'da 22 puan'dan düşük veren okul yok.. MEM de birşey yapamadı, puanı değiştirme düzeltme gibi imkanları zaten yok bilgiler merkezden geliyor, başka asker öğretmenlerde itiraz ettiler aynı konudan dediler, ama merkez değiştirmediği sürece birşey yapamayız diyorlar.

Sizlerde durum nedir merak ettim, özellikle köyde ilçede asker öğretmenlik yapanlar varsa puanlarını nasıl alıyorlar? Bilgilerinizi bekliyorum.

Yönetmelikte geçen şu madde cevap sanırım.
(2) Bu Yönetmeliğin 47 nci maddesinde hizmet bölgelerinde; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu ile 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, askerlikte geçen hizmet sürelerinin tamamı ile özel öğretim kurumlarında öğretmen veya yönetici olarak geçen sürelerin ödenen sigorta prim ödeme gün sayısı kadarı, görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.

Hocam bu konuda hiç canını sıkma sen. Bende geçen yıl Van'ın bi köyünde asker öğretmenlik yaptım. Bir yıl boyunca puanım 10 puan üzerinden hesaplandı (kadromun bulunduğu yerden). Ayrıca Mebbis'te de çalıştığım yer olarak Van değil kendi okulum görünüyordu. Hiçbirşey yapmadım. Teskeremi alıpta görevime tekrar başladıktan sonra bütün herşey otomatik olarak yansıdı Mebbis'e. Askerlik sürem boyunca emekli keseneğimde ödenmemiş görünüyordu, ödendi olarak otomatik düzeldi. Hizmet puanım otomatik düzeldi. Hizmet sürem 1 yıl eksik görünüyordu, otomatik olarak düzeldi. Ama şunu belirteyim, köyde çalışman bişeyi değiştirmez merkezin puanını alırsın. Yani anlatmak istediğim MEM'le falan uğraşma herşey askerlik bitince otomatik olarak hesaplanıp düzeltiliyor. Ben parmağımı bile oynatmadım :)

hocam aynı durum bende de var. Şu an asker öğretmenim ve hizmet puanım 10 üzerinden hesaplanıyor. ayrıca görev yerim de ankara mamak olarak görünüyor. Bu durumu düzeltmek için mem e müracat ettim ama kadromun bulunduğu mem tarafından düzeltileceğini söylediler. düzeltilmesi için askerliğin bitmesini bekliyorum. inşallah sorun çıkmaz...

anlattığım gibi bende sorun çıkmadı. sizde de olacağını zannetmiyorum. çünkü benim tanıdığım asker öğretmenlerin hiçbirisinde sorun çıkmadı.

2 -3 haftaya kadar il içi - il dışı tayinler açılacak, geçen sene asker öğretmenlere tayin hakkı verildi. Tayini çıkanlar Ağustos ta yeni görev yerlerine gittiler. yani bu sene de tayin hakkı verirlerse diye ben düzelttirmek istedim zira asker öğretmenlikten önce hizmet sürem 2,5 yıl... en kötü ihtimalle il içi tayin düşünüyorum. Bakalım hayırlısı..

Bu arada geçen sene Van'da asker öğretmen olan bir arkadaşın hizmet puanı da Yönetmeliğin değiştiği 6 Mayıs tarihinden Temmuz 31 e kadar 14 puan üzerinden hesaplanmış, yani bir yanlışlık yok gibi görünüyor.

Edit: Dünkü düzeltmeden sonra hizmet sürem değişmiş arkadaşlar. Asker öğretmenlikte geçen süreleri de hizmet süreme eklemişler; 3 yıl 3 ay olmuş. Bi katakulli olmazsa il dışı tayin de istiyorum gibi duruyor.
(mevcut sorunlar içerisinde neresi açılacaksa artık :-1: )

arkadaşlar askerliğimi asker öğretmen olarak yaptım.mebbis de ilk 1 ay 10 gün sınava girdiğim yer olan Anlara polatlının puanını veriyor.ama askerliği Burdur'da yaptım. bu durumda bir yanlışlık varmı? kimileri sınava girdiğin yerin puanını alacan diyor kimileride askerlik yaptığın yerin puanını alacan diyor. bu işin doğrusunu bilen varsa bana açıklasın.

jugglor' Alıntı:
Merhaba.
Bugün sene başından bu yana devam eden hizmet puanımdaki yanlışlığı düzelttirmek için MEM'e gittim. (yanlışlık dediğim de şu: 1 Ağustos'ta Yedek Subay yazılı sınavına girdiğim İzmir'in puanını verdiler bugüne kadar..) Neyse puan düzeltildi 1 Ağustos-1 Eylül 2010 tarihleri için Acemiliği yaptığım Burdur hizmet puanı, 1 Eylül'den bugüne kadar da asker öğretmenlik yaptığım Van ili'nin puanını verdiler. Ancak Van ili için hizmet puanı 14 görünüyor ve özlüğe senelik 14 puan üzerinden işlediler.. Halbuki, yeni yönetmeliğe göre çalıştığım kurum 22 puan veriyor senede, onu geçtim Van'da 22 puan'dan düşük veren okul yok.. MEM de birşey yapamadı, puanı değiştirme düzeltme gibi imkanları zaten yok bilgiler merkezden geliyor, başka asker öğretmenlerde itiraz ettiler aynı konudan dediler, ama merkez değiştirmediği sürece birşey yapamayız diyorlar.

Sizlerde durum nedir merak ettim, özellikle köyde ilçede asker öğretmenlik yapanlar varsa puanlarını nasıl alıyorlar? Bilgilerinizi bekliyorum.

hocam ben de VAN / Saray Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda görev yapmaktayım.benim de senin gibi bi sıkıntım var asker öğretmenim asıl görev yerim de van saray yibo...hizmet puanı olarak sınava girdiğim adana seyhan(10puan)üzerinden hesaplanıyor.benim nasıl bi düzelttirme yapmam lazım kaç puan üzerinden hesaplanmalı hocam ona göre van mem e itiraz edeceğim...bu arada tayin isteyebiliyomuyuz hocam yardımcı olursanız sevinirim...saygılar..

mrb arkadaşlar hizmet puanı normalde 22 olan bir yerde asker öğretmen olarak çalıştım. fakat bu sene 14 puan üzerinden hesaplanmış. sizlerde de durum aynımı 06/05/2010 a göre hesaplanmış diyor.? sizinki de mi aynı.

jugglor nickli hocam senden bir ricam olacak
ben şu anda vanda asker öğretmenlik yapmaktayım senin durumun gibi bana da sınava girdiğim yerin puanını vermişlerdi düzelttirdim şimdi 14 üzerinden hesaplanmış senin sonradan mı değişti puanın ?

bende 2011-2012 yılında asker öğretmenliğimi puanı 22 olan bitlis merkezde yaptım fakat tezkere alalı bir yıla yaklaşmasına rağmen mebbiste hala askerlikten gelen puan 13 gözüküyor :? hakkımızı mı yiyorlar?

Geri