Asker Öğretmenlik Sonrası Yoklama

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
askerliğimi öğretmen olarak yaptım, yaklaşık 2 sene olacak biteli.
askerlik sonrası şubeye bi daha hiç uğramadım ama her sene gitmemiz gerekiyormuş galiba ve cezası varmış.
bunu yapıyormusunuz arkadaşlar? telefonla veya faksla yapılıyormu? benim müdür zaten hiç izin vermiyor 5 ten önce de bırakmıyor, yarım saat yol sürüyor.

hocam yanlış bilgilendirmek istemem kesin bilmiyorum ama gitmeyince birşey olmuyor diye biliyorum bende hiç gitmedim ama daha net bir cevap verebilecek olan varsa bende sevinirim

Gidince başınıza iş alıyorsunuz her sene size bir ceza çıkarıyorlar ama gitmeyince hiç birşey olmuyor.
Müdürümün başına gelmişti bende merakımdan detaylarını sormuştum.
Peki ben gidiyor muyum; yok en iyi boş ver kurcalama. :D

Ben terhisten 2 sene sonra gitmiştim. Hocam niye uğramadınız 2 senedir falan diye bir şaka yaptı memur.
Biz yedeklik yoklamalarını e-devletten kayıtlı bulunduğunuz adrese göre otomatik yapıyoruz dedi.
Sonra ben de bi inceledim e-devlette yedeklik yoklaması yapılabiliyormuş, 2 senedir de oradan yapıyorum.
Bence siz de en azından e-devletten yapın hocam, nolur nolmaz.

İhmal etmeyin hocam askeriyeye her yıl yerinizi ve yaşadığınızı göstermeniz lazım. Posta ile ilgili formu doldrup gönderirseniz de oluyor. E-devlet ile yapıldığını bilmiyordum. Bundan sonra ordan yaparım ben de.

evet yoklamalar artık edevlet üerinden yapılıyor. hatta şubeye gidince hocam uğraşma al bi şifre kurtul diyolar:)

Ben de geçen yıl asker öğretmen olarak yapıp, terhis sonrası şubeye uğramamıştım. Şu an e-devletten baktım.
YedeklikYoklama, geçici olarak kullanılamıyor. yazıyor. Daha sonra tekrar deneyeyim.

yaw arkadaşlar e-devlet şifremi aldım yedeklik yoklamamı yaptırayım diye girdim e-devlete ama zamanı 30 hazirana kadarmış.
1 hafta ile kaçırdık yani. bi sorun olurmu acaba?

poet' Alıntı:
arkadaşlar ben dün askerlik şubesine uğradım. yoklama yaptırmanıza gerek yok dediler.. detayını sormadım ..
yasa değişikliği olmuş, bundan sonra yedeklik yoklaması yapılmayacakmış. Ben geçenlerde gittiğimde ilgili maddeyi gösterdiler :)

omd arkadaşında dediği gibi hükümet yaptığı yasa değişikliğiyle yedeklik yoklamasını mernis üzerinden otomatik yapacak.rahat olun arkadaşlar.savaş çıkarsa gideriz allahın izniyle :D

Geri