Asker Öğretmenliğin tamamı emekliliğe esas hizmette sayılmış

Kodla Büyü

tefbilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben askerliğimi yedek subay öğretmen olarak yaptım mebbis modülünde izin işlemleri bölümünden aylıksız izinler bölümünden gerekli düzenlemeler yapıldığı halde temel eğitim süresince sigorta yatmadığı halde emekliliğe esas süreden sayılıyor siz de nasıl görünüyor bu bilgi acaba ? Aşağıda yazılan bilgide emekliliğe esas süre 31 gün agustos ayı 10 gün de eylül ayından olmak üzere 10 eylülden itibaren göreve başladığım kabul edilerek 41 gün eksik olmalıydı.
Memuriyete Esas : 4 Yıl 7 Ay 16 Gun
Emekliliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 16 Gun
Öğretmenliğe Esas : 3 Yıl 7 Ay 15 Gun

teşekkürler hocam asker öğretmenlik yapan diğer arkadaşlar da bakabilirler mi mebbis'e acaba

Memuriyete Esas : 5 Yıl 7 Ay 14 Gun
Emekliliğe Esas : 5 Yıl 6 Ay 7 Gun
Öğretmenliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 12 Gun

Benimde bu şekilde. Hatalı mı oluyor acaba?

Memuriyete Esas : 4 Yıl 7 Ay 13 Gun
Emekliliğe Esas : 5 Yıl 6 Ay 25 Gun
Öğretmenliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 13 Gun
benim önceden sigorta girişim vardı. heralde o yüzden emekliliğe esas fazla

eğitim aldığımız bir ay için emekliliğe esastan sayılmaması gerek diye biliyorum.

ibrahimes' Alıntı:
Memuriyete Esas : 5 Yıl 7 Ay 14 Gun
Emekliliğe Esas : 5 Yıl 6 Ay 7 Gun
Öğretmenliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 12 Gun

Benimde bu şekilde. Hatalı mı oluyor acaba?

ibrahimes hocam seninki doğru bu şekilde olması lazım bence hocam aylıksız izin kısmına bakar mısınız orada temel eğitim için ayrı asker öğretmen olarak göreve başladığınız yer için ayrı mı izin düzenlenmiş?

tefbilisim' Alıntı:
Arkadaşlar ben askerliğimi yedek subay öğretmen olarak yaptım mebbis modülünde izin işlemleri bölümünden aylıksız izinler bölümünden gerekli düzenlemeler yapıldığı halde temel eğitim süresince sigorta yatmadığı halde emekliliğe esas süreden sayılıyor siz de nasıl görünüyor bu bilgi acaba ? Aşağıda yazılan bilgide emekliliğe esas süre 31 gün agustos ayı 10 gün de eylül ayından olmak üzere 10 eylülden itibaren göreve başladığım kabul edilerek 41 gün eksik olmalıydı.
Memuriyete Esas : 4 Yıl 7 Ay 16 Gun
Emekliliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 16 Gun
Öğretmenliğe Esas : 3 Yıl 7 Ay 15 Gun

Hocam ben 2010 Ağustosta terhis belgemi almıştım. Bilgilerim aşağıdaki gibi. Süreler arasındaki fark 3 yıldır aynı. Acemilik ve sonrasında görevlendirildiğim okulda göreve başladığım tarihe kadar 36 günlük bir fark var. Sizin bilgileriniz hep mi böyle idi yakın zamanda mı değiştirildi ?

Memuriyete Esas : 5 Yıl 7 Ay 12 Gun
Emekliliğe Esas : 5 Yıl 6 Ay 6 Gun
Öğretmenliğe Esas : 4 Yıl 7 Ay 11 Gun

hocam ben bugün fark ettim meb'de bugün düzelttirdim aylıksız izin kısmında emekli keseneğini ödenmiş olarak düzelttirdim ve oradaki bilgileri girdirdim ama emekliliğe esas süre hesaplanırken acemiliği de katmış ki yanlış sizin aylıksız izin kısmı nasıl hocam ?

tefbilisim' Alıntı:
hocam ben bugün fark ettim meb'de bugün düzelttirdim aylıksız izin kısmında emekli keseneğini ödenmiş olarak düzelttirdim ve oradaki bilgileri girdirdim ama emekliliğe esas süre hesaplanırken acemiliği de katmış ki yanlış sizin aylıksız izin kısmı nasıl hocam ?

1 ay 6 gün emekli keseneği ödenmemiş
10 ay 24 gün emekli keseneği ödenmiş
olarak görünüyor

hocam o zaman aylıksız izin kısmında 2 tane mi izin var ayrı ayrı resmini çekip koyabilir misin mahsuru yoksa

Şu şekilde hocam

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    52.3 KB · Görüntüleme: 2,257
Hocam teşekkür ederim doğrusu da bu olmalı bence meb'deki memur da bilmiyor bunu ben bunu göstereyim de böyle yaptırayım çok sağol hocam.

Memuriyete Esas : 6 Yıl 8 Ay 27 Gun
Emekliliğe Esas : 6 Yıl 6 Ay 3 Gun
Öğretmenliğe Esas : 6 Yıl 8 Ay 27 Gun

Süreler böyle şimdi doğru mu değil mi. Yanlışsa neyi yanlış, ne yapacaz. Yine MEB bilmecelerinden biri.

Ayrıca 6 ay boyunca kısa dönem askerlikte Emekli Keseneği ödenmemiş. Ödenecek mi ne olacak, ne olursa ne oluyor. Bu bilgileri kim biliyor. Nedir arkadaş

hocam askerlikte sigorta yatmamışsa isterseniz askerlik borçlanması yapıp o sürenin sigorta borcunu ödeyip erken emekli olabilirsiniz. Asker öğretmenlikte maaş almaya başlamadan önce sigorta yatmadığı için emekliliğe esas bölümünde temel eğitim boyunca geçen günler sayılmamalı

arkadaşlar benimde sormak istediğim bir soru var 2011-2012 yılları arasında asker öğretmnliğimi bitlis te yaptım buranın en düşük puanı 22 olmasına rağmen askerlikten 13 puan gelmiş, uzun dönem askerlik yapan bir arkadaşıma da 22 tam puan gelmiş..
benim puan da mı bir sıkıntı var yoksa tüm asker öğretmenler benim gibi mi?

hocalarım ben şuanda asker öğretmenim ve süreyi zorunlu hizmet süremden saydırmak istiyorum saydırırsam öğretmenlik kısmında ki süre artarmı yoksa sadece diğer kısımlarmı artar ve çalıştığımız yerinmi puanını alıyoruz sınava girdiğimiz yerinmi şimdiden teşekkürler birde nasıl bir dilekçe veriyoruz bilginiz varsa...

hocam asker öğretmenlikte geçen süreler memuriyete esas süreden sayılıyor mu?

Geri