Artık öğretmenin resmi dahi yayınlanmayacak..

Kodla Büyü
kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilgili her türlü veri olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda adı, soyadı, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bireyin sadece kimliğini ortaya koyan bilgiler değil; telefon numarası, motorlu taşıt plakası, sosyal güvenlik numarası, pasaport numarası, özgeçmiş, resim, görüntü ve ses kayıtları, parmak izleri, genetik bilgiler, IP adresi, e-posta adresi, cihaz kimlikleri, hobiler, tercihler, aile bilgileri gibi kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak belirlenebilir kılan tüm veriler kişisel veri kapsamındadır.

Resmi yazıda böyle diyor... Resim de dahil...

Madem öyle personel kısmındaki avatar kısmını kaldırsınlar olsun bitsin bu kadar tantanaya gerek kalmaz.

gokhan_keskin55' Alıntı:
kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilgili her türlü veri olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda adı, soyadı, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bireyin sadece kimliğini ortaya koyan bilgiler değil; telefon numarası, motorlu taşıt plakası, sosyal güvenlik numarası, pasaport numarası, özgeçmiş, resim, görüntü ve ses kayıtları, parmak izleri, genetik bilgiler, IP adresi, e-posta adresi, cihaz kimlikleri, hobiler, tercihler, aile bilgileri gibi kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak belirlenebilir kılan tüm veriler kişisel veri kapsamındadır.

hocama katılıyorum.ben de yazıyı okudum ve yazının başında kişisel verilerin tanımlamasının içinde resim de geçiyor.
ama tabi kaldırılmalı mı orası tartışmalı.benim için bir yönden iyi oldu.artık günlerce belki haftalarca öğretmen peşinden koşmam gerekmiyor bir fotoğraf için :)

gokhan_keskin55' Alıntı:

açıklama kısmında yazıyor evet ama kurum internet sayfalarında yayımlanmaması gereken bilgiler arasında resim geçmiyor ki :D ben istediğim yere çekerim bunu böyle eheh.. kaldırılıcaksa kaldırırız sorun değil hatta daha iyi olur, resimlerle uğraşmamış oluruz..

Geri