arp önbelleğini zehirleme saldırısı hakkında çözüm önerisi

Kodla Büyü

gezginefe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eset smart security sürekli arp önbelleğini zehirleme saldırısı uyarısı veriyor ve internet bağlantısını engelliyor güvenlik duvarını devre dışı bıraktığımda veya bazı işlevlerini engellediğimde uyarı sona eriyor ve internet geri geliyor. Çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim arkadaşlar internette araştırdım ama tatmin edici bir çözüm önerisi göremedim antiarp gibi programlar var işe yarar mı ????
Bu arada elinde ilaçlı antiarp olan varsa özelden pm atabilir mi ?

Bu durum sizin bilgisayarınızda ya da ağınızdaki bir bilgisayarda virüs olduğunu ve ağı müşgul ettiğini gösterir. Size zehirlenen bilgisayarın IP numarasınıda uyarıda gösterir. O IP'te ait bilgisayarda virüs var demektir. Temizlemeniz ya da yeniden kurmanız gerekir

baron38 hocam saldırı IP si olarak sürekli modemin IP si gözüküyor ne yapayım modemde firmware güncellemesi mi yapalım??? Şuan kayda değer bi çözüm bulamadım

Arkadaşlar bu arp zehirleme saldırısı bu kadar mı kötü :scared: aşağıda yazılanlar başka bi forumdan alıntı ve kalıcı çözüm sunan yooooookkkkk :verymad:
İnternet Cafecilerin En Son Belası (ARP)
Bilgisayarlarınızda Sırasıyla Vereceği ZararLar:
*İnt Bağlantısında YavaşlamaLar Başlar...( Dur Daha Bu Hiç Bişey )
*Pc Ler Kendi Kendini ResetLemeye BaşLar ( Müşteriler HuysuzLanmaya Başlar)
*MausLar Ve KalavyeLer KiLitlenmeye BaşLar ( Zülküf abi Sen Bu Pcleri değiştir Der; Biri
Öldürmek İstersin ama önce Virüsü gebertmen Lazım )
*İnternete kasmayLa beraber Kopmalar Başlar (MüşteriLerde azalmalar Başladı İşte)
*Bazı Pc Ler İnternete Ne Yaparsan yap Bağlanmaz ( Tek Çare Cafenin Elektiriğini Komple Kapatıp
açmaktır )
Gelelim Virüsün İşLeyişine
*BuLaştıktan Sonra Kolayca Kurtulamanın BaşLıca Nedeni KaymakamLıktan Aldıgımız Sabit İp Kulanma
Zorunlulugudur (Sabit İpinizi EzberLer ve Sürekli saldırı alırsınız, DeğişKen İp De Kolay Kolay
Karşılaşılmıyor bu Olaya)
*Bana Nasıl bulaştı anlayamadım BiLLe ama Tahminimce Dış EtKenLerden ( UsbLeri KuLLanıma Kapatacam
) *Ağdan Bütün PcLere Çok Hızlı Yayılır ve Tüm exe Dosyalarına Yapışır...
*AĞdaki PcLerden birini VeYa Bir Kaçını Tamamiyle ELe Geçirir Deepfrezi Kırarak...
*Tamamiyle eLe geçirdiği Pc ağdaki Bütün PcLere Kendini Modem Olarak Tanıtır Ve ağdaki pcLer
internete Modem yerine O pc Üzerinden Bağlanır...
*GeLelim Püf Noktaya Bağlandıgınız her Linkin Başına trojan dowlonder turuvaatını İndirecek TakıLarı
ekler.
( Bu TakılıLarı vermek İstemiyorum Kötü Niyetli Kişilerin eline Koz WermeyeLim...
*Pcde Bahsetiğim Donmalar restLer yavaşlama vs SorunLar BaşLar..
*O KadarLa Kalsa iyi, Bu trojenLerin amacı Kulanıcının Şahsi bilgilerini eLe Geçirmektir (Msn
K.kartı vs vs )
CiroNuz Bir Anda Yarı Yarıya Düşmüştür ( Sabit MüşteriLeriniz artık yok denecek Kadar azdır..
Çözümee Gelirsek = Çözüm Yok Sadece Geçici engelemeLer ve bLogLamalar Var...
*Anti VirüsLer bu OLaya Çara bulamıyorlar Lisanslı ve Güncel Olması Hiç Fark etmiyor..
20 gündür bu ViRürsLe Uğraşıyorum Ve dün Gece saat 2 Gibi Geçici Çözümü buldum Ve bugün Şu Saate
Kadar Arp Denen illeten en ufak Bir İz Yok.
ArKadaşlar 2-3 Gün Daha Sorunsuz Devam edeBilirsem( Yani ARP karşıma Tekrar Çıkmazsa ) İNŞ.
Tam emin Olduktan Sonra Geçicide Olsa Çözümü HerkesLe PayLaşcam hatta İzmir İçi OlanLara Cafesine
Giderek YardımCı Olabilirim ( Ben Çektim Kimse Çekmesin )
Cefe işeletici üsttünde Yan etkiLeri UyKusuzluk Her Gece Sabahlamak, Müşterileri Öldürme İsteği
En Kötüsüde Müşterilerinin bir bir Azalmasını eLin KoLun BağLı şekilde İzLemek

Hocam ağ içinde 2. bir IP dağıtan modem olabilir? Bu sebeple de arp saldırısı veriyor olabilir.

Arkadaşlar açtığım konu hortlayınca cevap yazmamak olmaz hatta başlığa girdim bi baktım ben açmışım :lol:
Arkadaşlar okulda hem meb interneti hem de normal internet var altyapıda da sıkıntı vardı ve bu yüzden bi yerlerde iki hat arasında galiba atlama oluyordu (bu arada iki modemin de IP numarası aynı idi). Şuan normal interneti okul altyapısında meb internetini ise fatih altyapısında kullanıyoruz arp saldırısı uyarısı kalmadı. Sanırım bir virüs veya trojan değil iki hat arasındaki atlamadan kaynaklanıyor.

Geri