Arkadaşlar maaşımız yıllık 25bin$ aylık ta 2100$ olmuş.....

Kodla Büyü
Çalışan 2 eşin de öğretmen olduğunu düşünerek yazmışlardır o değerleri. Hem de tam ekders aldığımızı düşünerek.

Bir zamanlar forumda öğretmenlerin çoğu çift maaşlı, maaşları yeter diyen arkadaşlar çıkmıştı.

Sanırım bu raporu hazırlayanlar eşitliği sağlamak için ülkelerin özel durumlarını göz önüne alıp Türkiye'de şu yukarıdaki kabulün hatırı sayılır destekçisi olduğundan, durumun kabulllenildiğini düşünerek bu rakamları karı-koca 2 öğretmen maaşını baz alarak vermişlerdir.

Zira ekdersi de tam katınca öğretmenin yıllık geliri bırak 25 bin Doları, 15 bin doları buluyor veya bulamıyor.

Ülkemizdeki öğretmen maaşlarını kime sorarak yazmışlar ?
Macaristan , İsrail , Polonya ve daha bir çok ülkenin öğretmeninden daha yüksek maaş alıyormuşuz.
Herhalde ülkemizin ismi ile başka bir ülkenin rakamlarını yer değiştirmişler.

Yalandan haber.25000$ hesaba göre ayda 3600 tl maaşa denk geliyor.Benim anlamadığım OECD böyle bir rapor yayınlıyor ve bizden kimse mi mesela muhalefet bu işe el atıp kardeşim sen böyle bir rapor gönderiyorsun rapora göre öğretmen 3600 tl alıyor gerçekde de bu rakam doğru değil hiçmi utanmıyorsun demiyor. OECD ye bu rapor yanlış demiyor.Yavv kuzu geldik kuzu gideceğiz.Bizim hatamızı bence bu ülkede devlet memuru olmak ile yapmışız.İplerin hükümet elinde olduğu bir meslekte daimi mutluluk yalan.Bu gün sıkıntılı olursun yarın bir düzeltme yaparlar bu sefer başkaları sıkıntıya girer bu böyle devam eder.

acaba maaşımızın büyük bir kısmını mutemet veya memur mu alıyor ne yapıyor anlamadım yawwwww

Bakan bilmiyor öğretmenin kaç para aldığını Oecd nereden bilsin.

Rapora göre. İspanya açlıktan ölüyo ama öğretmene iyi bakıyor.

bu konuyu başka bir başlıkta paylaşmıştım ben de.

orda contact us linkine basıp bilgilerin doğru olmadığını belirttim aldığımız rakamları yazdım geri dönüş yaptılar ilgili makamlardan araştırılacak diye.

1 hafta sonra falan yine cevap geldi soruşturduk bakanlığınızdan alınan verilere göre bu rakamlar doğru dediler.

Borç batağındaki Yunanistan da bile öğretmenler bizden daha fazla alıyor :scared:

Geri