arkadaşlar BTR OLARAK DYK VE EGZERSİZ AÇABİLİR MİYİM?

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar BTR OLARAK DYK VE EGZERSİZ AÇABİLİR MİYİM? VE BUNUNLA İlgili yönetmeliği paylaşırsanız sevinirim?

yönetmelik yok onunla ilgili ilköğretim genel müd görüş yazısı var...ikisinide açabilirsin mesai saati dışı

Btr olarak dyk kursu açabileceğimiz belli oldu zaten arkadaşlar. Mesai saatî kavramı için örnek yazıyı bulamadım.
Ben haftanın 3 günü btr olduğum lisese olacağım. Haftanın diğer 2 günü kendi okulumda dersim var, 7. Dersin bitimiyle 2 ders olarak 15.10-16.40 arasında dyk kursu açmam uygun olur mu mesai saati açısından? Bütün sınıfların son dersinden sonra olacak dyk kursum.

Subversaa hocam bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.
Buna ilaveten sadece grafik tasarım mı açabiliyoruz. Ders olarak bilen arkadaşlar bi cevaplasa
Teşekkür ederim.

geçen sene Anadolu lisesinde btr görevini yürütüyordum. satranç egzersizini hafta sonu açmıştım hafta içi yoğun oldu ondan isteyerek yaptım öyle ve 8 saat de dyk kursu açmıştım yönetmeliğe uygun açmamızda bir sakınca yok tabi bu arada satranç sertifikam var yani. 8 saat kendi okulumda dersim vardı.

umarım yardımcı olmuşumdur.

06Davut hocam tekli eğitim veren bir okulda ders saati 15.10 da bitiyorsa bizimde bu saatten sonra Dyk açmamızda bir sakınca yok sanırım çünkü mesai saati bitmiş oluyor. Birde bilişimci olarak hangi derslerden Dyk açabiliyoruz

06Davut' Alıntı:
geçen sene Anadolu lisesinde btr görevini yürütüyordum. satranç egzersizini hafta sonu açmıştım hafta içi yoğun oldu ondan isteyerek yaptım öyle ve 8 saat de dyk kursu açmıştım yönetmeliğe uygun açmamızda bir sakınca yok tabi bu arada satranç sertifikam var yani. 8 saat kendi okulumda dersim vardı.

Hocam kadron anadolu lisesindemi? Liselerde ders havuzunda branşımıza ait ders bulunmuyor maalesef. Bu yüzden bende başvuramıyorum.

Btr görevim lisede. Kadrom ortaokulda ve dersler 15'te bitecek. Dyk kursunu ise btr olmadığım 2 gün ortaokulda 15.10-16.40 arası açmayı düşünüyorum. 15'ten sonra olduğu için mesai saati dışı oluyor herhalde. Gerçi zaten o gün btr görevim bulunmuyor :shock:

kadrom yatlılı okulda ikili öğretim değil 15:50 miydi o ara biter :) anadolu lisesine btr olarak görevlendirildim bizim okulda daha tam bitmemişti fath projesi o yüzden bu sene kendi okulumdayım inşaallah. yatılı okulda bir günde 7 saat ders oluyor eskiden 6 saat idi. 4 sabah 2 öğleden sonra idi 2 üç oldu

sadece bilişim dersinden açmıştım kursu lab var 20 pc var uygulamalı rahat oluyordu ama erkek öğrenciler daha çok ilgi gösteriyor malum face yok ya kızların aklı ya barbi bebek giydir yada face düşünür. son ram ne desen boş boş bakar

yupo' Alıntı:
06Davut' Alıntı:

Hocam kadron anadolu lisesindemi? Liselerde ders havuzunda branşımıza ait ders bulunmuyor maalesef. Bu yüzden bende başvuramıyorum.

btr öğretmeninin görevlendirilmesindeki 10. madde de ''ders saatleri dışında belletmenlik v.b görevleri yönetmeliği dahilnde yapabilir'' ifadeside açıklandığı üzere dyk ve egzersiz yapmakta hiçbir problem yok. bazı idareciler sıkıntı çıkarabilir. idareye izah önemli :)

Geri