arkadaşlar acil cevap yazıcı sorunu

Kodla Büyü

bote05

Aktif Üye
samsung 2251-n yazıcımızla karneleri bastırmaya çalışıyoruz ancak yazıcı herşeyi normal çıkarmasına rağmen karneyi yazdırmaya çaılışınca kodlar halinde çıkıyor. bu sorun nedir başına gelen var mı nasıl düzelir ?

Nasıl yaptığınızı tam olarak bilmiyorum ama karneleri pdf olarak alıp öyle basmayı deneyin. Sistemdeki yoğunluktan dolayı bazen bu şekilde kodlar çıkabiliyor.

bizde de olmuştu aynı sorun birkaç karneyi heba etmiştim. yazıcı ayarlarından kurcalaya kurcalaya buldum. resim olarak yazdır diye bi seçenek var onu işaretleyince normale dönüyor.

kağıt kalın geliyo olabilir. Karne boyutuyla ilgili bir sorun da olabilir.

Crespo467' Alıntı:
Nasıl yaptığınızı tam olarak bilmiyorum ama karneleri pdf olarak alıp öyle basmayı deneyin. Sistemdeki yoğunluktan dolayı bazen bu şekilde kodlar çıkabiliyor.

bence de :+1:

pdf olarak kaydetmeyin yazdır deyince kodlar çıkıyor karne boş çıkıyor bizde öyleydi en azından.

evet pdf olarak alındığında bir sorun çıkmıyor.biz yazdırdık karnelerimizi.inş herkes bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatır.çünkü en ufak bir sorunda bizi buluyorlar...

teşekkürler arkadaşlar önerileri denicem. pdf olarak basmaya çaıştım evet bastı ve sadece bir sayfa demediğim için deneme amaçlı aldığım yazıcı sayfalarca çıktı bi sürü kağıdım heba oldu. ayırca yazıcı kendi kafasına göre takılmaya devam ediyor. :(

Geri