ARKADAŞLAR CDROM PROBLEMİ. BİLEN VARSA YARDIM LÜTFEN!

Kodla Büyü

birfani

Üye
Vestel öğretmen bilgisayarının cdrom u(otomatik) takılan cd yi birkaç saniye sonra tekrar dışarı çıkarıyor.Acaba sebebini bileniniz var mı? Cevaplarsanız sevinirim. :(

hocam aynı sorun sene basında bende de olmustu. uzun sure cd rom u kullanadım. sonra bir gun bi baktım kendiliğinden duzelmiş. bu vestel bilgisayarlara has bi ozellik bence :? :?
(tam olarak sorunuza cevap olmadı ama paylaşmak istedim :roll: :roll: )

Kimi zaman, CD sürücünüz ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin, sağlam olduğundan emin olduğunuz bir CD-ROM’dan belli uygulamaları yüklemeye kalkıştığınızda, hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu tür bir sorunun iki nedeni olabilir. CD sürücünüz ya kirlenmiştir, ya hasar görmüştür. İlk adım, sürücünün bütün CD’leri okuyup okumadığını denetlemektir. En iyi yol, sürücüde bir müzik CD’sini çalıştırmayı denemektir. Bu tür CD’lerde de veri aynı yöntemle depolanmıştır; aradaki fark, müzik CD’sinin döndürülme hızının tek hız olması. Müzik CD’si de çalışmıyorsa, sorun CD okuma kafasının kirlenmesi olabilir. Bu durumda, piyasada bulabileceğiniz CD sürücü temizleme setleri ile sürücünüzü temizlemelisiniz.

Temizlemeye rağmen sürücünüz müzik CD’lerini bile okuyamıyorsa, sürücünüzün onarıma ihtiyacı var demektir. Okuma kafası mekanizmasında bir problem çıkmış ya da motor doğru dönme hızına ulaşamıyor olabilir. Arıza durumunda sürücünüzü tamir etmekle-ettirmekle hiç uğraşmayın, gidip yenisini alın. Tamir, çok yakında yeni tamirleri gerektirecektir.

Geri