Ardunio Kursu

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar geçen sene temel eğitim verdiğim 2 grubum var kursta bu sene ne öğretmeliyim onlara? Tüm yaz herşeyi tekrar edip gelmişler şaşırdım ne yapsam onlarla

geçen yıl neler yaptınız bilmiyorum hocam ama temel seviye dediğinize göre , arduino da temel elektronik parçalarının kullanımı, sensörlerin kullanımını gösterdiğinizi varsayarsam, sensörleri vs diğer ürünleri kullanarak proje haline getirecek bir çalışma planı yapabilirsiniz, kullanmadığınız sensörler vs varsa bunlardan devam edip sonrasında bir engelden kaçan robot, bir çizgi izleyen robot, bluetooth kontrollü bir araç vb gibi devamını getirebilirsiniz.

Ben geçen sene 5.sınıflarda 2.dönem başlamıştım, önce code.org ardından sctarch ile kodlama mantığını anlamalarını sağladım, bu dönem arduino temel elektronik ve sensörleri gösterip, üstte yazıdığım projelerde birleştirerek öğrencilerin ortaya bir ürün çıkarmalarını hedefliyorum, bakalım hayırlısı artık :)

Muzdan piyano park sensörü robot araç tim sensörleri kullandık bunun gibi projelerde yaptık şimdi şaştım kaldım gözümün içine bakıyolar bende tekrar ederim geçen seneyi diye düşünmüştüm yazın hepsini tekrar etmişler şaştım kaldım

Robot kol projelerinin çeşitlerine bakabilirsiniz. Robot el vs. yapabilirsiniz. Belki 3d yazıcılara ulaşma imkanınız varsa örümcek robot ya da renk sensörü ile projeler yapabilirsiniz.

Gedik Üniversitesinde şöyle bir eğitim buldum katılabilirsem bahsettiğiniz konulara benziyor Hocam Teknofestten 3d yazıcı vereceklerdi ama ne oldu bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_0985.PNG
    IMG_0985.PNG
    263 KB · Görüntüleme: 118
maddi durumları iyi ise, meb robotik yarışması için öğrencileri hazırlayabilirsin.
önce yarışmadan bahsedip, çizgi izleyen, hızlı çizgi izleyeni sumo, mini sumo vb.. kategoriler hakkında bilgi verip
sonra öğrencileri gruplayıp bireysel yada grup olarak bunlardan birini / birkaçını yapmalarını sağlayıp öğrenciler arası bir yarışma düzenleyip kazananları meb yarışmasına götür :)

Geri