Kodla Büyü
ya hocam nasıl olur? Arduino dan sınav hem de klasik. Proje tarzı birşey yada uygulama gibi birşey yaptırsaydınız. Öğrencileri ölçeceğine inanmıyorum

Hocam elinize sağlık.
Benim merak ettiğim 6. sınıflar için biraz ağır gelmiyormu ardunio?
Gerçi bulunduğunuz okuldaki öğrencilerin durumuna göre değişir.Benim anca 8. sınıflarda onlarda da ders yok :D

ergin_tastan' Alıntı:
ya hocam nasıl olur? Arduino dan sınav hem de klasik. Proje tarzı birşey yada uygulama gibi birşey yaptırsaydınız. Öğrencileri ölçeceğine inanmıyorum

Hocam ben de isterdim uygulama sınavı yapayım ama maalesef bütün öğrencilere yetecek kadar yeterli malzememiz yok. 3 set benim vardı ve bunlarla idare ediyorduk şimdiye kadar. İlgilerini baya çekti ve geçen hafta 15 öğrencim kendi istekleriyle birer set aldılar fakat hala okulun yarısından fazlasında gerekli malzemeler yok. Zaten dönem başında bu durumu göz önüne alarak zümre kararında 1. sınavı yazılı sınav olarak yapacağımızın kararını aldık. Bu şartlar altında buna da şükür. Öğrencileri ölçme konusuna gelince kişisel fikrinizdir, saygı duymaktan başka yapabileceğim bir şey yok.

vayarkadas' Alıntı:
Hocam elinize sağlık.
Benim merak ettiğim 6. sınıflar için biraz ağır gelmiyormu ardunio?
Gerçi bulunduğunuz okuldaki öğrencilerin durumuna göre değişir.Benim anca 8. sınıflarda onlarda da ders yok :D

Hocam konuyu çok ağırlaştırmadan ve neyin ne olduğunu basitçe kavratarak başladım. Kod kısmına yeni geçtim, öncelikle elektronik olarak devre elemanlarını ve temel elektronik mantığını kavratmaya çalıştım. Çocuklara en başta biraz yabancı geliyor ama alışıyorlar. ( Bu hafta öğle arası BT sınıfına girdğimde bile 8-10 tane öğrenciyi arduino ile uğraşır şekilde görmeye başladım) Kod kısmını da ArduBlock ile anlatıyorum. C tabanlı programlama diline girseydim bocalarlardı eminim ama scratch'in üzerine ArduBlock gayet güzel gitti ve kolay bir şekilde yapıyorlar.

Hocam konuyu çok ağırlaştırmadan ve neyin ne olduğunu basitçe kavratarak başladım. Kod kısmına yeni geçtim, öncelikle elektronik olarak devre elemanlarını ve temel elektronik mantığını kavratmaya çalıştım. Çocuklara en başta biraz yabancı geliyor ama alışıyorlar. ( Bu hafta öğle arası BT sınıfına girdğimde bile 8-10 tane öğrenciyi arduino ile uğraşır şekilde görmeye başladım) Kod kısmını da ArduBlock ile anlatıyorum. C tabanlı programlama diline girseydim bocalarlardı eminim ama scratch'in üzerine ArduBlock gayet güzel gitti ve kolay bir şekilde yapıyorlar.[/quote]

Tebrikler hocam. Emeğinize sağlık. :++:

Helal olsun öğrencilerinize ve size hocam. Üniversitedeki elektrik okuyanlara sorsan 70 alamazlar

Elinizde bu kadar az set varken. Öğrenciler o direnç renklerini ve bağlantı şekillerini ne kadar hatırlacak ve bu sınavdan kaç alacaklar merak ediyorum.

6. Sınıflarda anlatmaya başladığım Arduino ile ilgili yaptığım ilk sınavın soruları arkadaşlar.
hocam elinize sağlık peki öğrencilere anlattığınız bir döküman var mı? anlatırken hangi kaynağı kullanıyorsunuz bunları da paylaşır mısınız? 2.dönem bende anlatacam da faydalanmak isterim müsadenizle

hocam elinize sağlık peki öğrencilere anlattığınız bir döküman var mı? anlatırken hangi kaynağı kullanıyorsunuz bunları da paylaşır mısınız? 2.dönem bende anlatacam da faydalanmak isterim müsadenizle

6.sınıflara bende bu dönem kursta anlattım hocalarım, çok ayrıntıya girmeden devre kurulumları ve basit devreler ile devre elemanlarını anlattım gayet olumlu sonuçlar aldık, 2.dönemi iple çekiyorlar proje geliştirme için. Kullandığım meteryalleri aşağıda paylaştım buradan yararlanabilirsiniz hocam.

http://www.aydinmutlu.com/?paged=3&cat=6

6.sınıflara bende bu dönem kursta anlattım hocalarım, çok ayrıntıya girmeden devre kurulumları ve basit devreler ile devre elemanlarını anlattım gayet olumlu sonuçlar aldık, 2.dönemi iple çekiyorlar proje geliştirme için. Kullandığım meteryalleri aşağıda paylaştım buradan yararlanabilirsiniz hocam.

http://www.aydinmutlu.com/?paged=3&cat=6
emeğine sağlık hocam

Geri