Arduino GSM kullanan var mı

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Arduino GSM modülü kullanan oldu mu. Yurtdışında ucuz ama onda da IMEI problemi varmış. Nasıl hallederiz bu problemi. Burda biraz pahalı gibi...

valla hocam sipariş verdim bende yeni aliexpressden geline deneyeceim. Biraz merak sardım bu aralar arduinoya malzemeler gelsin dahada arttırıcam işi ilerletmeyi düşünüyorum bakalım

Hocam biz biladerin bitirme projesinde kullandık. Hocasından almış. O da yurt dışıymış ama tel gibi imei kaydı yapıp kullanılıyormuş

Arkadaşlar yurt dışı aldığınız gsm modüllerine hat taktığınızda 15 gün süresi var. 15 gün içerisinde kullanabilirsiniz daha sonra imei kayıtsız duruma düşecektir. imei kayıtlı bir şekilde satılan modüllerden almanız gerekmekte. Türkiyede satan firmalar var. direnc.nette sim 900 çipi 60 lira civarında daha uygun satan yerlerde olabilir. telefon gibi bu modüllerin imesini değiştiremiyoruz. en azından ben bir yöntem bulamadım. en güzeli mevcut yasal yollardan ilerlemek.

erdcannet' Alıntı:
Arkadaşlar yurt dışı aldığınız gsm modüllerine hat taktığınızda 15 gün süresi var. 15 gün içerisinde kullanabilirsiniz daha sonra imei kayıtsız duruma düşecektir. imei kayıtlı bir şekilde satılan modüllerden almanız gerekmekte. Türkiyede satan firmalar var. direnc.nette sim 900 çipi 60 lira civarında daha uygun satan yerlerde olabilir. telefon gibi bu modüllerin imesini değiştiremiyoruz. en azından ben bir yöntem bulamadım. en güzeli mevcut yasal yollardan ilerlemek.

Hocam.peki bu sim 900 ü alsam aparatlarla bağlantısı nasıl yapılacak. Bununla alakalı şema var mı bildiğiniz.

Geri