Arduino dip nedir?

Kodla Büyü
açıklamada yazıyor zaten hocam.
Arduino Uno R3 Arduino'nun Uno versiyonu için yaptığı 3. revizyonun sonucudur. Bu Arduino Uno R3 Klon ürününde ATmega328p DIP kılıf devreye monte edilmiştir. Ekstra bu kılıf sayesinde mikrodenetleyicimizde herhangi bir sorun olması durumda yenisini alıp devreye monte etmemizi ayrıca istediğimizde program yazıp kullandığımız ATmega328p'yi kendi yaptığımız DIY projelerimizde kullanma imkanı sunar.
Biri smd chip yani sökemezsiniz kolay kolay. özel ısı tabancalı havya vs lazım. diğeri ise sokete takılan chip. kolaylıkla söker istediğiniz bir projede mikrodenetleyiciyi kullanabilirsiniz.
tercih eder misini söküp başka karta takmayı onu ayrıca düşünün.

Hocam mblock ile kullanacaksan kesinlikle ucuz olanı al. İkisi de var bizde. Şuan smd olanlar taş gibi sağlam. Ama dip olanlar eş zamanlı değer vermiyor. Mesela hc-sr04 ten gelen mesafeyi göstermiyor. Ancak kodu seri porta yazdırıp yükleyince seri porttan okunuyor. O da 5-6lar için biraz zor oluyor. Ben ardık almıyorum dip

Hocam chip söküp kullanmayı düşünmüyorum. Sadece kararlı çalışsın, sağlam olsun yeter. O zaman smd işimizi görür gibi.

Ayrıca güneş paneli almak istiyoruz küçük boyutta tavsiyeni var mı?

Geri