Arconis, Vestel Bilgisayara restore edilmiyor...

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sağlam bir bilgisayarın backup ını aldım ve D sürücüsüne kaydettim sonra bunu restore edeyim dedim ama geri yüklemedi. ağdaki bir başka bilgisayarı bu image ile restore etmek istedim REBOOT kısmına kadar geldim ve bilgisayar yeniden başladı ama yükleme ekranına gelince bilgisayar her defasında restart edildi. korumayı programdan "koruma yok" seçtim ama yine yüklemedi. Arconis programından BOOTABLE CD yapayım dedim hep hata verdi. ama normal bilgisayarda restore edebildim. sizce sorun ne olabilir?

hocam aynı hata bendede oldu,
Sanırsam hatamız şurada olmalı

Güvenlik kartı sürücüleri kurulu olan bir bilgisayardan yedek aldığımız için olabilir. Yani önce MEB imajı ile geri yükle. bu güvenlik kartı sürücülerini kurmadan imaj al, tabii kuracağın programları kur.
kolay gelsin ben böyle deneyeceğim

Sayın hocam güvenlik kartını fiziksel olarak sökün bence
En büyük problemler yerinden oynamış güvenlik kartları oluyor.
Küçük oldukları için PCI slotta yerlerinden oynuyorlar.
Acronis.Programı ile imaj alıyorsanıs ben size norton ghostu öneririm norton yılların firması

Hocam Acronisi çalışan başka bir makinaya kur. daha sonra yüklemek istediğin makinanın hdd sini bağla bu makinaya öyle dene. KOlay gelsin.

hocam daha yeni acronis ile önce imaj alıp sonra tüm vestel bilg.lara bu imajı yüklemiş biri olarak tavsiyem aşağıdaki adımları izleyin
1-bilg. açılırken home tuşu ile güv. kartı ayarlarına grin ve kartı kaldırın
2-kasayı açın ve kartı donanaımsal olarak kaldırın.
3-acronis ile imajı alın
4-yine güvenlik kartı ilk iki adımlar uygulanaark kaldırılmış bilg.a yükleyin

kısacası güvenlik kartlarından tamamen kurtulursak sorun çıkmıyor. İşim bitince geri yükledim. 20 bilg. da tıkır tıkır çalışıyor hocam merak etmeyin;)

processor' Alıntı:
hocam daha yeni acronis ile önce imaj alıp sonra tüm vestel bilg.lara bu imajı yüklemiş biri olarak tavsiyem aşağıdaki adımları izleyin
1-bilg. açılırken home tuşu ile güv. kartı ayarlarına grin ve kartı kaldırın
2-kasayı açın ve kartı donanaımsal olarak kaldırın.
3-acronis ile imajı alın
4-yine güvenlik kartı ilk iki adımlar uygulanaark kaldırılmış bilg.a yükleyin

kısacası güvenlik kartlarından tamamen kurtulursak sorun çıkmıyor. İşim bitince geri yükledim. 20 bilg. da tıkır tıkır çalışıyor hocam merak etmeyin;)

Evet aynen katılıyorum güvenlik kartı ile imaj almakta yüklemekte problemli oluyor. hatta size tavsiyem bu güvenlik kartlarını tamamen sökün yerine Deep Freeze kurun daha az sorun yaşarsınız

arkadaşlar denedim dediğim yolu
tamamen işe yaradı, Vestel promega için kastediyorum

fireworks ten cuteftp ye visual basic 6.0 a kadar lazım olanları yüklerdim. nortonu kaldırıp pc tools kurdum. çok işe yarıyor söliyeyim. Daha sonra
sorun çıkmasın diye hepsini tek tek açtım. Daha önce açılan programlar kısmını boşalttım. shockwave , java gibi lazım olanlarıda yükledim. netop schoolu kurdum. ama ipx bağlantısını kurmayı unutmayın. güncellemeleri kapattım. dyned i kurdum
geri dönüşümü boşalttım. açılış sayfasını google yaptım.... falan filan

en sonunda etli butlu kız gibi bir windowsum oldu. acronis ile image aldım. Bunları yaptığımda güvenlik kartı dosyalarını kurmadım. İmage aldım.

daha sonra ağdan hiçbir sorun yaratmadan diğer PC lere kurdum.

tamam bu kadar yazdım bir de ben sorayım. Bu image ı boot cdsi yaparak açtım.
benim istediğimse bir boot dvd si yaparak aynı vestelin image cd si gibi çalışması.

Yani, tib dosyasını çalıştırabilen bir boot cd biliyormusunuz.

bir diğer husussa ağdan kurarken 10PC den sonrasında şifre ve kullanıcı adı istiyor.ağda yani, ağ şifresi istiyor yani. anlıyacağınız 10 pc sonrası yalan, o nedenle image dosyasını iki pc ye koyun
kurarsanız öle kurun tavsiyemdir.

ben yaptım ama hiçbir sorun yaşamadım. Ama güvenlik kartı donanımsal olarak iptal edilmişti.

arkadaşlar bu güvenlik kartları hep sorun çıkarıyor. güvenlik kartı olmadan arconis mükemmel çalışıyor ve çok kullanışlı. sadece bir bilgisayarın imajını almak yetiyo. geri kalnları da boot cd ile açıp ağdan ilk bilk imajı gösterip yüklüyoz hepsi bu. ben bu güvenlik kartlarının hepsini sökecem.

anticode78' Alıntı:
Sayın hocam güvenlik kartını fiziksel olarak sökün bence
En büyük problemler yerinden oynamış güvenlik kartları oluyor.
Küçük oldukları için PCI slotta yerlerinden oynuyorlar.
Acronis.Programı ile imaj alıyorsanıs ben size norton ghostu öneririm norton yılların firması
hocam güvenlik kartı olmadığı halde aynı problem varsa yani pc açılırken logo geldikten sonra tekrar restart edese ne gibi bir hata yapılmış olabilir?

üstelik farklı 2 program denedim : Acronis ve ghost ikiside aynı hatayı verdi ..

hocam hardisk fiziksel olarak hasar gormüş olabilir(eger imaj d de ise imaj dosyasıda bozulmuştur)
önce hardiske tam çabuk olmayan bir format atılmalı sonrada başka bir imaj dosyasından
dvd ye basılmış olabilir kurulum denenmeli buda sonuç vermiyorsa hardiskte bad sector oluşmuş demektir. Hardiski garantiye gondermekten başka care kalmaz.
Güvenlik Kartlarından hardisklerin bozulduguna şahit oldum.

teşekkürler hocam bilgi için...
galibe imaj dosyası bozuk çünkü normal xp kurulumunda hata vermiyor..
Bu arada imajı başka bir pc almıştım lab. diğer bilgisayarlara denedim ama bahsettiğim hata oluştu...denemeye devam edeceğiz ...size koaly gelsin

arkadaslar, acronisin image ını saglam olan bir bilgisayarda aldım ama ağ üzerinden kurulum yaparken sifre istio baglanmak icin.ustelik guvenlik kartını kaldırmama ragmen.lutfen yardım!!!!

ben de ağdan baska bilgisayarlara kurulum yaptım. Ama bootable oluşturamıyorum. sürekli hata veriyor.

Geri