Arcelik faz 3 öneriler

Kodla Büyü

trnd4224

Üye
Okulumuza arcelik faz3 etkileşimli tahtalarin kurulumu tamamlandı. Ilk kez bu sistemle çalışacağım, öncesinde kurmam gereken uygulamalar var mıdır önerebileceğiniz, ekilit uygulamalarını kullanan arkadaşları okudum, sizlerin kullanip verim aldığınız yöntemleri paylasabilir misiniz

ilkokuldur büyük ihtimal hiçbir şey yapmayın hocam pdf leri google chrome la açtırın ve z kitapları .exe değilde pardus uyumlu Fernus olarak kullansınlar tmmdr e kilide ilkokulda gerek yok

pardus içerinde eba ile uyumlu usb anahtar uygulaması var . tahtaları bu uygulama ile usb bellek ile açılabiliyor. öğretmen flash ile açtığında eba sıda otomatik açılıyor. diğer türlü tüm ihtiyaçları karşılıyor. tahtalarınızı sürekli güncel tutun. pardus ekibi sürekli geliştirmeler yapıyor. ayrıca wps ofisi kurabilirsiniz sunu dosyalarının seslerinde sıkıntı yaşarsanız.

pardus içerinde eba ile uyumlu usb anahtar uygulaması var . tahtaları bu uygulama ile usb bellek ile açılabiliyor. öğretmen flash ile açtığında eba sıda otomatik açılıyor. diğer türlü tüm ihtiyaçları karşılıyor. tahtalarınızı sürekli güncel tutun. pardus ekibi sürekli geliştirmeler yapıyor. ayrıca wps ofisi kurabilirsiniz sunu dosyalarının seslerinde sıkıntı yaşarsanız.
Teşekkürler hocam bu arada herhangi bir virüs koruması yüklediniz mi ?

ortaokuldayım bina yeni yapıldı bugun faz3 tahtalar kurulmaya başlandı ..İlk defa faz3 ile çalışacağım öncesi hep faz1 idi,öncelikle karekod ile tahta açılımı yapmak için neye ihtiyacım var arkadaşlar ,ekilit diyorsunuz bunun düzgün çalışan linki nerede vardır acaba

ortaokuldayım bina yeni yapıldı bugun faz3 tahtalar kurulmaya başlandı ..İlk defa faz3 ile çalışacağım öncesi hep faz1 idi,öncelikle karekod ile tahta açılımı yapmak için neye ihtiyacım var arkadaşlar ,ekilit diyorsunuz bunun düzgün çalışan linki nerede vardır acaba
hocam https://mehcan.net/e-kilit/ adresinden indirebilirsiniz. gayet kullanışlı. ben 2 yıldır kullanıyorum (faz3) öğretmenlere ister link verip karekod ile açmalarını, ister usb anahtar oluşturup usb ile tahtayı açmalarını sağlayabilirsiniz. ücretsiz versiyonu işinizi fazlasıyla görür.

yeni dönem güncel önerilerie açığız bayram hocamın imajını denemek için kurdum fakat çok geç tepki veriyor donuk donuk hareket ediyor tahta. yazılar da çok küçük üstelik.

arkadaşlar ekilit indirdim ancak anladığım kadarıyla tahtalar ve ana pc aynı ağda olmalı ..akıllı tahtalar şuan internete bağlı değil,bakanlıktan gelecek olan fiber internet henüz ortada yok.Bugün idare buradaki bir telekomdan minik bir modem ile idari odalara internet sağladı ancak işlemi yapan arkadaş tahtaları da buraya bağlarsak sağlıklı olmayacağını söylediği için faz3 tahtalar şuan internetsiz.bu durumda kurulum yapamayacağımı anladım doğrumu anlamışım:)

arkadaşlar ekilit indirdim ancak anladığım kadarıyla tahtalar ve ana pc aynı ağda olmalı ..akıllı tahtalar şuan internete bağlı değil,bakanlıktan gelecek olan fiber internet henüz ortada yok.Bugün idare buradaki bir telekomdan minik bir modem ile idari odalara internet sağladı ancak işlemi yapan arkadaş tahtaları da buraya bağlarsak sağlıklı olmayacağını söylediği için faz3 tahtalar şuan internetsiz.bu durumda kurulum yapamayacağımı anladım doğrumu anlamışım:)
hocam e kilit kurmak için internete ihtiyacınız yok. ana programı bilgisayarınıza kurun. anahtar bağlantılar ve flash bellekler oluşturun daha sonra kurulum diski oluşturup bu diskle akıllı tahtalara e kilit kurulumu yaparsınız.. oluşturdugunuz anahtar flash diskleri de tahtaya taktığınızda tahta açılmış olacaktır.

faz3 pardus yüklü tahtalar için bolu imajı var. Bu imajda wine programı da kurulu ve ben bu imajı bir yıl boyunca sıkıntısız kullandım tavsiye ederim

hocam çok sağolun yalnız karekod okutmalı açılsın istiyoruz flash tak çıkar istemiyoruz

faz3 pardus yüklü tahtalar için bolu imajı var. Bu imajda wine programı da kurulu ve ben bu imajı bir yıl boyunca sıkıntısız kullandım tavsiye ederim
bende 2 senedir bunu kullanıyorum bir kaç Z kitap dışında sıkıntı olmadı. bir de klavye yazma zamanına gelince kendisi gelmiyor onun dışında bir problem olmadı
hocam çok sağolun yalnız karekod okutmalı açılsın istiyoruz flash tak çıkar istemiyoruz
bayramkarahan hocamın 2023 imajını denedim fakat sevmedim tepkiler çok geç kurulurken ekran sürekli geldi gitti. punto çözünürlük uymadı sanırım arçelik olana ortak bir imaj yapmıs 3 faz içinde kullanılan. sanırım yine yukarıdaki bolu imajını kullanmaya devam edecem gibi.

hocam tahta da pardus kurulu zaten bizim ekstra imaj yüklememize gerek var mı ,bir de bugün tahtanın birinde liderahenk kayıt olamadı vs dedi ve işlem yapamadım bunun sebebi nedir acaba ,ders yüküm fazla açıkcası kısa yoldan bilgi edinmeye çalışıyorum.

Açılışta Eba karekod kısmında öğrenci seçeneği geliyor sadece. Öğretmenlerin eba kod ile girmesi için ne yapmak gerekiyor?

Merhabaalr,
Okulumuzda geçen seneden faz - 3 arçelik tahtalar var. Akıllı tahtalarda gelen imajın orijinali hangisidir? Bir de burada yer alan imajlar hangi tahtalar için uyumludur? Bu imajları yüklerken hangi programı kullanarak flasha aktaracağız ? Rufus mü, Ventoy mu? Rufüs ise flasha yazdırırken özel bir ayarlara gerek var mı? Kullanan arkadaşlarımız hangi imajı tavsiye ediyor?

Merhabaalr,
Okulumuzda geçen seneden faz - 3 arçelik tahtalar var. Akıllı tahtalarda gelen imajın orijinali hangisidir? Bir de burada yer alan imajlar hangi tahtalar için uyumludur? Bu imajları yüklerken hangi programı kullanarak flasha aktaracağız ? Rufus mü, Ventoy mu? Rufüs ise flasha yazdırırken özel bir ayarlara gerek var mı? Kullanan arkadaşlarımız hangi imajı tavsiye ediyor?
Hocam Faz3 4k yazan Bolu imajı. İçerisinde wine programı var. Güncelleme yapamıyorum ama şimdilik idare ediyoruz. Sanırım en düzgün çalışanı şimdilik bu. Kurulum için Ventoy programını kullanıyorum. Flash belleği ventoy ile biçimlendir, indirdiğin imajı direk flasha at.

Merhabalar bize de yeni takıldı tahtalar internet bağlantıları yapılmadı henüz. Hala çok eksiğimiz var. Ben ağ kablosuyla dolaşıyorum sınıflarda.Scratch uygulamasını açamadım. Chrome güncelledim Firefox denedim ama hata veriyor scratch sayfasına gitmiyor. Programı kurmayı denedim o da olmadı. Yardımcı olabilecek hocam var mıdır

Ben sevemedim bu pardusu, (linux u kastetmiyorum) çok gereksiz takılıyor. Yazıcı ekliyorum yazdır deyince hata veriyor. Güncelleme yaptım, chrome açılmadı. Mobil kodlama uygulaması takılıp çalışmıyordu birinde, kaldırıp mağazadan tekrar yükleyeyim dedim mağazada yok. Nereden bulacağımı da bilmiyorum. Bence donanımın hakkını vermiyor pardus.

bu arçeliklere windows yüklenemiyor mu
kaldırın hepsinden pardusu
kurun windowsu
herkes rahatça kullansın
bu ne böyle

bu arçeliklere windows yüklenemiyor mu
kaldırın hepsinden pardusu
kurun windowsu
herkes rahatça kullansın
bu ne böyle
O kadar da kötü değil aslında hocam sadece ilk defa kullandığım için ne yapılacağını bilmiyorum.Okulda 3 yıldır akıllı tahta beklediğim için nihayet verimli ders işleyeceğim. Son engelde bu kaldı Chrome da düzeltirsem tamamdır inşallah🤣

Mobil kod uygulaması çalışmadığı için kaldırdım mağazadan tekrar kurarım diye ama mağazada yokmuş. Tekrar nasıl kurabilirim imaj atmadan bilgisi olan arkadaşımız var mı?

Geri